LSMU Kauno ligoninė naudojasi Valstybinės ligonių kasos rekomendacijomis, nustato tikslias diagnozes ir suveda tikslius duomenis apie paciento būklę. Tai lemia, kad tikslintų atvejų, registruotų klaidų dalis 2022 metais buvo mažesnė nei kitose šalies gydymo įstaigose.
„Visoms gydymo įstaigoms taikomas vieningas DRG apmokėjimo metodas. Kiekvieną mėnesį ligonių kasų programoje „Sveidra” yra suvedama ir apskaičiuojama, kiek ir kokiomis kainomis pagal DRG metodą kiekviena ligoninė suteikė paslaugų. DRG (angl. DRG, diagnosis-related groups) – tai giminingų diagnozių grupių metodas stacionarinio gydymo paslaugų išlaidoms apmokėti. Išlaidoms apmokėti sistema gali būti pati geriausia pasaulyje, bet ji bus bevertė, jei pradiniai duomenys bus neteisingi. Todėl džiaugiamės ligoninės klinikinio kodavimo specialistų komandos ir medicininių padalinių kompetencija bei bendradarbiavimu!” – sakė LSMU Kauno ligoninės direktorė valdymui ir infrastruktūrai dr. Helga Marija Kauzonė.
LSMU Kauno ligoninės Medicinos statistikos skyriaus vadovė Sandra Atkočaitytė-Zujevienė džiaugėsi puikiu savo vadovaujamo skyriaus kolektyvo darbu, kuris ir lėmė gerus rezultatus: „Dėkoju kiekvienam komandos nariui už atsakingumą, tikslių duomenų suvedimą ir klinicistams – už bendradarbiavimą.“
Vykdydami 2022 m. stebėseną, Valstybinės ligonių kasos Paslaugų stebėsenos skyriaus ir Teritorinių ligonių kasų specialistai iš 576 523 aktyviojo gydymo atvejų atrinko ir grąžino įstaigoms tikslinti 20 000 aktyviojo gydymo atvejų (3,5 proc.) duomenis, kurie galėjo būti klaidingi (2021 m. buvo 3,3 proc. tokių atvejų). Aktyviojo gydymo atvejų, kurių duomenys turėjo būti tikslinami, dalis skirtingose įstaigose svyravo nuo 0 proc. iki 11 procentų.
Visą ataskaitą galimą paskaityti šioje nuorodoje: https://ligoniukasa.lrv.lt/uploads/ligoniukasa/documents/files/2022%20m_%20Klinikinio%20kodavimo%20steb%C4%97senos%20rezultat%C5%B3%20vertinimo%20ataskaita.pdf
Dėl svetainės pritaikymo neįgaliesiems
PROGRAMĖLĖS KŪRĖJŲ ŽODIS
Atitikties statusas
Mes esame įsitikinę, kad naudojimasis internetu turėtų būti prieinamas visiems, todėl nuosekliai siekiame, kad svetainėmis galėtų naudotis plačiausia galima auditorija, nepriklausomai nuo aplinkybių ir gebėjimų.
Įgyvendindami šį norą, siekiame kuo griežčiau laikytis pasaulinio žiniatinklio konsorciumo (W3C) turinio prieinamumo gairių 2.1 (WCAG 2.1) AA lygiu. Šios gairės nurodo, kaip žiniatinklio turinį galima padaryti prieinamą žmonėms su įvairaus pobūdžio negalia. Atitiktis šioms gairėms padeda užtikrinti, kad puslapis prieinamas visiems: akliesiems, žmonėms su judėjimo, regos, pažintinių funkcijų ir kitais sutrikimais.
Šioje svetainėje naudojamos įvairios technologijos, skirtos ją padaryti kuo prieinamesnę bet kuriuo metu. Naudojame prieinamumo sąsają, leidžiančią asmenims su specifine negalia pritaikyti svetainės UI (naudotojo sąsają) ir dizainą prie savo asmeninių poreikių.
Be to, svetainėje naudojama AI paremta funkcija, kuri nuolat optimizuoja svetainės pritaikymo lygį. Ši funkcija atkuria svetainės HTML, pritaiko jos funkcijas ir veikimą ekranų skaitytuvams, kuriuos naudoja aklieji, ir klaviatūros funkcijas, naudojamas žmonių su judėjimo sutrikimais.
Jei pastebėjote gedimų ar turite funkcijų pagerinimo idėjų, mielai su jomis susipažinsime.
Ekrano skaitytuvai ir valdymas klaviatūra
Interneto svetainėje įdiegta ARIA atributų (angl. Accessible Rich Internet Applications) technologija, kad užtikrintume, jog akli naudotojai, besinaudojantys ekranų skaitytuvais, galėtų skaityti svetainės tekstus ir naudotis jos funkcijomis. Kai tik naudotojas su ekrano skaitytuvu patenka į svetainę, jis tuoj pat gauna priminimą įsijungti Aklumo režimo profilį, kad galėtų efektyviai naršyti ir naudotis svetaine. Apačioje pateikiame informaciją, kaip mūsų svetainėje užtikrinamos kai kurios svarbios ekranų skaitytuvų funkcijos:
Vartotojai taip pat gali naudoti sparčiuosius klavišus, tokius kaip „M“ (meniu), „H“ (antraštės), „F“ (formos), „B“ (mygtukai) ir „G“ (grafika), norėdami pereiti į specifinius elementus.
Šioje svetainėje palaikomi režimai
Papildomas UI, dizaino ir skaitomumo pritaikymas
Naršyklės ir pagalbinės technologijos suderinamumas
Programėlė suderinama su įvairiausiomis naršyklėmis, kad naudotojai galėtų rinktis tai, kas jiems priimtiniausia. Įdėjome daug pastangų, kad programėlė būtų palaikoma pagrindinių sistemų, kurios sudaro 95 % rinkos, įskaitant Google Chrome, Mozilla Firefox, Apple Safari, Opera, Microsoft Edge, JAWS, NVDA (ekrano skaitytuvai), tiek Windows, tiek MAC naudotojams.
Pastabos ir komentarai
Nepaisant mūsų dėtų pastangų leisti lankytojams prisitaikyti šią svetainę pagal savo poreikius, vis tiek gali būti puslapių ar svetainės dalių, kurios nėra iki galo pritaikytos, kurias šiuo metu bandome pritaikyti ar joms dar neturime tinkamo techninio sprendimo. Nuolat geriname svetainės prieinamumą pridėdami ar atnaujindami įvairias funkcijas ir vystydami bei pritaikydami įvairias technologijas. Tai darome tam, kad skirtingų poreikių naudotojai galėtų optimaliai naudotis svetaine ir jos pritaikymas žengtų koja kojon su technologine pažanga.