Darbo laikas: visą parą
Gydytojų kabineto tel.: (8 37) 401 306
El. paštas: chirurgija@kaunoligonine.lt
Ambulatorinė chirurgija – tai planinė medicininė paslauga, kai operacija ar gydomoji procedūra pacientui yra atliekama taikant vietinę ar regioninę nejautrą. Procedūros atliekamos visus šiuolaikinius reikalavimus atitinkančioje operacinėje.
Apie atliktą intervenciją bei tolesnio gydymo rekomendacijas pacientas ir jo šeimos gydytojas informuojami pateikiant išrašą iš medicininių dokumentų.
Chirurgų teikiamos ambulatorinės paslaugos:
Oftalmologų teikiamos paslaugos:
Ausų nosies ir gerklės ligų specialistų teikiamos paslaugos:
Chirurgų teikiamos paslaugos
Ginekologinės operacijos ir procedūros dėl:
Ortopedų traumatologų teikiamos paslaugos:
Dermatovenerologų teikiamos paslaugos:
Urologų teikiamos paslaugos:
Sektorius yra Chirurgijos klinikos (vadovas prof. Algimantas Tamelis) Chirurgijos skyriaus sektorius. Kraujagyslių chirurgijos sektoriuje gydomi sergantys kūno arterijų ir venų ligomis. Dėl kraujagyslių išsiplėtimo, arba susiaurėjimo, spaudimo jose atliekamos įvairios operacijos. Naudojami minimaliai invaziniai chirurginiai būdai, kurie leidžia sumažinti žaizdas ir infekcijos riziką, skausmą ir pagreitinti reabilitaciją.
Intervenciniai radiologai ir kraujagyslių chirurgai per vienintelį dūrį rentgeno aparatūros pagalba gali diagnozuoti kraujagyslių susiaurėjimo vietą ir prigimtį, gali be pjūvio išplėsti susiaurėjusį kraujagyslės segmentą, įvesti stentą (specialia medicinos priemone, kuri palaiko atvirą kraujagyslės spindį). Taip pat esant vidiniam kraujavimui sudėtingose anatominėse srityse kraujagysles gali embolizuoti (užkimšti kraujagyslę) ir tokiu būdu sustabdyti kraujavimą ir išgelbėti gyvybę.
Taikomi endovaskuliniai venų ligų būdai į venos spindį įvedus specialų lazerinį ar radiodažnuminį zondą, vena iš vidaus užakinama, ir išvengiama pjūvių ir išsiplėtusios venos šalinimo. Esant sudėtingoms ligoms atliekamos atviros operacijos, kurių metu pašalinami patologiškai pakitę segmentai ir atstatoma kraujotaka (savo kraujotakos pagalba ar protezais).
Gydytojai kraujagyslių chirurgai konsultuoja, diagnozuoja, gydo, atlieka chirurgines intervencijas.
Atlieka diagnostinius tyrimus:
Gydytojai kraujagyslių chirurgai operuoja:
Atliekamos operacijos:
Apie operacijas plačiau:
Paprastai šalinamos tik pakenktos venų dalys. Tai gali būti tik veniniai mazgai ar išsiplėtusios venos. Tuomet per nedidelę skylutę įvedamas šalčio zondas, kurio pagalba užšaldoma vena ir joje esantis kraujas, ir ji pašalinama. Jei varikozė didesnės apimties, tuomet daromi keli pjūviukai kojoje, tame tarpe ir kirkšnyje. Šiuo priėjimu šalinami VSM ir VSP kamienai ir patologinės paviršinės venos. Uždedamas sterilus spaudžiamasis tvarstis.
Lazeris – vienas progresyviausių išsiplėtusių kojų venų gydymo būdų. Tokią operaciją gali atlikti tik kvalifikuotas kraujagyslių chirurgas, kuris tiria pacientą dvigubo skenavimo ultragarsu ir pats jo priežiūroje atlieka lazerinę operaciją. Tai labai svarbu, nes tradicinė chirurginė operacija yra atliekama be ultragarso kontrolės, todėl dažnai įvyksta daugiau komplikacijų, didesnis audinių traumavimas, skausmas po operacijos. Chirurginės operacijos metu veną tenka pašalinti, o lazerio pagalba ji švelniai ir saugiai uždaroma iš vidaus ir šalinti nėra būtina, kas leidžia netraumuoti aplinkinių audinių. Pacientas sveiksta greičiau ir atgauna gerą savijautą iš karto po operacijos.
Išsiplėtusios kojų venos gydomos naudojant naujausios kartos žiedinio šviesolaidžio operacinį lazerį. Tai itin progresyvus chirurginis gydymas, po kurio jau kitą dieną pacientas gyvena įprastu ritmu.
Lazerinis gydymas tinka 90% atvejų. Net sunkiausiais atvejais, po atsivėrusių opų kojose, šis gydymas labai efektingas.
Kai operacijos metu naudojamas lazeris, zondo – šviesolaidžio pagalba paprastai “sudeginamas” paviršinių venų kamienas, kuris įvedamas per nedidelę skylutę blauzdoje. Veniniai mazgai blauzdoje šalinami per nedideles skylutes mechaniniu būdu. Prieš tai juos apleidžiant anestetiku.
Toks pat principas ir radiodažnuminės operacijos, tik čia vietoje lazerinio spindulio kamieno abliacijai – “sudeginimui” naudojamas radio bangų dažnis.
Klasikinės operacijos metu paviršinių venų kamienas šalinamas mechaniniu būdu paprasto zondo pagalba. Veniniai mazgai taip pat šalinami mechaniniu būdu per pjūvius. Operacijos pabaigoje uždedamas kompresinis tvarstis, kuris perrišimo dieną pakeičiamas kompresine kojine.
Radiodažnuminis venų gydymo būdas – vienas geriausių ir pasaulyje bene plačiausiai naudojamų. Radiochirurgija – pažangus gydymo metodas, tad ligoniui nebūtina taikyti bendros nejautros. Vietoj skalpelio yra naudojamas elektrodas, kuriuo plinta aukšto dažnio radijo bangos. Atlikus nedidelį pjūvį į netoli kelio esančią pažeistą varikozės vietą yra įkišamas plonas elektrodas. Naudodamas ultragarso prietaisą, chirurgas monitoriuje gali matyti, kaip tiksliai juda elektrodas, pavyzdžiui, stumiamas vena aukštyn į viršutinę šlaunies dalį. Elektrodu sklindančios aukšto dažnio radijo bangos įkaitina venos sieneles. Nuo šilumos pakinta baltymų molekulių struktūra, todėl venos sienelės sulimpa. Tokią užakintą veną ilgainiui organizmas savaime pašalina.
Gydymas radijo bangomis turi daugiau privalumų, nei klasikinė venų šalinimo operacija. Tai – minimaliai invazinės chirurgijos rūšis. Naudojant šį būdą, beveik nebūna komplikacijų, pooperacinis laikotarpis visiškai neskausmingas. Operuojant nėra pažeidžiami audiniai, esantys greta venų, išvengiama kraujosruvų. Taip pat gerokai sumažėja infekcijos pavojus.
Radijo bangomis galima gydyti įvairaus spindžio išsiplėtusias venas – nuo smulkiausių kapiliarų iki didelių veninių mazgų. Taikant gydymą radijo bangomis, mažai kas priklauso nuo subjektyvių kraujagyslių chirurgo veiksmų. Po šių operacijų pacientas iškart gali vaikščioti, nejunta jokio skausmo.
Kriodestrukcijos būdu paprastai operuojamos venos kai nepažeisti kamienai, bet išsiplėtusios atskiros šakos, arba po operacijų yra nepašalintos kelios nedidelės venų šakutės, tuomet per vieną skylutę galima pašalinti kelias išsiplėtusias venas. Šio gydymo metodo principas yra tas, kad apleidus veną sodos tirpalu su anestetikais ir kitais vaistais ji užšaldoma iki -40C laipsnių ir pašalinama. Atskirais atvejais galima šalinti kamienus, bet atsiradus kitiems gydymo metodams, kaip lazeris, radiodažnuminis gydymas, kamienai nešalinami.
Visais atvejais gydytojas gydymo metodą parenka po konsultacijos pasitaręs su pacientu.
Venų gydymo lazeriu pranašumai:
Po operacijos užmaunama elastinė kojinė, o nuo operacinio stalo pacientas nulipa ir išeina pats. Klinikoje pacientas užtrunka apie dvi valandas.
Lazeriu atlikti venų operacijas galima 95 proc. pacientų. Skalpelis reikalingas tik tais atvejais, kai liga yra pažengusi. Netgi tuomet galimas kombinuotas gydymas, kada per vieną operaciją, taikant vietinę nejautrą, lazeriu pašalinama didžioji dalis venų, o kur reikia mikropjūviais pašalinamos likusios venos.
Šiuo metu išsivysčiusiose šalyse dauguma venų varikozės operacijų atliekama lazeriu, nes tai leidžia pacientams likti darbingiems jau pirmosiomis valandomis po operacijos.
Gydymas atliekamas naudojant ultragarsą, todėl net 97 proc. atvejų pasiekiamas puikus klinikinis efektas.
Kojų venų varikozės gydymo procedūras moderniu VenaCure lazeriu atlieka gyd. Gediminas Grigas, Arvydas Magalenga. Gydo lazeriu, atviru chirurginiu metodu, atlieka visas kraujagyslių rekonstrukcines operacijas.