x

LSMU Kauno ligoninės darbuotoja – 2021 m. Karalienės Silvijos slaugos apdovanojimų Lietuvoje finale!

2021 gruodžio 02 d.
f in @

Sveikiname LSMU Kauno ligoninės Chirurgijos klinikos vyriausiąją slaugos administratorę Rasą Paleckienę patekus į 2021 m. Karalienės Silvijos slaugos apdovanojimų Lietuvoje finalą!

Queen Silvia Nursing Award – Jos didenybės Švedijos karalienės globojamas tarptautinis projektas, skirtas atkreipti dėmesį į slaugą, skatinti slaugos specialistus ieškoti būdų gerinti vienos jautriausių visuomenės grupių, vyresnio amžiaus ir demencija sergančių asmenų, slaugos kokybę.

Geriausios idėjos autorius pelno stažuotę, kvietimą į ceremoniją Karališkuosiuose rūmuose Stokholme, Jos didenybės diplomą ir stipendiją.

Rasa Paleckienė projektui pateikė išmaniojo čiužinio idėją. Senyvo amžiaus pacientai turi didelę riziką kristi iš lovos, ypač namų aplinkoje. Dažnai pacientas lieka gulėti per naktį ant kieto pagrindo – grindų, o tada atsiranda pragulų, pacientai sušąla, suserga pneumonija.

Išmaniojo čiužinio idėja – prie lovos padedamas čiužinys, kuris, žmogui nukritus ant žemės, nuo smūgio aktyvuojasi – automatiškai prisipučia ir taip apsaugo ligonius nuo sušalimo bei pragulų. Taip pat pritaikius IT technologijas čiužinyje įmontuotas daviklis apie griuvimą informuotų senolį slaugančius asmenis (pvz., automatiškai suskamba telefonas artimiesiems ir (arba) įsijungia garsinis signalas).

R. Paleckienė į šią problemą atkreipė dėmesį tada, kai į ligoninę atvyko sunkios būklės senolis, kuris ilgą laiką pragulėjo ant grindų namuose iškritęs iš lovos su visomis to pasekmėmis: pragulomis, masyviomis hematomomis, pneumonija ir kt. O pati idėja kilo žiūrint dokumentinį filmą apie keleivinio laivo gelbėjimo operaciją: gelbėjimo valtys nuo smūgio į vandenį aktyvuojasi ir automatiškai prisipučia. Taip pat iš valties automatiškai išsiunčiamas gelbėjimo signalas, leidžiantis identifikuoti nukentėjusiųjų lokalizaciją. Rasa pagalvojo, kad panašią technologiją būtų galima pritaikyti ir čiužiniams.

Laikome kumščius už Rasą ir linkime jai sėkmės per finalinį idėjų pristatymą.