LSMU Kauno ligoninė savo darbuotojams sudaro sąlygas siekti mokslų

2023 rugpjūčio 31 d.

„Prasidedant mokslo metams norėčiau pasidžiaugti vyresniosiomis slaugytojomis – administratorėmis, kurios šiais metais baigė mokslus ir įgijo magistro laispnius, kai kurios turi jau antrąjį magistrą. Tai – įrodymas, kad šiuolaikinis slaugytojas nestovi vietoje, žengia kartu su mokslu ir semiasi naujų žinių, įgyja papildomų kvalifikacijų, neatsiejamų nuo šiandienos ir ateities slaugytojo specialybės. Pobakalaurinės studijos universitete ir nauji gebėjimai – tokie kaip vadyba,  lyderystė, sveikatos politika – smarkiai plečia pačią sampratą apie slaugytojo specialybę, kuriai tenka vis daugiau funkcijų ir atsakomybių. Įgytos naujos žinios ir kompetencijos svarbios bei naudingos ir asmeniškai, ir organizacijos mastu“, – kalbėjo LSMU Kauno ligoninės direktoriaus slaugai pavaduotoja Erika Jasukaitienė, pati po LSMU Slaugos fakultete baigtų bakalauro studijų apsigynusi du magistro darbus, vainikavusius Išplėstinės slaugos praktikos studijas LSMU bei Sveikatos politikos ir vadybos studijų programą Mykolo Riomerio universitete (MRU).

Energingos, darbščios, nebijančios iššūkių ir ambicingos – taip norėtųsi apibūdinti šiemetes magistres LSMU Kauno ligoninės vyresniąsias slaugytojas–administratores.

Patologijos skyriaus (Hipodromo g. 13) vyresnioji biomedicinos technologė–administratorė Jolanta Mačienė šiais metais įgijo Sveikatos politikos ir vadybos kvalifikacinį magistro laipsnį MRU.

Akušerijos ir ginekologijos klinikos Krikščioniškųjų gimdymo namų vyresnioji akušerė–slaugos administratorė Auksuolė Naujalienė – Išplėstinės slaugos praktikos magistro laipsnį Vilniaus universitete (pirmasis jos magistras – MRU Sveikatos politika ir vadyba).

Psichiatrijos klinikos Ūmių psichikos sutrikimų skyriaus vyresnioji slaugytoja–administratorė Agnė Tamulevičienė – Slaugos lyderystės magistro laipsnį LSMU.

Psichiatrijos klinikos Aleksoto ir Marių sektorių Dienos stacionaro vyresnioji slaugytoja–administratorė Diana Kavaliauskienė LSMU taip pat įgijo Slaugos lyderystės magistrą.

Slaugos lyderystės magistro laipsnis LSMU suteiktas ir Psichiatrijos klinikos Krizių intervencijos centro ir dienos stacionaro vyresniajai slaugytojai–administratorei Kristinai Stiklickienei.

Psichiatrijos klinikos Somatopsichiatrijos skyriaus vyresnioji slaugos administratorė Laima Stanionienė, jau turėjusi Klinikinės slaugos praktikos magistro laipsnį, šiemet tapo ir Sveikatos politikos ir vadybos (MRU) magistre.

Magistrantūros studijos pareikalavo ne tik pastangų, valios, bet ir šeimai bei poilsiui skirto laiko, tačiau  vyresniosios slaugytojos–administratorės sako, kad – vertėjo. Kvalifikacinis magistro laipsnis kiekvienai jų tapo asmenine pergale ir pavyzdžiu tiek vaikams, tiek kolegoms, kaip kelti sau ambicingus tikslus ir jų siekti. Tai – ne tik įgytas naujų žinių ir kompetencijų bagažas, bet ir sustiprėjusi savivertė, lemianti drąsesnius sprendimus, darbo organizavimo įgūdžius.

„Diplomas yra įrankis, kuris leidžia siekti daugiau, – sakė direktoriaus slaugai pavaduotoja E. Jasukaitienė. – Tiek savo, tiek visos įstaigos vardu sveikinu mūsų vyresniąsias slaugytojas – administratores magistres, savo asmeniniais pavyzdžiais rodančias, kad  galima suderinti viską – ir darbą, ir šeimą, ir mokslus, o įgytos žinios ir kompetencijos, be jokios abejonės, yra didelė vertybė ir profesine, ir žmogiškąja prasme.“

„Turime labai motyvuojančią vadovę, kuri visada skatina judėti į priekį.  Direktoriaus slaugai pavaduotoja Erika Jasukaitienė neleido net suabejoti magistrantūros studijų reikalingumu ir kiekvieną mūsų tikino: „Tu – gali, tu tai įveiksi!“ Esame dėkingos mūsų įstaigai, sudariusiai sąlygas mokytis ir siekti tikslo“, – kalbėjo magistro darbus šiemet apsigynusios LSMU Kauno ligoninės vyresniosios slaugytojos–administratorės.