LSMU Kauno ligoninės Vaikų reabilitacijos skyriuje “Žibutė” – 12 Ukrainos karių vaikų

2022 rugsėjo 20 d.

Kačerginėje, LSMU Kauno ligoninės Vaikų reabilitacijos skyriuje „Žibutė“, dviem savaitėm įsikūrė dvylika 13–17 metų ukrainiečių paauglių ir juos lydinti pedagogė Svetlana.

Penkios mergaitės ir septyni berniukai yra Užkarpatės kariuomenės 128-osios brigados karių vaikai. Jų dviejų savaičių reabilitacinį gydymą finansuoja Kauno rajono savivaldybė.

12 Užkarpatės vaikų ir jų pedagogė Svetlana į “Žibutę” atvyko prieš savaitę ir prabus sanatorijoje dar savaitę.

“Jie yra moksleiviai, nuotoliniu būdu iki pietų ir po pietų vyksta pamokos. Kitas laikas skirtas procedūroms ir laisvalaikiui. Stengiamės, kad dideles psichologines traumas patyrusiems ir tebepatiriantiems kariaujančios Ukrainos vaikams pas mus būtų ne tik naudinga sveikatai, bet ir jauku, linksma, įdomu”, – sakė LSMU Kauno ligoninės  Vaikų ligų klinikos vadovė Jūratė Rudzinskienė.

“Labai geri vaikai, tik, suprantama, jų situacija ypač jautri. Kai kurie nematę kariaujančių tėvų ištisus mėnesius, slegia nežinia, įtampa, nerimas. Be to, jie, kaip ir visi paaugliai, yra tokie truputį “be odos”, užaštrinti”, – pasakojo J. Rudzinskienė apie bendravimo su ukrainiečiais ypatumus.

“Žibutės” personalas pacientams iš Užkarpatės organizuoja laisvalaikio pramogos, paaugliams  duoti dviračiai, kad lydimi pedagogės galėtų pasivažinėti po Kačerginės miestelį.

LSMU Kauno ligoninės darbuotojai vaikams iš Ukrainos pasirengę padovanoti geros kokybės sezoninių drabužių, avalynės.

Apsilankiusiam Kauno rajono savivaldybės merui Valerijui Makūnui ir vicemerui Pauliui Visockui, LSMU Kauno ligoninės direktoriaus slaugai pavaduotojai Erikai Jasukaitienei ukrainiečiai vaikai pasakojo, kad ilsėtis Kačerginėje jiems labai patinka.