LSMU Kauno ligoninei – vienų metų sukaktis!

2021 rugsėjo 08 d.

Rugsėjo 8-oji – Lietuvos sveikatos mokslų universiteto (LSMU) Kauno ligoninės gimtadienis, suvienijęs ilgametes tradicijas turinčias Kauno klinikinę ir Respublikinę Kauno ligonines, kurios savo ruožtu anksčiau buvo sujungusios kitas gydymo ir sveikatinimo įstaigas.

2020 metais rugsėjo 8-tąją, patvirtinus naują administracijos struktūrą, paskelbtas LSMU Kauno ligoninės pavadinimas ir logotipas, kartu pradėjo dirbti ligoninės padaliniai.

Šiandien, pradėdami antruosius LSMU Kauno ligoninės metus, turime tolesnės veiklos strategiją ir viltingai žvelgiame į ateitį.

Prof. habil. dr. Albinas Naudžiūnas, LSMU Kauno ligoninės generalinis direktorius:

Visą LSMU Kauno ligoninės bendruomenę – gerbiamus mūsų dalininkus Lietuvos sveikatos apsaugos ministerijoje ir Lietuvos sveikatos mokslų universitete, kolegas, pacientus sveikinu pirmųjų LSMU Kauno ligoninės gyvavimo metinių proga.

Pirmoji šalyje tokio dydžio jungtinė medicinos įstaiga, 2020-ųjų rugsėjo 8 d. startavusi reorganizavus Kauno klinikinę ir Respublikinę Kauno ligonines, per savo veiklos metus sėkmingai integravo visų nemedicininių padalinių funkcijas, priešaky – dar vienas etapas: medicininių padalinių jungimas.

Tačiau jau ir dabar, per šiuos metus, visa ligoninė funkcionavo kaip vienas mechanizmas, kuriam šalia kasdienio įtempto ir atsakingo klinikų ir skyrių darbo buvo lemta atremti ir pagrindinius šalies mastu pandemijos smūgius.

Negailėdami jėgų kovėmės, galima sakyti, biologinio karo su nematomu priešu fronte, kuriame kiekvieno indėlis, pasiaukojimas, savo misijos ir pareigos suvokimas – neįkainojami, verti pagarbos ir pasididžiavimo.

Noriu tarti nuoširdų ačiū beveik 3,5 tūkst. žmonių turinčiai LSMU Kauno ligoninės komandai, kurios dėka mūsų didelė, net 11 veiklos adresų turinti medicinos įstaiga išgyveno šį nelengvą ir pacientams, ir personalui, ir apskritai visai visuomenei laiką.

Net pačiu kritiškiausiu metu sugebėjome užtikrinti ligoninės darbą ir teikti pagalbą pacientams, kai reikėdavo – ištiesti vienas kitam ranką, dalytis didžiuliais mums tekusiais krūviais ir nepalūžti, nepasiduoti.

Šie mus išbandę ir užgrūdinę metai parodė, kad esame stiprūs ir profesine, ir žmogiškąja prasme, todėl ateitį, kurioje visi kartu kursime šiuolaikišką, stiprią, daug uždavinių ir perspektyvų turinčią ligoninę, pasitikime drąsiai ir optimistiškai. Visiems linkiu sveikatos, geros nuotaikos ir asmeninės laimės!

Prof. dr. Diana Žaliaduonytė, LSMU Kauno ligoninės direktorė medicinai:

Man kaip buvusios Respublikinės Kauno ligoninės generalinei direktorei šią dieną norisi pasidžiaugti, kad suvienijus dviejų didelių Kauno gydymo įstaigų pajėgas tapome stipria universitetine gydymo įstaiga, atvira pažangai, mokslui, šiandienos ir ateities iššūkiams, naujų profesinių įgūdžių ir vadybos principų ugdymui.

Sveikindama pirmųjų metinių proga mūsų dalininkus ir visą LSMU Kauno ligoninės bendruomenę, apimančią darbuotojus, studentus, rezidentus, pacientus ir jų atstovus,  noriu palinkėti, kad į rytojų žengtume kaip visomis prasmėmis auganti, gerinanti savo kokybę šiuolaikiška sveikatos priežiūros įstaiga, kurioje kartu su ateities vizija puoselėjamos vertybės, laikomasi kolegiškų bendros veiklos, profesinės etikos principų.

Bendrų susitarimų, pariteto laikymasis jungtinėje įstaigoje – tai pasitikėjimo garantas, kuris, tikiuosi, bus mūsų stiprybė, leidžianti vykdyti ir darbuotojams, ir pacientams svarbius pozityvius pokyčius. Visiems linkiu sėkmės, susiklausymo ir geros energijos užtaiso, atveriant duris į dar vienus bendro darbo metus!

Dr. Helga Marija Kauzonė, LSMU Kauno ligoninės direktorė valdymui ir infrastruktūrai:

Dviejų didelių gydymo įstaigų sujungimo procesas neišvengiamai buvo kupinas iššūkių. Tuo labiau, kad procesas vyko užklupusios pandemijos laikotarpiu, kuris pareikalavo įvairių greitų ir netradicinių sprendimų. Tuo pačiu metu reikėjo suderinti ir naujam darbo ritmui parengti nemedicininių padalinių darbą, kad medicininiai padaliniai užtikrintų sklandų paslaugų teikimą pacientams.

Šiandien galime pasakyti, kad didžioji dalis pačių sudėtingiausių reorganizacijos darbų jau padaryta. Toliau įgyvendinami įstaigos strateginiai uždaviniai, gerinama infrastruktūra, ieškoma optimalių sprendimų. Geros kloties mums visiems šiame kelyje!

Marija Žeruolienė, LSMU Kauno ligoninės direktorė slaugai:

Tik metai, kai esame ir dirbame kartu, tačiau per tuos vienus metus užaugome labai dideli ir stiprūs, priėmėme pokyčius, sugebėjome įveikti pandemijos iššūkius, dalijomės patirtimis, atsakomybėmis, tapome vieninga  komanda.

Kolegoms slaugytojams, akušeriams, biomedicinos, radiologijos technologams ir visai ligoninės bendruomenei  norėtųsi tarti padėkos žodžius už drąsą, bendrystę, palinkėti toliau eiti tik pažangos keliu. Tegu mūsų visų profesiniai pasiekimai kuria LSMU Kauno ligoninės sėkmės istorijas!