Dalijimasis LEAN patirtimis: LSMU Kauno ligoninė rekomenduota kaip geras pavyzdys

2024 liepos 02 d.

“Didelis AČIŪ už galimybę apsilankyti Kauno ligoninėje. Jūs mus labai įkvėpėte, pamatėme tikrą LEAN!“ – dėkojo Kretingos lopšelio–darželio „Pasaka“ direktorė Judita Leščiauskienė, kartu su kolegomis, 19 Kretingos švietimo ir ugdymo įstaigų vadovų bei darbuotojų, apsilankiusi susipažinti su LSMU Kauno ligoninėje diegiama LEAN vadybos sistema.
Agentūra „Nortus“ LSMU Kauno ligoninę Kretingos ikimokyklinio ir mokyklinio ugdymo pedagogams rekomendavo kaip pavyzdį, įrodantį, jog į procesų efektyvinimą, optimizavimą, kaštų mažinimą, rezultatų stebėseną nukreipta LEAN sistema gali būti sėkmingai diegiama ne tik privačiame, bet ir viešajame sektoriuje.
LSMU Kauno ligoninės direktoriaus medicinai pavaduotojas Justinas Dzidzevičius pasidalino LEAN keliu LSMU Kauno ligoninėje, apžvelgė sąsajas su švietimo sektoriuje taikomais LEAN metodais.
Konsultacinės medicinos centro vadovė Elžbieta Trapenskė, LEAN koordinatorė ligoninėje, ASAICHI įrankio lyderė, pristatė ASAICHI įrankio rezultatus LSMU Kauno ligoninėje.
Slaugos koordinatorė mokslo integracijai ir kokybei Rasa Paleckienė – PDCA įrankio lyderė pristatė PDCA projektus ligoninėje: operacinių užimtumo optimizavimo projektą; endoskopinių tyrimų laukimo eilės mažinimo projektą, maisto užsakymo proceso optimizavimo projektą ir reabilitacijos registracijos proceso optimizavimo projektą; ambulatorinių paslaugų prieinamumo gerinimo projektą.
Hipodromo g. padalinio Reanimacijos ir intensyvios terapijos skyriaus (RITS) vyr. slaugos administratorė Rasa Klevickienė, Kaizen įrankio lyderė, pristatė 5S įrankio diegimo rezultatus Reanimacijos intensyvios terapijos skyriuje (standartizuotos visos darbo vietos bei slaugos / gydymo priemonės užtikrina maksimaliai greitą reakciją ir pagalbą pacientui; vaistų ir vienkartinių priemonių sandėliavimo standartizavimas pagal 5S).
RITS vadovė gyd. Liucija Jodžiūnienė supažindino su ASAICHI įrankiais RITS: pacientų būklės monitoravimo/budėjimo perdavimo ir slaugos kokybės stebėjimo lentomis.