Chirurgijos klinikos bendrosios praktikos slaugytoja Aldona Pocienė mūsų ligoninei atidavė net 43 savo gyvenimo metus. Pradėjusi dirbti Vaikų ligų skyriuje, vėliau perėjo į Chirurgijos skyrių. Chirurgijos klinikoje (Hipodromo g. 13) ji dirbo iki šiol.
Anot Aldonos, vienas svarbiausių ir labiausiai apdovanojančių dalykų slaugytojo darbe – ryšys su pacientu:
„Labai svarbu išklausyti, užjausti ligonius, pagelbėti jiems, paaiškinti. Kartais žodis gydo labiau nei vaistai. Pasikalbi su žmogumi ir matai, kad jam palengvėja, sklaidosi bauginančios mintys ir tampa ramiau. Bendravimas mums itin svarbus, nes slaugytojas per parą daugybę kartų užeina į palatas. Pacientai būtent slaugytojų klausia nuomonės vienu ar kitu klausimu, nes jos yra arčiausiai paciento, o gydytojų klausti kartais būna nedrąsu.“
Į medicinos sritį Aldona Pocienė panoro pasukti dar vaikystėje. Ji nuo mažens norėjo padėti žmonėms. Aldonos tėveliai dirbo su medicina susijusius darbus, todėl galbūt tai ją ir paskatino pasirinkti slaugytojo specialybę.
Paklausta, kodėl per pandemiją liko dirbti skyriuje, Aldona atsako paprastai: „Nesinorėjo išeiti iš ligoninės, nes jausčiausi kaip karys, bėgantis iš mūšio lauko. Kovidiniai metai buvo tikrai sunkūs, ypač pradžia, kai buvo daug nežinomybės, reikėjo pertvarkyti ligoninės struktūrą, pradėti dirbti kitaip. Dabar lengviau, žinome, su kuo susidūrėme ir ką turime daryti.“
„Mūsų darbas tikrai labai sunkus, sudėtingas, atsakingas, reikalaujantis daug jėgų. Savo kolegoms labiausiai linkiu sveikatos, ištvermės, atsidavimo, atjautos. Kad gyventų gyvenimą šiandien, neužstrigtų praeityje ar neaiškioje ateityje. Turėkite savo širdyje tikėjimą, viltį ir meilę – su meile galima pasiekti viską. Jeigu jos bus, visi būsime laimingi. Stenkitės suprasti savo kolegą, pacientą, artimus žmones. Būkite laimingi“, – linki Aldona Pocienė.
Nuoširdžiai džiaugiamės savo darbuotoja ir linkime Aldonai sveikatos bei sėkmės!
LSMU Kauno ligoninė
Dėl svetainės pritaikymo neįgaliesiems
PROGRAMĖLĖS KŪRĖJŲ ŽODIS
Atitikties statusas
Mes esame įsitikinę, kad naudojimasis internetu turėtų būti prieinamas visiems, todėl nuosekliai siekiame, kad svetainėmis galėtų naudotis plačiausia galima auditorija, nepriklausomai nuo aplinkybių ir gebėjimų.
Įgyvendindami šį norą, siekiame kuo griežčiau laikytis pasaulinio žiniatinklio konsorciumo (W3C) turinio prieinamumo gairių 2.1 (WCAG 2.1) AA lygiu. Šios gairės nurodo, kaip žiniatinklio turinį galima padaryti prieinamą žmonėms su įvairaus pobūdžio negalia. Atitiktis šioms gairėms padeda užtikrinti, kad puslapis prieinamas visiems: akliesiems, žmonėms su judėjimo, regos, pažintinių funkcijų ir kitais sutrikimais.
Šioje svetainėje naudojamos įvairios technologijos, skirtos ją padaryti kuo prieinamesnę bet kuriuo metu. Naudojame prieinamumo sąsają, leidžiančią asmenims su specifine negalia pritaikyti svetainės UI (naudotojo sąsają) ir dizainą prie savo asmeninių poreikių.
Be to, svetainėje naudojama AI paremta funkcija, kuri nuolat optimizuoja svetainės pritaikymo lygį. Ši funkcija atkuria svetainės HTML, pritaiko jos funkcijas ir veikimą ekranų skaitytuvams, kuriuos naudoja aklieji, ir klaviatūros funkcijas, naudojamas žmonių su judėjimo sutrikimais.
Jei pastebėjote gedimų ar turite funkcijų pagerinimo idėjų, mielai su jomis susipažinsime.
Ekrano skaitytuvai ir valdymas klaviatūra
Interneto svetainėje įdiegta ARIA atributų (angl. Accessible Rich Internet Applications) technologija, kad užtikrintume, jog akli naudotojai, besinaudojantys ekranų skaitytuvais, galėtų skaityti svetainės tekstus ir naudotis jos funkcijomis. Kai tik naudotojas su ekrano skaitytuvu patenka į svetainę, jis tuoj pat gauna priminimą įsijungti Aklumo režimo profilį, kad galėtų efektyviai naršyti ir naudotis svetaine. Apačioje pateikiame informaciją, kaip mūsų svetainėje užtikrinamos kai kurios svarbios ekranų skaitytuvų funkcijos:
Vartotojai taip pat gali naudoti sparčiuosius klavišus, tokius kaip „M“ (meniu), „H“ (antraštės), „F“ (formos), „B“ (mygtukai) ir „G“ (grafika), norėdami pereiti į specifinius elementus.
Šioje svetainėje palaikomi režimai
Papildomas UI, dizaino ir skaitomumo pritaikymas
Naršyklės ir pagalbinės technologijos suderinamumas
Programėlė suderinama su įvairiausiomis naršyklėmis, kad naudotojai galėtų rinktis tai, kas jiems priimtiniausia. Įdėjome daug pastangų, kad programėlė būtų palaikoma pagrindinių sistemų, kurios sudaro 95 % rinkos, įskaitant Google Chrome, Mozilla Firefox, Apple Safari, Opera, Microsoft Edge, JAWS, NVDA (ekrano skaitytuvai), tiek Windows, tiek MAC naudotojams.
Pastabos ir komentarai
Nepaisant mūsų dėtų pastangų leisti lankytojams prisitaikyti šią svetainę pagal savo poreikius, vis tiek gali būti puslapių ar svetainės dalių, kurios nėra iki galo pritaikytos, kurias šiuo metu bandome pritaikyti ar joms dar neturime tinkamo techninio sprendimo. Nuolat geriname svetainės prieinamumą pridėdami ar atnaujindami įvairias funkcijas ir vystydami bei pritaikydami įvairias technologijas. Tai darome tam, kad skirtingų poreikių naudotojai galėtų optimaliai naudotis svetaine ir jos pritaikymas žengtų koja kojon su technologine pažanga.