x

LSMU Kauno ligoninėje – konferencija skirta vidaus ligų gydymo ir diagnostikos naujovėms

2022 rugsėjo 30 d.
f in @

LSMU Kauno ligoninėje surengta konferencija visų profesinių kvalifikacijų gydytojams ir slaugytojams „Vidaus ligos: nuo vaizdo iki diagnostikos ir gydymo pasirinkimų“. Organizatoriai – LSMU Medicinos akademijos Vidaus ligų klinika, Klinikinės medicinos ir farmacijos draugija, „Lietuvos gydytojo žurnalas“.

Konferencijoje įžanginį žodį tarė LSMU Kauno ligoninės direktorius prof. habil. dr. Albinas Naudžiūnas. Jis pasidžiaugė, kad po pandeminio laikotarpio vėl yra galimybė specialistams pabendrauti ir pasidalyti žiniomis gyvai.

Pirmai konferencijos daliai pirmininkavusi ir renginį pradėjusi LSMU Kauno ligoninės direktorė medicinai prof. Diana Žaliaduonytė pabrėžė naujovių medicinoje svarbą. „Visi panešimai yra įdomūs, aktualūs gydymui ir slaugai“, – kalbėjo prof. D. Žaliaduonytė, skelbdama pradžią pranešimams.

Antrai renginio daliai pirmininkavo LSMU Kauno ligoninės direktorės medicinai pavaduotojas prof. Saulius Sadauskas. Jis pasidžiaugė, kad konferencija pasižymi pranešimų įvairove – dalyvauja medicinos praktikai, mokslininkai ir slaugos specialistai.

LSMU Kauno ligoninės, LSMU ligoninės Kauno klinikų, VU Santaros medikai ir mokslininkai skaitė pranešimus apie vidaus ligas, dalijosi tyrimų rezultatais, turėta galimybė tai demonstruoti gyvu vaizdu.

LSMU Kauno ligoninės Anesteziologijos II skyriaus vyresnioji slaugytoja Jovita Polikauskienė skaitė pranešimą  apie pacientų paruošimą virškinamo trakto endoskopiniams tyrimams (gastroskopija, rektoskopija, sigmuidoskopija, kolonoskopija, ERCP). LSMU Kauno ligoninės Patologijos skyriaus vyresnioji biomedicinos technologijė Ilona Kondratienė – apie histologinės medžiagą nuo jos pristatymo iki galutinės diagnozės.