x

Virtualios realybės sistema padeda atkurti pažinimo ir judėjimo funkcijas

2022 sausio 05 d.
f in @

Virtualios realybės sistema padeda atkurti pažinimo ir judėjimo funkcijas

LSMU Kauno ligoninės Fizinės medicinos ir reabilitacijos II skyriuje (Josvainių g. 2) pacientų sveikatos atstatymui ir grįžimui į pilnavertį gyvenimą naudojama interaktyvi reabilitacijos priemonė – virtualios realybės sistema. Kaip sakė ergoterapeutė Daiva Baltaduonienė, ji ypač naudinga patyrusiems insultą, nes padeda atstatyti pažinimo, motorikos funkcijas. „Šiuo prietaisu atliekami pratimai patrauklūs tuo, kad turi žaidimo elementų, todėl užduotys atliekamos turint tikslą pasiekti kuo geresnį rezultatą“, – aiškino D. Baltaduonienė.

Žmogus stovėdamas prieš ekraną atlieka tam tikrus judesius, kurie atsikartoja ekrane. Imituojami įvairių sporto šakų pratimai, renkami taškai, yra sunkumo lygiai ir pan.

Interaktyviąsias reabilitacijos technologijas taiko ir LSMU Kauno ligoninės Reabilitacijos klinikos (Hipodromo g. 13) specialistai, kurie pirmieji šalyje įsigijo tokio pobūdžio prietaisus.

Fizinės medicinos ir reabilitacijos II skyriuje teikiamos paslaugos suaugusiems: stacionarinė ir ambulatorinė reabilitacija sergantiems nervų sistemos ligomis ir esant judamojo atramos aparato pažeidimams, bei I-ojo reabilitacijos etapo paslaugos ambulatorinio ar stacionarinio gydymo metu. COVID-19 pandemijos metu skyriuje pradėtos teikti reabilitacijos paslaugos persirgusiems sunkia ligos forma.

Ūmiu ligos laikotarpiu dėl paciento perkėlimo į skyrių dažniausiai telefonu derina pacientą gydantis gydytojas. Atvykstant reikia turėti išrašą iš ligos istorijos (F027/a), bei elektroninėje sistemoje turi būti išduota TLK pažyma (2011T) patvirtinanti teisę į kompensaciją už reabilitacinį gydymą. Jeigu pacientui skirta Reabilitacija II ir jis nusprendžia pats pasirinkti reabilitacijos įstaigą, gali registruotis savarankiškai telefonu (8 37) 306 031.