LSMU Kauno ligoninėje veikia mokslinės-pedagoginės klinikos

LSMU Kauno ligoninėje veikia 4 mokslinės-pedagoginės klinikos:

• Geriatrijos
  • Infekcinių ligų
  • Vidaus ligų
  • Bendrosios chirurgijos

Jų steigėjas yra Lietuvos sveikatos mokslų universitetas. Klinikose vykdomi moksliniai tyrimai, rezidentų, doktorantų, gydytojų ir slaugytojų stažuotės, organizuojamos tarptautinės konferencijos.

Geriatrijos klinika

Tel. numeris: (8 37) 306 070

Klinikos vadovė
Gydytoja geriatrė, vidaus ligų gydytoja prof. habil. dr. Vita Lesauskaitė
Tel. (8 37) 306 070
Geriatrijos klinikoje vykdoma akademinė veikla, atliekami moksliniai tyrimai prisidedantys prie geriatrijos mokslo vystymo.

Infekcinių ligų klinika

Adresas: Baltijos g. 120
Tel. numeris: (8 37) 362 350
El. paštas: amickiene@gmail.com

Klinikos vadovė
Prof. dr. Auksė Mickienė
Tel. (8 37) 362 350

Klinikoje vykdoma konsulatacinė ir akademinė veikla susijusi su ingfekcinių ligų gydymų ir tyrimais.

Vidaus ligų klinika

Tel. numeris: (8 37) 306 092

Klinikos vadovas
Prof. habil. dr. Albinas Naudžiūnas

Tel. (8 37) 306 092

Klinikoje vykdoma akademinė veikla, moksliniai tyrimai.

Bendrosios chirurgijos klinika

Tel. numeris: (8 37) 306 066

Klinikos vadovas, abdominalinis chirurgas, koloproktologas
Prof. dr. Donatas Venskutonis
Tel. (8 37) 306 066

Klinikos bazė – du bendro profilio Chirurgijos poskyriai su abdominalinės chirurgijos, koloproktologijos, kraujagyslių ir chirurginės infekcijos sektoriais. Poskyriuose yra 50 lovų.

Klinikoje teikiama specializuota planinė ir neatidėliotina chirurginė pagalba sergantiems pilvo ertmės organų, koloproktologijos bei kraujagyslių ligomis. Daromos sudėtingos šių organų operacijos, tarp jų rekonstrukcinės storosios žarnos, laparoskopinės ir endoskopinės chirurginės intervencijos.

Čia gydomi ligoniai iš Kauno ir kitų lietuvos miestų. Klinikoje per metus gydosi per 3000 ligonių, atliekama apie 2500 operacijų. Klinikos bendradarbiai tobulinosi JAV, Belgijos, Prancūzijos, Vokietijos, Danijos, Čekijos ir Latvijos klinikose.

Klinikoje dėstomi bendrosios chirurgijos pagrindai (judėjimo, homeostazės ir šalinimo, kraujotakos, jutimų ir suvokimo, infekcijos ir profesinės kompetencijos moduliuose) medicinos fakulteto II-III kurso, pirmoji pagalba medicinos, odontologijos ir visuomenės sveikatos fakultetų I kurso studentams. Slaugos fakulteto studentai klinikoje studijuoja bendrąją chirurgiją ir chirurginę slaugą.

Kasmet Lietuvos gydytojams organizuojami tobulinimosi kursai laparoskopinės chirurgijos, enterinės mitybos, ūminių pilvo chirurginių ligų, kasos, venų ligų bei išvaržų klausimais.

Klinikos mokslinio darbo tema – chirurginių ligų diagnostikos ir gydymo ypatumai senyviems žmonėms apima ūminio kasos uždegimo bei ūminio apendicito diagnostiką ir gydymą, ligonių, sergančių šiomis ligomis, enterinį maitinimą. Klinikoje sukaupta didelė siuvimo aparatų panaudojimo abdominalinėms operacijoms, enterinio maitinimo panaudojimo chirurgijoje patirtis. Klinikos bendradarbiai daugelio vadovėlių, mokslinių straipsnių, pranešimo tezių autoriai.

Bendrosios chirurgijos klinika bendradarbiauja su Austrijos (Graco), Belgijos (Gento), Danijos (Kopenhagos), JAV (Wayne state), Švedijos (Malmės, Lundo), Vengrijos (Szegedo), Vokietijos (Frankfurto) universitetų bei Lenkijos (Krokuvos, Bialystoko, Bydgošč) medicinos akademijų chirurginėmis klinikomis, Vokietijos (Bioblingeno) krašto ligonine, Lenkijos SPEN draugija. Daugelis klinikos darbuotojų yra vokiečių chirurgų, Europos chirurgų, Europos virškinamojo trakto chirurgų ir kitų draugijų nariai.