x

LSMU Kauno ligoninėje apsilankė naujasis Nacionalinės visuomenės sveikatos centro vadovas

2023 gegužės 09 d.
f in @

LSMU Kauno ligoninėje apsilankė naujasis Nacionalinės visuomenės sveikatos centro (NCSC) direktorius Vaidotas Gruodys. Naujasis vadovas su NVSC Kauno departamento ir kitais NVSC atstovais susitiko su LSMU Kauno ligoninės generaliniu direktoriumi prof. habil. dr. Albinu Naudžiūnu.

NVSC atstovai domėjosi situacija LSMU Kauno ligoninėje, kur gydomi legionelioze sergantys pacientai,  aptarė tolesnes bendradarbiavimo galimybes.

V. Gruodys pabrėžė, kad dėl susidariusios epidemiologinės situacijos, kai legionelioze susirgo nemažai žmonių, būtini prevenciniai veiksmai visos šalies mastu. „NVSC Kauno departamento specialistai šiuo metu atlieka epidemiologinį tyrimą ir kitus būtinus veiksmus, kuriais siekia sustabdyti ligos plitimą ir užkirsti kelią naujiems legioneliozės atvejams, tačiau šią problemą aiškintis būtina visais lygiais su visomis atsakingomis institucijomis. Pirmiausiai diskutuosime su Valstybine energetikos reguliavimo taryba, kuri kontroliuoja, kaip laikomasi energijos kokybės reikalavimų, dėl teisinio reguliavimo ir  techninių kontrolės priemonių tobulinimo, kad būtų užtikrinta geresnė vandens sistemų kontrolė“, – pabrėžė naujasis NVSC vadovas.