Ligoninės vadovų nuoširdūs sveikinimai Tarptautinės Slaugytojų ir Akušerių dienos proga

2023 gegužės 12 d.

LSMU Emanuelio Levino centre dviejų tarptautinių profesinių datų – Akušerių ir Slaugytojų dienos proga įvyko iškilminga popietė, kurioje LSMU Kauno ligoninės vadovai sveikino susirinkusias vyresniąsias slaugytojas ir akušeres.

„Leiskite pasveikinti visus čia esančius ir jūsų asmenyje – visus kolektyvo narius su profesinėmis šventėmis, pareikšti didžiulę pagarbą ir dėkingumą už tai, kad esate, kad dirbate organizacijoje, už išskirtinį atsidavimą savo profesijoms. Dėkui už kasdienes pastangas, kurių dėka vykdomas slaugos/akušerijos darbas“, – nuoširdžiu sveikinimu renginį pradėjo LSMU Kauno ligoninės direktorė slaugai  Marija Žeruolienė.

Renginio dalyves, o drauge ir visą LSMU Kauno ligoninės slaugos ir akušerijos personalą, sveikino ligoninės generalinis direktorius prof. habil. dr. Albinas Naudžiūnas, direktorė medicinai prof. dr. Diana Žaliaduonytė, direktorė valdymui ir infrastruktūrai dr. Helga Marija Kauzonė.

Pagerbti slaugytojų ir akušerių į E. Levino centrą atvyko ir ligoninės direktoriaus medicinai pavaduotojas prof. Saulius Sadauskas, šventinėje popietėje dalyvavo direktoriaus slaugai pavaduotojos Erika Jasukaitienė ir Gražvydė Masiliūnienė.

Direktorė slaugai M. Žeruolienė prisiminė iškilią asmenybę – profesionaliosios slaugos pradininkę Florenciją Naitingeil (1820–1910), kurios profesiniame kelyje netrūko išbandymų, bet juos įveikti padėjo drąsa, ryžtas, lyderės savybės, empatija, tarnystė, suvokta atsakomybė už slaugos rezultatus, į pacientą orientuota įrodymais paremta priežiūra.

„Tai aktualu ir šiandien. Šiuolaikinis slaugytojas –  savo profesijos lyderis, nuolat augantis ir tobulėjantis, gebantis priimti ir vykdyti pokyčius, vadovautis mokslu. Džiugu tai, kad ir mūsų ligoninėje dirba patys šauniausi ir ištikimiausi slaugos/akušerijos profesionalai, diegiama pažangi slaugos praktika, vis daugiau slaugytojų/akušerių siekia mokslo, renkasi universitetines studijas, kuriami ir diegiami mokslu grįsti standartai, procesams tobulinti  naudojami pažangūs kokybės metodai, ugdomi nauji lyderiai“, – kalbėjo M. Žeruolienė, linkėdama sėkmės, atkaklumo siekiant tikslų ir ryžto, lydėjusių slaugytojų profesijos pradininkę F. Naitingeil.

Šiandien, pasaulyje skaičiuojant apytikriai 6 mln. slaugytojų trūkumą, LSMU Kauno ligoninės direktorė slaugai M. Žeruolienė ragino susitelkti stiprinant savo profesijos prestižą, siekiant tvarių darbo sąlygų.

Ligoninės vadovai išsakė daug padėkos žodžių slaugytojams ir akušerėms  už lojalumą, kantrybę, geranoriškumą, pasiaukojamą darbą, profesionalumą, bendradarbiavimą, linkėdami sveikatos, sėkmės tiek profesiniame, tiek asmeniniame gyvenime, bei niekada nenuleisti rankų ir nepamiršti, dėl ko pasirinkta medicina.