Aptartos retų odos ligų aktualijos

2023 kovo 16 d.

Kauno krašto dermatologų ir venerologų draugija (KKDVD) kartu su Lietuvos sveikatos mokslų universiteto (LSMU) Medicinos akademijos (MA) Odos ir venerinių ligų klinika ir LSMU Kauno ligoninės Odos ir venerinių ligų klinika LSMU Kauno ligoninėje organizavo 27-ąją mokslinę praktinę konferenciją „Retų odos ligų aktualijos”.

LSMU Kauno ligoninės auditorijoje susirinkusius konferencijos dalyvius pasveikino LSMU Kauno ligoninės generalinis direktorius prof. habil. dr. Albinas Naudžiūnas. Sveikinimo žodžius tarė ir konferencijai pirmininkaujančios KKDVD pirmininkė, LSMU MA Odos ir venerinių ligų klinikos, veikiančios ir LSMU ligoninėje Kauno klinikos, ir LSMU Kauno ligoninėje,  vadovė prof. dr. Skaidra Valiukevičienė bei LSMU Kauno ligoninės Odos ir venerinių ligų klinikos Odos ir venerinių ligų poliklinikos bei skyriaus vadovė Daiva Stanienė.

Konferenciją sudarė kelios dalys: primoje dėmesys skirtas retoms odos ligoms – neurofibromatozei, supūliavusiam hidradenitui, ichtiozei, židininei alopecijai. Šiai daliai pirmininkavo doc. dr. Vesta Kučinskienė iš LSMU MA Odos ir venerinių ligų klinikos.

Akcentuojant retų odos ligų, kurių spektras, pasak prof. S. Valiukevičienės, plečiasi, diagnostiką ir valdymą buvo pabrėžiama medikų daugiadalykinės komandos svarba, ankstyva komplikacijų prevencija, nauji perspektyvūs gydymo būdai, aktyvus dalyvavimas mokslinėje veikloje, mokomosios informacijos sklaida Lietuvos retomis odos ligomis sergančių pacientų draugijos nariams.

Antroje dalyje, kuriai pirmininkavo LSMU Kauno ligoninės atstovė D. Stanienė, aptartos uždegiminės odos ligos, tokios kaip psoriazė ir sisteminė raudonoji vilkligė, rankų egzema.

Trečioji konferencijos dalis buvo skirta pristatyti klinikiniams atvejams. Jai pirmininkavo LSMU MA Odos ir venerinių ligų klinikos atstovė Kamilija Briedė ir LSMU Kauno ligoninės Odos ir venerinių ligų klinikos atstovė Alma Mekienė.

Renginio metu buvo ir pacientams skirtas satelitinis simpoziumas. Jame kalbėta apie dirbtinį intelektą ir teledermatologiją bei aptarti einamieji Lietuvos retomis odos ligomis sergančių pacientų draugijos klausimai.