x

Vaikų ligų klinikos Vaikų ligų skyrius

Adresas: Hipodromo g. 13

Darbo laikas: visą parą
El. paštas: info@kaunoligonine.lt

Vaikų ligų skyriaus vedėja
Inga Levickienė
Vaikų ligų skyriaus vyresnioji slaugytoja – administratorė
Rima Kraujalienė

Apie Vaikų ligų kliniką

Vaikų ligų klinikoje teikiamos kompleksinės gydymo ir reabilitacijos paslaugos vaikučiams.

Stacionarinės aktyvaus gydymo paslaugos (ūmiai susirgus) teikiamos Vaikų ligų skyriuje, esančiame Hipodromo g. 13. Skyrius moderniai įrengtas ir jaukus.

V. Tumėnienės vardo Vaikų ankstyvosios raidos centre teikiamos Vaikų raidos sutrikimų ir ankstyvosios reabilitacijos bei logopedo dienos stacionaro paslaugos. Patyrę specialistai naudoja žaismingas interaktyvias reabilitacijos priemones ir kt. Gydymo ir diagnostikos procedūros atliekamos patraukliai per žaidimus.

Stacionarinės medicininės reabilitacijos paslaugos (tik vaikams) ir ambulatorinės medicininės reabilitacijos paslaugos (vaikams ir suaugusiems), teikiamos Vaikų reabilitacijos skyriuje „Žibutė“, kuris jau daugiau nei 55 m. įsikūręs kurortinėje vietovėje – Kačerginės miestelio pušyne. Profesionalumu ir nuoširdumu pasižymintis specialistų kolektyvas reabilitaciniam gydymui taiko nemedikamentinius metodus,  interaktyvią kompiuterinę įrangą, daug dėmesio skiria pacientų mokymui apie ligą. Ši visuma leidžia pasiekti puikius gydymo rezultatus.

Vaikų ligų klinikos vadovė
Jūratė Rudzinskienė
Tel.(8 37) 569 405
Vaikų ligų klinikos administratorė
Dalia Šabonienė
Tel.(8 37) 569 296

Apie Vaikų ligų skyrių

LSMU Kauno ligoninės Vaikų ligų skyrius (Hipodromo g. 13) yra renovuotas, ypatingai jaukus, primenantis namų aplinką. Dauguma palatų yra dvivietės, o slaugantiems artimiesiems įrengėme ir patogią virtuvėlę. Skyriuje įrengtas atskiras vaikų priėmimas, atskirtos izoliacinė ir švari zona. Čia dirba vaikų ligų gydytojai, vaikų pulmonologai, konsultuoja gydytojai otolaringologai.

Džiaugiamės, kad pas mus dirba labai rūpestingas medikų personalas.

Vaikų ligų skyriuje gydomi vaikai sergantys:

 • kvėpavimo takų ligomis;
 • virškinamojo trakto ligomis;
 • alergijomis;
 • inkstų ligomis.

Esant indikacijoms pacientai siunčiami medicininei reabilitacijai.

Pacientai į Vaikų ligų skyrių guldomi turint šeimos gydytojos siuntimą arba esant skubios pagalbos poreikiui, atvykus į priėmimo skyrių.

Vaikų ligų skyrius dirba visą parą.

Svarbi informacija

Jeigu Jūsų vaikas guldomas į stacionarą

Jeigu Jūsų vaikui nėra 3 metų, vienas iš tėvų (įtėvių, globėjų) guldomas slaugai ligoninėje nemokamai. Jums bus skirta lova, patalynė ir užtikrintos komunalinės paslaugos, taip pat maitinimas 3 kartus per dieną. Vyresnių nei 3 metų amžiaus vaikų slaugai vienas iš tėvų (įtėvių, globėjų) guldomas į stacionarą tik medicininių indikacijų atvejais, apie tai pažymėjus ligos istorijoje. Nesant indikacijų guldymui ir pageidaujant likti prie vaiko ir gauti maitinimą, tėtis/mama/globėjas turi susimokėti už apgyvendinimą ir maitinimo paslaugas.

Ligoninėje slaugant ligonį Jums prireiks asmens higienos reikmenų, švarių drabužių ir šlepečių.

Kita informacija

Paguldžius vaiką į skyrių, Jus aplankys gydantis gydytojas ir slaugytoja.

Gydantis gydytojas informuos apie vaiko gydymą, paaiškins gydymo eigą, galimus gydymo rezultatus, taip pat alternatyvius gydymo metodus ir kitas aplinkybes, kurios gali turėti įtakos apsisprendimui sutikti ar atsisakyti siūlomo gydymo, taip pat apie pasekmes atsisakius siūlomo gydymo.

Slaugytoja supažindins su skyriaus higieniniu ir dienos režimu, paprašys pasirašyti ligos istorijoje, kad esate su tuo susipažinę.

Jei norite išvykti iš skyriaus dėl asmeninių priežasčių, prieš tai turite suderinti išvykimą su gydančiu gydytoju – vaiko priežiūrą tuo metu užtikrins skyriaus personalas. Savaitgalį ir švenčių dienomis šiuos klausimus sprendžia budintis gydytojas. Pacientai iš ligoninės išrašomi iki 12 val.

Išvykstant iš ligoninės, skyriaus personalas paprašys Jūsų užpildyti anketą. Jūsų atsakymai apie paslaugas, gautas ligoninėje, mums labai svarbūs nuolatinei gydymo ir slaugos kokybei užtikrinti bei gerinti.

Kada už paslaugas mokėsite

Mokamos paslaugos teikiamos:

 • Atvykus be siuntimo ir esant būtinajai pagalbai, tuo atveju, jei gydytojas nustato, kad pacientas kreipėsi pagrįstai, tolesnio gydymo išlaidos apmokamos iš Privalomojo sveikatos draudimo fondo biudžeto. Jei pacientai kreipėsi nepagrįstai ir nesant būtinajai pagalbai gydymo išlaidos apmoka pacientas ar jo įstatyminis atstovas.
 • Norint gauti papildomas paslaugas paciento ar jo įstatyminio atstovo pageidavimu. Prie papildomų paslaugų priskiriamos tos, kurias pasirenka pacientas ar įstatyminis atstovas, tačiau jos nėra susijusios su pagrindinės ligos (diagnozuotos) gydymu, o priklauso kitam lydinčiam susirgimui (ligai) ir gali būti teikiamos tik leidus tuo metu pacientą gydančiam gydytojui.
 • Pacientas ar jo įstatyminis atstovas pageidauja savo noru ambulatoriškai atlikti diagnostikos tyrimus ar gydymo procedūras.
 • Jeigu kreipiasi užsienio pilietis, o tarptautinėse sutartyse nenurodyta kitokia sveikatos priežiūros paslaugų mokėjimo tvarka.
 • Kai savo iniciatyva, rekomendavus gydančiam gydytojui, pasirenkami analogiški pagal savo veikimo efektyvumą, bet brangesni vaistai ir medicinos pagalbos priemonės, negu LR taikomi pagal nustatytas gydymo metodikas.
 • Pacientas ar jo įstatyminis atstovas turi būti informuotas apie galimybę gauti iš Privalomojo sveikatos draudimo fondo biudžeto fondo apmokamas paslaugas, o pasirinkimas gauti mokamą paslaugą turi būti patvirtinamas paciento ar įstatyminio atstovo parašu paciento medicinos dokumentuose.

Dažniausiai užduodami klausimai

Vaikų ligų klinikos Vaikų ligų skyrius erdvus, šviesus ir modernus. Čia jauku kaip namie, todėl mamytės džiaugiasi, kad mažyliai sveiksta greičiau.

Beveik visada guldomi kūdikiai iki trijų mėnesių. Ar bus paguldytas vyresnis kūdikis (ar vaikas), priklauso nuo jo sveikatos būklės.

Vaikai iki 3 m. į ligoninę visada guldomi su vienų iš tėvų/globėjų. Slaugantis asmuo gauna atskirą lovą, maitinimą 3 kartus per dieną. Vyresnių nei 3 metų amžiaus vaikų slaugai vienas iš tėvų (globėjų) guldomas į stacionarą tik medicininių indikacijų atvejais (pvz. jei vaikui nustatyta negalia).

Nesant indikacijų guldymui ir pageidaujant likti prie vaiko ir gauti maitinimą, mokama už apgyvendinimą ir maitinimo paslaugas. Kartais, kai skyrius yra perpildytas, pvz., esant užkrečiamųjų ar kvėpavimo takų ligų pikui, atskiros lovos slaugančiam asmeniui skirti negalime, tenka atsiprašyti mamų.

 • Jei pacientas, ar jo atstovas pageidauja pagerinti savo būvimo stacionare sąlygas, skyriuje yra trys mokamos vienvietės palatos.
 • Jei pacientas, ar jo atstovas pageidauja gauti papildomas paslaugas arba diagnostikos tyrimus, kurie nėra susiję su pagrindinė liga.
 • Jei kreipiasi užsienio pilietis, o tarptautinėse sutartyse nenurodyta kitokia sveikatos priežiūros paslaugų mokėjimo tvarka.

Mokamos paslaugos teikiamos:

 • Atvykus be siuntimo ir nesant būtinajai pagalbai. Tuo atveju, jei gydytojas nustato, kad pacientas kreipėsi pagrįstai, tolesnio gydymo išlaidos apmokamos iš Privalomojo sveikatos draudimo fondo biudžeto.
 • Jei paciento ar jo įstatyminio atstovo pageidavimo teikiamos papildomos paslaugos. Prie papildomų priskiriamos paslaugos, kurias pasirenka pacientas ar įstatyminis atstovas, tačiau jos nėra susijusios su pagrindinės ligos (diagnozuotos) gydymu, o priklauso kitam lydinčiam susirgimui (ligai) ir gali būti teikiamos tik leidus tuo metu pacientą gydančiam gydytojui.
 • Pacientas ar jo įstatyminis atstovas pageidauja savo noru ambulatoriškai atlikti diagnostikos tyrimus ar gydymo procedūras.
 • Atvykusiems su siuntimu II-III lygio specialisto konsultacijai ir pageidaujant atlikti I-II lygio tyrimus.
 • Jeigu kreipiasi užsienio pilietis, o tarptautinėse sutartyse nenurodyta kitokia sveikatos priežiūros paslaugų mokėjimo tvarka.
 • Kai savo iniciatyva, rekomendavus gydančiam gydytojui, pasirenkami analogiški pagal savo veikimo efektyvumą, bet brangesni vaistai ir medicinos pagalbos priemonės, negu LR taikomi pagal nustatytas gydymo metodikas.
 • Jei ligonis planine tvarka įrašytas į eilę ambulatorinei arba stacionarinei paslaugai gauti, tačiau pageidauja paslaugą gauti anksčiau ir vaiko tėvai ar kiti įstatyminiai atstovai sutinka už paslaugas sumokėti.

Pacientas ar jo įstatyminis atstovas informuojami apie galimybę gauti iš Privalomojo sveikatos draudimo fondo biudžeto fondo apmokamas paslaugas, o pasirinkimas gauti mokamą paslaugą turi būti patvirtinamas paciento ar įstatyminio atstovo parašu paciento medicinos dokumentuose.

Vaikų ligų skyriuje įrengta virtuvėle mamoms, kurioje slaugantys asmenys gali pašildyti iš namų atsivežtą maistą ar išsivirti kavos/arbatos.

Taip, tėveliai/globėjai gali būti su vaiku, kai jam atliekamos procedūros. Tačiau kartais tėvai jaudinasi, nerimauja net labiau nei vaikas, ir tada personalui tenka daugiau dėmesio skirti ne vaikui, o nerimaujantiems tėveliams, juos raminti. Todėl prieš kiekvieną procedūrą personalas gali pasikalbėti su tėveliais ir kartu nuspręsti, kaip geriau bus vaikui: jei jie bus šalia ar jei palauks koridoriuje.

DAIKTŲ LAGAMINĖLIS

 • vaiko dokumentą su jo asmens kodu,
 • kompensuojamų vaistų knygelę,
 • higienos reikmenis: dantų šepetėlį ir pastą, šukas, vienkartines servetėles, rankšluostį, muilą, sauskelnes ar higieninius įklotus, jei reikia,
 • dieninių ir naktinių drabužių, šlepetes,
 • kūdikio buteliuką, žinduką, mišinuką (jei juo maitinate) ar specialius maisto produktus (jei tokius vartojate).

Jei taip nutiktų, kad į ligoninę paguldytų labai netikėtai ir neturėtumėte jokių daiktų, būtiniausiais aprūpins ligoninė.

Videoturas po Vaikų ligų skyrių (Hipodromo g. 13)