x

Akušerijos ir ginekologijos klinika „Krikščioniškieji gimdymo namai“

Adresas: Miško g. 27, Kaunas

Darbo laikas: visą parą
Tel. nr.: (8 37) 203 618 (8.00-17.00 val.), 8 686 91300 (17.00- 8.00 val.)
El. paštas: kgn@kaunoligonine.lt
Gimdymo namų svetainė: www.gimdymas.lt

Vadovas
Virgilijus Rudzinskas
Tel.(8 37) 750 910
Administratorė
Danutė Gliaudelienė
Tel.(8 37) 203 618
Vyresnioji akušerė-slaugos administratorė
Auksuolė Naujalienė
Tel.(8 37) 750 912

Apie „Krikščioniškuosius gimdymo namus“

Dabartinė LSMU Kauno ligoninės Akušerijos ir ginekologijos klinika „Krikščioniškieji gimdymo namai“ – gilias tradicijas turintys naujagimiui palankūs gimdymo namai.

Neretai čia gimdo moterys, kurių jau kelios kartos yra gimusios šiose gimdymo namuose. Puoselėjamas bendruomeniškumas, susiformavusios gilios tradicijos, kartu apjungiant naujausius medicininius pasiekimus. Dabartinė klinikos infrastruktūra ir moderni įranga leidžia atlikti šiuolaikines ginekologines operacijas, cezario pjūvius, nuskausminti gimdymus, naujagimiams suteikti visavertę pagalbą.

Klinika “Krikščioniškieji gimdymo namai” yra sudaryta iš dviejų skyrių – Akušerijos ir Ginekologijos. Taip pat klinikoje veikia ir Naujagimių bei Anesteziologijos reanimacijos poskyriai. Vykdomos ambulatorinės konsultacijos, veikia akušerijos dienos stacionaras.

Idėja pavadinti gimdymo namus Krikščioniškaisiais 1994 metais gimė šviesios atminties Kardinolui Vincentui Sladkevičiui. Kardinolas pasiūlė medikams, saugantiems žmogaus gyvybę nuo pat pradėjimo, jungtis po šiuo pavadinimu ir skirti didesnį dėmesį ne tik šeimoms, bet ir krizinėje situacijoje esančioms moterims.

Krikščioniškiesiems gimdymo namams 2004 m. pirmiesiems Kauno apskrityje buvo suteiktas Naujagimiams palankios ligoninės (angl. baby friendly hospital) vardas.

Akušerijos skyrius

Adresas: Miško g. 27

Darbo laikas: visą parą
Tel. nr.: (8 37) 225 672
El. paštas: kgn@kaunoligonine.lt

Vedėja
Rasa Babiliūtė
Tel.(8 37) 227 611
Vyresnioji akušerė
Vilma Bosson
Tel.(8 37) 203 618

Apie Akušerijos skyrių

Skyriuje teikiama II A lygio akušerijos pagalba, t.y. gimdo pilnas 37 savaites išnešiojusios nėščiosios, neturinčios didelės rizikos faktorių. Skyriuje teikiama profesionali gimdymo pagalba, reikalui esant atliekami cezario pjūviai, gimdymas nuskausminamas. Čia atvyksta ir daug šeimų, norinčių gimdyti natūraliai, kad į gimdymą nebūtų kišamasi medikamentais ar technologinėmis priemonėmis.

Naujagimiams visą parą teikiama pagalba, t.y. gydytojas neonatologas dalyvauja gimstant riziką turintiems naujagimiams, po gimimo, reikalui esant gydoma naujagimių patologija, pvz. naujagimių gelta, naujagimiai stebimi dėl galimo infekuotumo, svorio svyravimų.

Gimdyvės mokomos ir palaikomos natūraliai žindyti, yra išlaikomi visi „Naujagimiui palankios ligoninės“ reikalavimai.

Čia per metus gimsta 800-900 naujagimių. Kas ketvirtas gimęs naujagimis – ne iš Kauno ar Kauno rajono. Tiek kauniečių, tiek kitų miestų šeimos mielai naudojasi mokamais šeimų kambariais, kur suteikiamas visiškas privatumas ir puikios buitinės sąlygos, čia būnantys artimieji gali užsisakyti maistą.

Ginekologijos skyrius

Adresas: Miško g. 27

Darbo laikas: visą parą
Tel. nr.: (8 37) 221 245
El. paštas: kgn@kaunoligonine.lt

Vedėjas
Liutauras Kraujalis
Tel.(8 37) 225 779
Vyresnioji akušerė-slaugos administratorė
Auksuolė Naujalienė
Tel.(8 37) 750 912

Apie Ginekologijos skyrių

Ginekologijos skyriuje gydomos nėščiosios jų nėštumo pirmame trimestre (gresiantis persileidimas, nėščiųjų vėmimas ir kt.) bei atliekamos šios operacijos:

  • Laparoskopinės operacijos, esant pakitimams gimdoje ar jos prieduose: kiaušidžių cistoms, endometriozei, nevaisingumui dėl kiaušintakių nepraeinamumo.
  • Histeroskopinės operacijos (per gimdos kaklelį diagnozuojami ir šalinami gimdos polipai, miomos, kiti augliai).
  • Gimdos kaklelio operacijos, esant ikivėžinėms ligoms ar ankstyvos stadijos vėžiui.
  • Tarpvietės ir makšties plastinės operacijos, esant lyties organų nusileidimui ir iškritimui.
  • Laparotominės (pilvo pjūvio) operacijos.

Skyriuje per metus atliekama iki 700 ginekologinių operacijų.

Čia jau daugelį metų naudojama moderni, nuolat atnaujinama vokiečių firmos „Storz“ įranga. Su ja medikai atlieka pažangias, tausojančias, ginekologines operacijas. Būtent šio skyriaus specialistai vieni pirmųjų Lietuvoje pradėjo taikyti ir išpopuliarino gimdos ertmės diagnostines ir gydomąsias operacijas.

Didžioji dalis ginekologinių operacijų skyriuje atliekamos dienos chirurgijos sąlygomis, kai chirurginės paslaugos ir pacientės priežiūra stacionare, užtrunka iki 24-48 val.

Pacientes, norinčias pasitarti dėl ginekologinės diagnozės ar operacijos, kviečiamos atvykti ir pasikonsultuoti su gydytoju specialistu. Diagnozės patikslinimui atliekamos echoskopijos, kolposkopijos (gimdos kaklelio apžiūra).

Pacientės konsultuojamos darbo dienomis kasdien nuo 9 iki 12.30 valandos. Išankstinė registracija telefonu (8 37) 221 245. Galite registruotis pas norimą gydytoją.

Primename, jog nemokamai konsultuojamos socialinį draudimą bei poliklinikos šeimos gydytojo ar ginekologo siuntimą turinčios moterys. Atvykus be siuntimo – konsultacija bus mokama.

Akušerijos dienos stacionaras

Adresas: Miško g. 27

Darbo laikas: 8–15 val.
Tel. (8 37) 229 233
Ne darbo dienomis
Tel. (8 37) 225 672
El. paštas: kgn@kaunoligonine.lt

Vedėja
Rasa Babiliūtė
Tel.(8 37) 227 611
Vyresnioji akušerė-slaugos administratorė
Auksuolė Naujalienė
Tel.(8 37) 750 912

Apie Akušerijos dienos stacionarą

Kam gulėti ligoninėje, jei gali gydytis dienos stacionare?

Vis dažniau gydytojai renkasi šį būdą, ypač jei nėštumo metu kylančios problemos nėra labai sudėtingos. Pakanka besilaukiančios moters ir vaisiaus sveikatos būklę stebėti ar koreguoti, kiekvieną dieną lankantis nėščiųjų dienos stacionare. Nėščiosios konsultuojamos gydytojo akušerio ginekologo, akušerė kasdien atlieka jo paskirtas procedūras.

Dažniausiai dienos stacionare lankosi nėščiosios, kurioms jau atėjo gimdymo terminas, tačiau mažylis dar nepasibeldžia. Dienos stacionare vaisiaus būklė stebima moderniais monitoriais ir ultragarsinės diagnostikos aparatais, mamoms atliekami laboratoriniai tyrimai, numatytas maitinimas sveiku maistu.

Įprasta gydymosi dienos stacionare trukmė – 7 dienos.

Nėščiųjų dienos stacionare didelis dėmesys skiriamas ir besilaukiančių moterų mokymui. Visos norinčios gimdyvės turi galimybę prisijungti prie čia organizuojamų užsiėmimų, sužinoti apie nėščiųjų mankštą, žindymą ir kūdikio priežiūrą, gauti išsamesnės informacijos apie gimdymą. Labai populiarus nėščiųjų kineziterapijai skirtas baseinas. Išsamiau apie organizuojamas edukacines paskaitas, atvirų durų dienas, baseino paslaugas mūsų elektroninėje parduotuvėje:

medpaslaugos.kaunoligonine.lt

Atvykstant į Nėščiųjų dienos stacionarą reikia turėti poliklinikos gydytojo siuntimą bei nėščiųjų kortelę su informacija apie nėštumo eigą.

Dienos stacionaras veikia Miško g. 27, įėjimas iš kiemo pusės.

Nėščiųjų mokymai

NEMOKAMOS PASKAITOS

Krikščioniškuosiuose gimdymo namuose ne vienerius metus vystomas Motinystės centro projektas, kuriame dirbantys medikai kartu su partneriais teikia informacinę pagalbą besilaukiančiosioms ir jų artimiesiems. Čia vykstančiuose susitikimuose susirinkusieji diskutuoja gimdymo, vaiko žindymo ir auginimo temomis, vedami mankštos užsiėmimai nėščiosioms. Susitikimų metu peržiūrimos su gimdymo tematika susijusios vaizdajuostės, atsakoma į iškilusius klausimus.

Nuolat atnaujinama informacija apie paskaitas www.gimdymas.lt

MOKAMOS PASKAITOS

Mamos, nusprendusios toliau domėtis žindymu, turi galimybę įsijungti į kitomis valandomis vykstančius išplėstinius kursus, skirtus žindyti besirengiančioms mamos. Kursus veda Rasa Siudikienė, kuri viena iš nedaugelio Lietuvoje turi tarptautinį laktacijos konsultantės diplomą. Daugiau informacijos apie šiuos kursus rasite internetinėje svetainėje mamospienas.lt

Virtualus turas po gimdymo namus