x

LSMU Kauno ligoninė yra geriausia Lietuvoje pagal klinikinio kodavimo kokybę

2023 birželio 07 d.
f in @

LSMU Kauno ligoninė naudojasi Valstybinės ligonių kasos rekomendacijomis, nustato tikslias diagnozes ir suveda tikslius duomenis apie paciento būklę. Tai lemia, kad tikslintų atvejų, registruotų klaidų dalis 2022 metais buvo mažesnė nei kitose šalies gydymo įstaigose.

„Visoms gydymo įstaigoms taikomas vieningas DRG apmokėjimo metodas. Kiekvieną mėnesį ligonių kasų programoje „Sveidra” yra suvedama ir apskaičiuojama, kiek ir kokiomis kainomis pagal DRG metodą kiekviena ligoninė suteikė paslaugų. DRG (angl. DRG, diagnosis-related groups) – tai giminingų diagnozių grupių metodas stacionarinio gydymo paslaugų išlaidoms apmokėti. Išlaidoms apmokėti sistema gali būti pati geriausia pasaulyje, bet ji bus bevertė, jei pradiniai duomenys bus neteisingi. Todėl džiaugiamės ligoninės klinikinio kodavimo specialistų komandos ir medicininių padalinių kompetencija bei bendradarbiavimu!” – sakė LSMU Kauno ligoninės direktorė valdymui ir infrastruktūrai dr. Helga Marija Kauzonė.

LSMU Kauno ligoninės Medicinos statistikos skyriaus vadovė Sandra Atkočaitytė-Zujevienė džiaugėsi puikiu savo vadovaujamo skyriaus kolektyvo darbu, kuris ir lėmė gerus rezultatus: „Dėkoju kiekvienam komandos nariui už atsakingumą, tikslių duomenų suvedimą ir klinicistams – už bendradarbiavimą.“

Vykdydami 2022 m. stebėseną, Valstybinės ligonių kasos Paslaugų stebėsenos skyriaus ir Teritorinių ligonių kasų specialistai iš 576 523 aktyviojo gydymo atvejų atrinko ir grąžino įstaigoms tikslinti 20 000 aktyviojo gydymo atvejų (3,5 proc.) duomenis, kurie galėjo būti klaidingi (2021 m. buvo 3,3 proc. tokių atvejų). Aktyviojo gydymo atvejų, kurių duomenys turėjo būti tikslinami, dalis skirtingose įstaigose svyravo nuo 0 proc. iki 11 procentų.

Visą ataskaitą galimą paskaityti šioje nuorodoje: https://ligoniukasa.lrv.lt/uploads/ligoniukasa/documents/files/2022%20m_%20Klinikinio%20kodavimo%20steb%C4%97senos%20rezultat%C5%B3%20vertinimo%20ataskaita.pdf