Ligoninė įgyvendina iškeltą iššūkį – sukurti pažangiausią aplinką darbuotojams ir pacientams

2023 kovo 09 d.

LSMU Kauno ligoninė įsigijo du naujus netaršius ir ekonomiškus automobilius, skirtus kasdienei ligoninės veiklai užtikrinti – Hemodializės skyriaus pacientams vežioti iš namų procedūroms ir atgal bei medikamentams, laboratorinių tyrimų medžiagai ir pan. transportuoti.

„Norime būti socialiai atsakingi ir tausoti gamtą bei žmonių sveikatą, – pabrėžia LSMU Kauno ligoninės direktorė valdymui ir infrastruktūrai dr. Helga Marija Kauzonė. – Sėkmingai įgyvendinome energiją tausojančių technologijų įdiegimo projektą, ant ligoninės stogų pastatant saulės elektrines. Dabar esame užsibrėžę planingai atnaujinti mūsų ligoninės autoparką, senus taršius automobilius palaipsniui keičiant naujais, tausojančiais aplinką.“

Nauji hibridiniai įkraunami automobiliai, papildę ligoninės autoparką, atitinka žaliojo kurso reikalavimus ir yra draugiški aplinkai.

„Kiekvienam inovatyviam sprendimui ieškomas ekonomiškiausias įgyvendinimo kelias, sėkmingai dalyvaujant projektinėje veikloje, – kalba H. M. Kauzonė. – Neabejoju, kad visos ligoninėje diegiamos ir planuojamos žaliojo kurso inovacijos prisidės prie gamtos tausojimo ir žalesnės aplinkos kūrimo.“

„Aplinkos neteršiantys automobiliai, kalbant apie ligoninės transportą, labai svarbu, – neabejoja LSMU Kauno ligoninės  Transporto skyriaus vadovas Virgilijus Byla. – Mūsų gydymo įstaiga turi nemažai vienas nuo kito nutolusių padalinių, išsibarsčiusių nuo Kauno rajone esančių Garliavos, Kačerginės, Žiegždrių iki lokacijų Kauno mieste – Šilainiuose, Aukštuosiuose Šančiuose, Centre, Aleksote, Vičiūnuose. Tenka vykti ir į kitas gydymo įstaigas, pervežti pacientus į namus, slaugos vietas. Per 2022 metus ligoninės automobiliai nuvažiavo 187 tūkst. 272 km, o tai yra atstumas, prilygstantis 4,6 mūsų planetos perimetrams.“

LSMU Kauno ligoninės Transporto skyrius, kuriame dirba 32 žmonės, turi 26 automobilius, iš kurių 5 yra Greitosios medicinos pagalbos (GMP) automobiliai, pritaikyti pervežti gulintiems pacientams, 10 – lengvųjų automobilių, 3 keleivinio transporto priemonės, 4 – krovininiai automobiliai, skirti kasdien vežioti karštą maistą į tris nutolusius padalinius, ir kt.

Automobiliai aprūpinti pažangia telemetrine įranga, leidžiančia nustatyti momentinę buvimo vietą, vairuotoją, kontroliuoti maršrutus, greitį, kuro sunaudojimą ir pan.

Ligoninės transportu kasdien pervežami dokumentai, medikamentai, laboratorinių tyrimų medžiaga, kraujo komponentai, sterilizuojami instrumentai, ūkinės paskirties siuntos ir kroviniai, personalo darbuotojai, pacientai.