x

Ligoninės Psichiatrijos klinikos Dienos stacionare gydomi viso spektro psichikos sutrikimai

2022 birželio 07 d.
f in @

Tautvilė Sakalauskaitė jau keturis mėnesius dirba LSMU Kauno ligoninės Psichiatrijos klinikos Dienos stacionaro, veikiančio Aleksote, gydytoja psichiatre, o kas dvi savaites ji vyksta budėti į Psichiatrijos klinikos Marių sektorių.

Anksčiau, dar būdama rezidentė, savo darbą ji įsivaizdavo ūmios psichiatrijos srityje, tačiau šiandien jauna gydytoja dirbdama dienos stacionare džiaugiasi galėdama padėti pacientams, turintiems labai skirtingo spektro psichikos sutrikimų.

LSMU Kauno ligoninės Psichiatrijos klinikos Dienos stacionare šiuo metu gydosi 40 pacientų, kurie kas rytą atvyksta į ligoninę aktyviam gydymui. Iš ryto pacientas gauna dienai skirtus medikamentus, visą dieną jis yra stebimas Dienos stacionaro komandos, vyksta gydytojo psichiatro konsultacijos, individuali ir grupinė terapija, o po pietų išvyksta į namus. Kitą dieną pacientai vėl renkasi gydymui Dienos stacionare.

„Didelis dėmesys Dienos stacionare skiriamas įvairioms užimtumo terapijos rūšims, tokioms kaip ergoterapija, filmoterapija, muzikos terapija ir kt. Kasdien vyksta kineziterapijos užsiėmimai, rengiamos relaksacijos, pora kartų per savaitę – dailės terapija bei grupinės psichoterapija. Kartą per savaitę vyksta bendruomenės susirinkimas, individualiai konsultuoja socialinis darbuotojas, taikoma asmeninė psichoterapija.  Gydytojas psichiatras konsultuoja pacientą kartą per savaitę ar dažniau, priklausomai nuo jo būklės, koreguoja gydymo planą“, – apie Psichiatrijos klinikos Dienos stacionaro veiklą pasakoja gydytoja T.Sakalauskaitė, čia gydanti viso psichikos spektro sutrikimų – šizofrenijos, depresijos, bipolinio ir nerimo sutrikimų, organinių ir kitų psichikos sutrikimų turinčius pacientus.

Dienos stacionaras, pasak gydytojos Tautvilės, yra tarpinė stotelė tarp ambulatorinio ir stacionarinio gydymo – kai pacientui neužtenka vienos ar keleto psichiatro konsultacijų ambulatoriškai, tačiau dar nėra būti būtinybės jo stacionarizuoti.

T.Sakalauskaitė sako, kad jai darbe labai padeda stipri komanda: šauni kolegė ir skyriaus vedėja gydytoja psichiatrė Viktorija Talandytė, psichologė Luiza Janiškaitė, puikus slaugos personalas, pradedant vyresniąja slaugos administratore  Diana Kavaliauskiene, slaugytojoms Regina Dabrišiene, Romante  Dailydiene. „Komandinis darbas reiškia, kad visada gali į ką nors kreiptis pagalbos, pasikonsultuoti. Labai sudėtingus, neaiškius atvejus, – kalba T.Sakalauskaitė, – aptariame visos klinikos specialistų konsiliume, kuriame dalyvauja ir Psichiatrijos klinikos vadovė Ramunė Mazaliauskienė bei kiti specialistai.“

O kaip jauna gydytoja pailsi? „Pailsiu aktyviai veikdama, lankau įvairius renginius, koncertus, spektaklius, susitinku su draugais, keliauju. Kai norisi pabūti vienai, leidžiu laiką namuose, auginu savo žaliąjį kampelį, klausau audioknygas“ – nusišypso T.Sakalauskaitė. Studijuodama LSMU ji dainavo universiteto chore „Neris“,  buvo įsitraukusi į Jaunųjų gydytojų asociacijos veiklą, tačiau dabar panašiai nuolatinei veiklai paprasčiausiai nebelieka laiko, nebent atskiriems renginiams, projektams.

Neseniai gydytoja Tautvilė buvo Karibuose. Pusantros savaitės ji ir kiti tarptautinės Aktyvaus jaunimo asociacijos nariai – lietuviai, italai, organizatoriai iš Ispanijos, Portugalijos, Čilės, Japonijos, Peru vyko į Saint Vincent and the Grenadines (tai salų šalis Karibų jūroje) ir rinko plastiko atliekas bei kitas šiukšles, kurios šioje šalyje „padovanojamos“ Karibų jūrai ir Atlanto vandenynui.
St. Vincento saloje atrodo, kad vietiniai net nežino, kas yra šiukšliadėžės, jie viską meta ant žemės, o po to atliekas nuskalauja jūra ir vandenynas.

T.Sakalauskaitė ir kiti aktyvistai ne tik pririnko daugybę maišų šiukšlių, bet ir daug kalbėjo St. Vincento gyventojams apie europinę praktiką renkant, rūšiuojant, perdirbant šiukšles, kompostuojant organines atliekas ir kt.