x

Konferencijoje – apie slaugą, einančią koja kojon su pažanga

2022 lapkričio 29 d.
f in @
Lietuvos sveikatos mokslų universiteto (LSMU) Kauno ligoninės ir LSMU organizuota mokslinė-praktinė konferencija „Mokslo pažangos įgyvendinimas slaugoje: įžvalgos ir praktinis pritaikomumas“ sudomino daugybę dalyvių iš visos Lietuvos.

„Šiuolaikinė slauga nėra vien paciento priežiūra, tai – visiškai nauja koncepcija, grįsta mokslu, studijomis, slaugytojų kompetencijomis ir įgūdžiais“, – sveikindama konferencijos dalyvius kalbėjo pirmajai renginio daliai pirmininkavusi LSMU Kauno ligoninės direktorė medicinai, LSMU profesorė dr. Diana Žaliaduonytė. „Mes, gydytojai, žinome, kad be slaugytojo nepagydysime paciento“, – pabrėžė profesorė.

LSMU Slaugos fakulteto dekanė profesorė dr. Jūratė Macijauskienė, taip pat pirmininkavusi konferencijai, tardama įžanginį žodį pažymėjo, kad per šimtmetį slauga padarė stulbinamą šuolį. Simboliška, sakė profesorė, kad 100-mečio jubiliejų minintis Lietuvos sveikatos mokslų universitetas šiandien turi slaugos studijas, išplėstinės slaugos praktikos magistro studijų programą, kurią vainikuoja nauja mąstymo paradigma slaugoje – sveikatos mokslų magistro laipsnis ir išplėstinės praktikos slaugytojo kvalifikacija.

Pranešimą „Išplėstinė slaugos praktika: dabartis ir ateities perspektyvos“ skaitė LSMU Slaugos klinikos vadovė, LSMU Kauno ligoninės slaugos koordinatorė mokslo integracijai ir kokybei profesorė Aurelija Blaževičienė. Ji akcentavo, kad išplėstinės praktikos slaugytojai, taikydami naujausias žinias ir įgūdžius, šiandien ne tik savarankiškai dirba sveikatos priežiūros įstaigose, bet ir tampa lyderiais, sprendžiančiais sveikatos priežiūros sistemos problemas. Profesorė slaugytojams palinkėjo ne vien plėsti kompetencijas, bet ir būti pilietiškai aktyviems, siekiant pokyčių keičiant požiūrį į slaugą.
„Slaugytojų balsas Lietuvoje nepakankamai girdimas. Būkime slaugos lobistai“, – pakvietė prof. A. Blaževičienė.

Per 300 dalyvių konferencijos salėje ir apie 1500 stebinčių tiesioginę transliaciją klausėsi pranešimų apie moksliniais tyrimais grįstų gydymo metodų diegimą kasdienėje praktinėje gydytojų ir slaugytojų veikloje, reikiamus įgūdžius, tarpdisciplininį gydytojų ir slaugytojų bendradarbiavimą bei dalijimąsi kompetencijomis, siekiant slaugos kokybės ir pacientų saugos gerinimo.
Pranešimą apie klinikinę mitybą skaitė LSMU Kauno ligoninės gydytojos dietologės Evelina Sabonaitytė ir Auksė Gečionienė. Didelio susidomėjimo sulaukė dokt. A. Gečionienės pranešimas apie enterinę ir parenterinę mitybos terapiją.

LSMU Kauno ligoninės gydytoja geriatrė Jurgita Knašienė pristatė paskaitą apie demenciją: nuo diagnozavimo iki tęstinės priežiūros organizavimo.
Antrajai konferencijos daliai pirmininkavo LSMU Kauno ligoninės direktorė slaugai Marija Žeruolienė ir vadovė palaikomajam gydymui, slaugai ir paliatyviajai pagalbai dr. Lina Urbietė.
Pranešimą „Orofaringinės disfagijos patikra, diagnostika ir korekcija“ skaitė LSMU Kauno ligoninės Geriatrijos skyriaus vedėja, gydytoja geriatrė profesorė Gytė Damulevičienė.

Rasos Paleckienės, LSMU Kauno ligoninės Slaugos tarnybos slaugos koordinatorės mokslo integracijai ir kokybei, pranešimas buvo apie pacientų, sergančių širdies nepakankamumu, mitybą, jos įtaką savirūpai ir gyvenimo kokybei.

Ar visavertė mityba turi įtakos pragulų profilaktikai – tokia buvo Irmos Černevičienės, LSMU Kauno ligoninės slaugos koordinatorės išplėstinei slaugos praktikai, pranešimo tema.

Praktinių mokymų dirbtuvėse realiais pavydžiais buvo iliustruojami teorinėje dalyje aptarti slaugos aspektai.

Renginys buvo finansuojamas iš Lietuvos mokslo tarybos mokslo finansavimo priemonės.