x

Daugėja COVID-19 ligonių

2021 rugpjūčio 10 d.
f in @

LSMU Kauno ligoninėje jau turime 42 COVID-19 ligonius, iš jų 4 vaikus. Ligos plitimą rodo ir tai, kad per parą į mūsų priėmimo padalinį konsultacijoms vidutiniškai kreipiasi apie 10-15 koronaviruso ligonių. Po atliktų tyrimų dalį jų išleidžiame gydytis namuose, kitus hospitalizuojame.
Dar rugpjūčio pradžioje Infekcinių ligų skyriuje buvo 10 šios ligos pacientų, tad galėjome gydyti ir kitas infekcines ligas. Jei sunkių ligonių ir toliau gausės, teks pakeisti kitų Šilainiuose esančių skyrių paskirtį ir ten gydyti ne kardiologijos, vidaus ligų, geriatrijos, o tik COVID-19 pacientus. Taip jau buvo nuo praėjusio rudens iki šio vidurvasario. Taigi vėl kyla grėsmė riboti kitas medicinines paslaugas.
Remdamiesi mūsų įstaigos patirtimi kviečiame skiepytis. Pas mus registruojami tik pavieniai susirgimai iš daugiau kaip 3 tūkst. darbuotojų, nes turime daugiau kaip 90 proc. jų imunizaciją.
Girdime kalbas, kad ir paskiepyti suserga. Taip, vakcinos nėra efektyvios šimtu procentu kaip ir visų kitų ligų skiepai. Bet būtent jie suvaldė gausybę infekcinių susirgimų. Be to, pasiskiepijusių žmonių COVID-19 ligos eiga paprastai yra lengvesnė.