x

Psichologinė pagalba

  • Nemokamą anoniminę psichologinę pagalbą savaitgaliais ir švenčių dienomis 10–15 val. teikia LSMU Kauno ligoninės Psichiatrijos klinikos psichologai (Edvardas ir Gražina) telefonu 8 603 80673, per „Skype“ programėlę Psichologinė Pagalba Savaitgaliais.
  • Skubi psichiatrinė pagalba visą parą teikiama gyvai Psichiatrijos klinikos Aleksoto sektoriaus Priėmimo-skubios pagalbos skyriuje (S. Dariaus ir S. Girėno g. 48, Kaunas). Informacija teikiama tel.  (8 37) 391 319  nuo 8–14 val. arba el. paštu aleksotas@kaunoligonine.lt.

Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerija informuoja, kad skundus dėl psichologinio smurto (įskaitant mobingą) galima pateikti nemokamos linijos telefonu Nr. 880066004 (norint pranešti apie mobingą darbe, reikia spausti skaičių 2), užpildant Formą, paskelbtą Ministerijos interneto svetainėje https://sam.lrv.lt/lt/pranesk-apie-nusizengimus/pranesk/pranesk-apie-mobinga-sveikatos-prieziuros-įstaigose) bei kitais įprastais būdais – oficialiu raštu ar elektroniniu paštu (ministerija@sam.lt).

Darbuotojas, patyręs ar pastebėjęs psichologinio smurto ar mobingo atvejį, gali (taip pat ir anonimiškai) apie jį pranešti:

  • informuojant savo tiesioginį vadovą arba padalinio vadovą (jei galimai smurtauja kolegos arba pacientai/lankytojai);
  • užpildant pranešimo formą  ir siunčiant el. paštu etikos.komisija@kaunoligonine.lt;

Registruojant atvejį pageidautina nurodyti informaciją: asmens vardą ir pavardę, kontaktus (el. paštą ir/ar tel. nr.) (nebūtina, bet pageidautina siekiant tikslesnio tyrimo, išvadų ir tikslingos prevencijos), įvykio datą (arba periodą nuo – iki), galimus iniciatorius, nukentėjusius, liudininkus, informuojančio asmens sąsajas su įvykiu, detalų įvykio aplinkybių aprašymą, siūlomas prevencines priemones (jei esama pasiūlymų).

Pranešimo forma