Nauja ambulatorinė paslauga – gydytojos klinikinės farmakologės E. Karinauskės konsultacijos

2024 rugsėjo 26 d.

LSMU Kauno ligoninės Konsultacijų
poliklinikoje Hipodromo g. 13 pradeda konsultuoti gydytoja klinikinė farmakologė Eglė Karinauskė.

„Neracionaliai vartojami vaistai gali sukelti sveikatos problemų, jei neužtikrinamas jų veiksmingumas ir saugumas. O vaistų, kurie
nereikalingi, vartojimas gali sukelti žalą sveikatai“, – sako klinikinė farmakologė E. Karinauskė.

Medikė konsultuoja šiuos pacientus:

* kuriems paskirta 5 ir daugiau medikamentų, t. y. pacientus, kuriems
taikoma polifarmakoterapija;
* kurie turi farmakokinetinių rizikos veiksnių – diagnozuotas inkstų ir kepenų funkcijos nepakankamumas, nutukimas (KMI > 35) ir kt.);
* kuriems įtariama nepageidaujama reakcija į vaistą;
* kuriems pasireiškė gydymo neveiksmingumas;
* kuriems reikalinga vaistų koncentracijos stebėsena;
* kuriems skiriamas vaistas pagal neregistruotas vaisto vartojimo indikacijas (nėščiosios, žindyvės, vaikai ir kt.).

Siuntimą gauti klinikinės farmakologijos paslaugą gali išduoti bet kokios profesinės kvalifikacijos gydytojas.

Galimos kontaktinės ir nekontaktinės konsultacijos.

Registracija: https://ipr.esveikata.lt/;  (8 37) 213 300.