Chirurgė gydytoja E. Kubiliūtė apsigynė daktaro disertaciją

2023 rugpjūčio 29 d.

LSMU Kauno ligoninės Chirurgijos skyriaus chirurgė Eglė Kubiliūtė sėkmingai apsigynė disertaciją. Jos tyrimo tema – „Biomechaniniai klubo ir kojos funkcijų pokyčiai po skirtingų minimaliai invazinių kirkšnies išvaržos operacijų“.

„Konsultuodamiesi su reabilitologu ir kineziterapeutu sukūrėme randomizuotą klinikinę padėsiančią objektyviai įvertinti dubens ir kojos mobilumo funkcijų atsigavimą po skirtingų kirkšnies išvaržos operacijų, taip pat surinkti ir įvertinti rizikos veiksnius, kurie galėtų įtakoti didesnį ūmaus pooperacinio skausmo pojūtį“, – rašoma E. Kubiliūtės disertacijoje.

Kirkšnies išvaržos yra vienas dažniausių susirgimų, reikalaujančių chirurginio gydymo. Kirkšnies išvaržos sudaro apie 75 proc. visų pilvo sienos išvaržų ir per visą gyvenimą liga išsivystys apie 27 proc. vyrų ir tik 3 proc. moterų. Visame pasaulyje per metus atliekama daugiau nei 20 milijonų kirkšnies išvaržų plastikų per metus.