LSMU Kauno ligoninės gydytojai dietologei A.Gečionienei – tarptautinis prestižinis diplomas

2021 lapkričio 24 d.

LSMU Kauno ligoninės gydytoja dietologė Auksė Gečionienė nuo šiol yra viena iš keturių Lietuvos gydytojų, gavusių tarptautinio lygio pripažinimą – EUROPEAN ESPEN DIPLOMA.

Šis dokumentas yra Europos klinikinės mitybos ir metabolizmo draugijos (ESPEN) organizuojamos “Viso gyvenimo mokymosi” programos (Long Life Learning Programme in Clinical Nutrition and Metabolism) galutinis diplomas, kuris yra pripažįstamas visoje Europoje bei pasaulyje.

„Pasauliniu lygiu esu 801-oji, išlaikiusi šį tarptautinį egzaminą. Šis diplomas yra ne tik žinių įvertinimas. Turiu teisę dalyvauti kuriant tarptautines klinikinės mitybos gaires, formuojant ekspertų nuomonę, tobulinant studijas ir tampant ateities kartų klinikinės mitybos terapijos mokytoja“, – kalba A.Gečionienė.

Be jos, mūsų šalyje šį diplomą turi du visus egzaminus išlaikę vilniečiai gydytojai anesteziologai reanimatologai ir viena gydytoja dietologė iš Šiaulių. Kadangi daugumoje valstybių tokios specialybės kaip gydytojas dietologas nėra, klinikinės mitybos terapijos bei medžiagų apykaitos subtilumų, esant skirtingoms ligoms, mokosi ir kitų specialybių gydytojai.

Prieš kelis dešimtmečius ESPEN sukūrė programą, kurios kiekvieną atskirą dalį (jų yra 40) ruošia įvairių šalių universitetų profesoriai, docentai bei ekspertai. Pasirinkusiems šį kursą gydytojams tenka apkeliauti ne vieną šalį, kad išlaikytų kiekvieno kurso egzaminą, susirinktų kreditus galutiniam įvertinimui.

Pastaraisiais metais šį egzaminą laiko vis daugiau Japonijos bei Kinijos gydytojų, kurie atvyksta gilinti žinių į Europą.

„Man taip pat teko lankytis ir mokytis Krokuvoje, Hradec Kralove, Lisabonoje, Hagoje, Kopenhagoje, kituose miestuose, kuriuose buvo organizuojami privalomieji ir pasirenkamieji klinikinės mitybos ir metabolizmo kursai. Nuo 2013 metų išlaikiau 14 skirtingų sričių egzaminų, o šiais metais – galutinį egzaminą“, – pasakoja gydytoja A.Gečionienė.

„Įgijusi didelį žinių bagažą tikiuosi vieno – kad visas šis mano sukauptas informacijos kiekis ir jo atnaujinimas bus pritaikytas gydant įvairių sričių pacientus, padės išvengti su nutukimu ar mitybos nepakankamumu susijusių komplikacijų, o sergantiems labai sunkiai – kuo greičiau pasveikti“, – sako tarptautinio masto diplomą įgijusi LSMU Kauno ligoninės gydytoja.