Graži ir naudinga Kauno rajono trečiojo amžiaus universiteto narių dovana Slaugos klinikai

2021 balandžio 24 d.

LSMU Kauno ligoninės Slaugos kliniką pasiekė Kauno rajono trečiojo amžiaus universiteto (KRTAU) narių dovana – riešinės-rankovės, kurios yra ne tik gražios, bet ir labai naudingos. Demencija sergantys žmonės dažnai yra nerimastingi, nuolat kasosi ar krapšto odą. Riešinės, dekoruotos karoliukais, sagomis ir nėriniais, atitraukia pacientų dėmesį nuo žalingo kasymosi ir mažina stresą. Kartu su kitomis priemonėmis jos bus naudojamos pacientų smulkiajai motorikai lavinti.

„Dovana labai susižavėjo mūsų klinikos kineziterapeutai, suprantantys riešinių naudą ir mielai padėsiantys jomis naudotis pacientams“, – džiaugėsi Slaugos klinikos vadovė dr. Lina Urbietė.

KRTAU rektorė Edita Žaromskienė įteikdama dovanas pasakojo, kad idėja kilo internete perskaičius apie riešinių mezgimo demencija sergantiems žmonėms judėjimą Slovėnijoje. Sumanymą įgyvendino Trečiojo amžiaus universiteto narės, kurios šiam darbui negalėjo nei laiko, nei širdies. Kauno rajono trečiojo amžiaus universitetas vienija apie 600 narių dvylikoje Kauno rajono seniūnijų. Čia vyresnio amžiaus žmonės ne tik mokosi, bet ir turiningai leidžia laisvalaikį.

Šia gražia iniciatyva džiaugėsi ir ligoninės Socialinės veiklos skyriaus vadovas Saulius Davainis bei socialinė darbuotoja Vaida Kleizienė, kurie bendradarbiavo, kad riešinės pasiektų Slaugos kliniką.