Jaunosios mokslininkės tyrime – 220 LSMU Kauno ligoninės Kardiologijos skyriaus pacientų

2023 birželio 06 d.

LSMU Medicinos fakulteto šeštakursė, būsimoji kardiologė Eglė Ignatavičiūtė LSMU Kauno ligoninėje atliko mokslinį tyrimą. Kardiologijos skyriuje (Hipodromo g. 13) jaunoji tyrėja analizavo 220 pacientų, gydomų dėl išeminės širdies ligos ir širdies nepakankamumo, medicininius duomenis.

Semestrą trukusio Eglės tyrimo „Išemine širdies liga sergančių pacientų širdies nepakankamumo eiga“ mokslinė vadovė – LSMU Kauno ligoninės direktorė medicinai, profesorė, gydytoja kardiologė dr. Diana Žaliaduonytė.

LSMU Kauno ligoninės Kardiologijos skyriuje atliktame moksliniame tyrime LSMU studentė E. Ignatavičiūtė dalyvavo kaip Lietuvos mokslo tarybos (LMT) finansuojamo projekto dalyvė. Atsililiepdami į LMT kvietimą tyrėjais tapo 125 Lietuvos aukštųjų mokyklų įvairių sričių studentai. Tyrimus jie atliko kartu su tyrimų vadovais, o rezultatus pristatė  konferencijoje „Jaunoji mokslininkų karta 2023“.

E. Ingnatavičiūtės LSMU Kauno ligoninėje vykdytu tyrimu siekta nustatyti išeminės širdies ligos rizikos veiksnių, formos ir klinikinių rodiklių sąsajas su širdies nepakankamumo sunkumo laipsniu, klinikine eiga bei prognoze.

„Profesorė D. Žaliaduonytė, mano tyrimo mokslinė vadovė, kuri ir paskatino mane dalyvauti projekte, akcentavo, kaip svarbu suteikti visuomenei kuo daugiau informacijos apie širdies nepakankamumą, o  LMT kvietimas aukštųjų mokyklų studentams dalyvauti projekte ir buvo vienas variantų skleisti žinią apie šią ligą  tiek jaunųjų mokslininkų bendruomenėje, tiek už jos ribų“, – pasakojo E. Ignatavičiūtė.

„Neabejoju, kad širdies nepakankamumas, kurio viena dažniausių priežasčių yra išeminė širdies liga, yra labai opi šiuolaikinės visuomenės sveikatos problema, kurios dažnis, senstant visuomenei, tolydžio didėja, todėl svarbu toliau atlikti tyrimus, įtraukiant šiuos pacientus, ir priimti sprendimus, gerinančius jų ligos išeitis ir prognozę“, – kalbėjo tyrimą LSMU Kauno ligoninės Kardiologijos skyriuje atlikusi Eglė.

„Džiaugiuosi, kad LMT projekte, kuriame studentai semestrų metu gilinosi į pasirinktas temas, „Medicinos ir sveikatos mokslų“ temoje šauniai atsiskleidė LSMU studentės Eglės kaip jaunosios mokslininkės potencialas. Jos LSMU Kauno ligoninės Kardiologijos skyriuje atliktas tyrimas reikšmingas ir ligoninei, ir, kartu su kitų Lietuvos studentų tiriamaisiais darbais, tai buvo puiki galimybė jauniems idėjų, gebėjimų ir ambicijų turintiems žmonėms įgyti vertingos patirties, prisistatyti akademinei bendruomenei, žengti į mokslo pasaulį, kuris kai kuriems jauniesiems tyrėjams galbūt ateityje taps kasdienybe“, – pažymėjo E. Ignatavičiūtės mokslinio darbo vadovė prof. dr. D. Žaliaduonytė.
E. Ignatavičiūtės atlikto tyrimo pagrindu parengtas straipsnis „Prognostic factors for prolonged in hospital stay in patientes with heart failure“ recenzuojamam moksliniam žurnalui „Medicine“.
Projekto laikotarpiu parengtos ir pristatytos publikacijos mokslinėse konferencijose: tezė „Differences of the pre-existing comorbidities regarding gender in heart failure and ischemic heart disease patients“ (9th Lublin International Medical Congress, Lublin, Poland); tezė „The indicators of laboratory tests for prolonged in-hospital stay in patients with heart failure and ischemic heart disease“ (9th Lublin International Medical Congress, 2022, Lublin, Poland); tezė „Echocardiographic characteristics predicting the prolonged in-hospital stay in patients with heart failure and ischemic heart disease“ (International Health Sciences Conference 2023, Kaunas, Lietuva).