x

LSMU Kauno ligoninės akušeriai ginekologai priima ne tik kaunietes

2022 birželio 10 d.
f in @

Kelių šalies miestų ligoninėse uždaromi akušerijos ginekologijos skyriai. Todėl jaunoms šeimoms kyla įvairių klausimų: ar didesnių miestų įstaigos pajėgs priimti didesnį gimdyvių srautą iš regionų, kokios ten sąlygos šiuo jautriu ir labai svarbiu moters gyvenime etapu.

Atvyksta iš įvairių regionų

Lietuvos sveikatos mokslų universiteto Kauno ligoninės Akušerijos ginekologijos skyriaus vedėja Jūratė Žebrauskienė tvirtino, kad jau keleri metai sulaukia gimdyvių iš įvairių Lietuvos vietų. „Mus pasirenka net klaipėdietės, taigi atstumas jau seniai nėra svarbiausias dalykas. Nors dirbame pakankamu krūviu, atsiradus poreikiui, nesunkiai galėsime priimti daugiau gimdyvių iš kitų rajonų“, – užtikrino J. Žebrauskienė.

Ji pabrėžė, kad akušerijoje labai svarbus pastovus pakankamas darbo krūvis, praktinių įgūdžių tobulinimas, kvalifikacijos kėlimas. Kaip ir kiekvienoje medicinos srityje, tai yra būtina, nes bet kurio, net ir mažos rizikos gimdymo metu situacija gali staiga pasikeisti. „Pasaulinė praktika jau įrodė, kad moteriai gimdyti bei naujagimiui gimti yra nepalyginamai saugiau specializuotuose daugiaprofiliniuose stacionaruose, kur bet kuriuo paros metu galima gauti įvairiapusę ir pilnavertę medicininę pagalbą“, – įsitikinusi medikė.

Svarbūs bendravimo įgūdžiai

LSMU Kauno ligoninės Akušerijos ginekologijos skyriaus vyresnioji akušerė Ilona Joneliūnienė šioje įstaigoje dirba jau daugiau kaip tris dešimtmečius ir yra nebe pirmą kadenciją išrinkta Lietuvos akušerių sąjungos prezidente, todėl gerai žino šiuolaikinės akušerijos aktualijas. „Šių laikų gimdyvės ir jų artimieji yra reiklūs, žinantys savo vertę, todėl medicinos personalas turi būti ne tik geri savo srities žinovai, bet ir turėti puikius komunikacijos įgūdžius“, – kalbėjo ji.

I. Joneliūnienės teigimu, šiais laikais šeimai renkantis gimdymo stacionarą daugiausia lemia aplinka, saugumo garantijos, personalo profesionalumas ir, svarbiausia, požiūris į pacientes.

Visos palatos šiame skyriuje – vienvietės su galimybe likti artimajam. Prie lovų yra įranga, kad moteris išsikviestų medicinos personalą tada, kai to nori. Taip saugoma šeimos ramybė.

Taip pat įstaiga daug dėmesio skiria moterims po gimdymo, turi palankios naujagimiams ligoninės statusą. Skyriuje konsultuoja žindymo specialistė, globojanti jaunas mamas ir teikianti patarimus, kaip sklandžiai pradėti žindymą.

Kiti ligoninės padaliniai irgi pasirengę

LSMU Kauno ligoninei priklauso dar du padaliniai – P. Mažylio gimdymo namai ir Krikščioniškieji gimdymo namai. Jie įsikūrę miesto centre ir išsiskiria jaukiomis patalpomis. Abi įstaigos yra istoriškai seniausi gimdymo namai Kaune ir visoje šalyje. „Čia nuo tarpukario laikų teikiamos akušerijos paslaugos, todėl teigiamos moterų emocijos sulaukus mažylio tiesiog įsigėrusios į sienas“, – vaizdžiai P. Mažylio gimdymo namus apibūdino jų vadovas, doc. Tomas Biržietis.

Pasak jo, čia moterų laukia nėščiųjų ir kūdikių baseinai, nauja medicininė įranga, jaukios palatos. „Didžiausia mūsų vertybė – čia dirbantis kolektyvas. Džiaugiuosi jo atidumu, rūpestingumu pacientėms ir, žinoma, profesionalumu. Tai liudija ir gausios padėkos, šilti atsiliepiami“, – kalbėjo T. Biržietis.

Ir P. Mažylio, ir Krikščioniškieji gimdymo namai turi palankių naujagimiams įstaigos statusą ir nors statiniai mena Laikinosios sostinės laikmetį, tačiau jų vidaus patalpos bei įranga yra modernios.

Daug dėmesio nėščiosios sulaukia dar iki gimdymo – abiejų įstaigų dienos stacionaruose rengiamos paskaitos nėščiosioms apie nėštumo ir pirmųjų dienų pogimdyminius laikotarpius.

P. Mažylio ir Krikščioniškieji gimdymo namai pasirengę priimti pacientes iš regionų, kurių ligoninėse neliko akušerijos paslaugų. Krikščioniškųjų gimdymo namų vadovas Virgilijus Rudzinskas teigė, kad jau dabar sulaukiama gimdyvių iš įvairių rajonų ir miestų. „Būna dienų, kai turime daugiau pacienčių iš Ukmergės, Kėdainių, Raseinių nei kauniečių“, – informavo V. Rudzinskas.

Visų ligoninės padalinių, kur teikiama gimdymo pagalba, vadovai pabrėžė, kad mieste veikia sistema, kai specializuotos pagalbos reikalaujantiems naujagimiams pagalba suteikiama LSMU Kauno klinikų reanimacinės brigados.