x

Gydytojai vaikų pulmonologai: kodėl geriausiai kreiptis į dirbančius ligoninėje?

2023 sausio 19 d.
f in @

Vaiką vargina užsitęsęs kosulys, jis sunkiai kvėpuoja, girdimas švokštimas, jam nežinia dėl ko pakyla temperatūra (ji gali būti ir aukšta, ir subfebrili, t. y.,  (37–38 °C) ir dėl šių ar panašių simptomų šeimos gydytojas arba gydytojas specialistas išrašė siuntimą pas vaikų pulmonologą? Tuomet ši informacija – Jums.

LSMU Kauno ligoninės Vaikų ligų klinikos Vaikų konsultacinėje poliklinikoje (Baltijos g. 120) dirba trys vaikų gydytojai pulmonologai, kurie konsultuoja, tiria ir gydo vaikus dėl pneumonijų, bronchinės astmos, užsitęsusio kosulio, įvairių tuberkuliozės formų ir kitų plaučių ligų. Atlieka ir įvertina odos dūrio, kvėpavimo mėginius, imunologinius ir radiologinius tyrimus.

Tai:
* Gydytojas vaikų pulmonologas dr. Eugenijus Griška,
* Gydytoja vaikų pulmonologė Vaida Kudirkienė,
* Gydytoja vaikų pulmonologė Dalia Steponavičienė.

Svarbu žinoti: šiuo metu LSMU Kauno ligoninės Vaikų konsultacinėje poliklinikoje eilių pas vaikų gydytojus pulmonologus NĖRA. Reikia tik turėti siuntimą ir mažąjį pacientą registruoti vizitui. 

Kodėl apsilankymas ligoninėje veikiančioje Vaikų konsultacijų poliklinikoje yra optimali išeitis?

„Nes ligoninėje, mūsų skyriuje, viskas koncentruota vienoje vietoje. Ambulatoriškai konsultuojant iškart gali būti skiriami ir čia pat vietoje atliekami tyrimai, jei reikia, vaikas guldomas į stacionarą, vėliau, priklausomai nuo poreikio, sprendžiame dėl reabilitacijos – niekur nereikia siuntinėti, blaškytis, važinėti. Čia, pas mus, tuo pačiu adresu sergančiam vaikui suteikiame visas diagnostikos, ligos tyrimo ir gydymo paslaugas“, – pasakoja LSMU Kauno ligoninės Vaikų ligų klinikos Vaikų priėmimo, skubios pagalbos ir intensyvios terapijos ir konsultacijų skyriaus vadovas Darius Varaškevičius.

Kokios gali būti užsitęsusio vaiko kosulio priežastys? „Nustatyti kosulio, sutrikusio kvėpavimo, temperatūros ir pan. priežastis yra vaikų gydytojo pulmonologo kompetencija, – pabrėžia vadovas D. Varaškevičius. –  Kosulį provokuoti gali daug kas, pavyzdžiui, šiuo metu labai paplitę kvėpavimo takų ligų sukėlėjai – chlamidijos (Chlamydia pneumoniae) bei mikoplazmos, gali būti alergija namų dulkių erkutėms, neatmestina ir TBC tikimybė – kad ir kokios būtų priežastys, joms nustatyti mūsų ligoninėje atliekami specialūs imunologiniai, radiologiniai, kiti tyrimai.“

„Pas mus su siuntimais atvyksta tėvai su vaikais iš visos Lietuvos“, – pasakoja LSMU Kauno ligoninės Vaikų priėmimo, skubios pagalbos ir intensyvios terapijos ir konsultacijų skyriaus vyresniosios slaugytojos–administratorės pavaduotoja Alma Palubinskienė.

LSMU Kauno ligoninės Vaikų konsultacinė poliklinika (Baltijos g. 120, Kaunas):

Darbo laikas: I-V 8-19 val.

Registracija ir informacija tel.: (8 37) 361 855

Registracija internetu: https://ipr.esveikata.lt/