Mokymai žmonėms, sergantiems širdies nepakankamumu

Nors širdies nepakankamumas – lėtinė ir progresuojanti liga, tačiau ji gali būti valdoma medikamentais ir gyvenimo būdo pokyčiais. Esant šiai būklei labai svarbus net tik optimalus medikamentinis gydymas, bet ir pacientų mokymas. Tokia pacientų mokymo programa vykdoma mūsų ligoninės Hipodromo g. padalinio Konsultacijų poliklinikoje.

Dauguma pacientų, kuriems diagnozuotas širdies nepakankamumas, nukreipiami gydytojo kardiologo ir slaugytojo konsultacijoms. Jų tikslas – optimizuoti medikamentinį gydymą, mokyti, įtvirtinti, pagerinti ir nuolat vertinti pacientų savirūpos gebėjimus: svorio kontrolę, druskos ir skysčių ribojimą, fizinį aktyvumą, reguliarų medikamentinį gydymą, simptomų atpažinimą ir kontrolę, laiku kreipimąsi dėl medicinos pagalbos.

Specializuoti širdies nepakankamumo slaugytojai, dirbantys komandoje su gydytoju kardiologu, savo veikla efektyviai prisijungia prie gydymo ir slaugos proceso bei rezultatų siekimo. Slaugytojas įvertina individualius paciento poreikius ir pateikia mokymo medžiagą, atsižvelgdami į tai, ką pacientas žino apie ligą, pažintinius ir funkcinius gebėjimus, motyvaciją.

Pacientus, sergančius širdies nepakankamumu ir per pastaruosius 12 mėn. stacionarizuotus dėl šios ligos, kviečiame registruotis gydytojo kardiologo ir slaugytojo konsultacijoms.

Registracija tel. (8 37) 213 300

Reikalingas šeimos gydytojo, gydytojo kardiologo arba vidaus ligų gydytojo siuntimas.