LSMU Kauno ligoninės konferencija apie ilgalaikę pacientų priežiūrą ir jos perspektyvas

2024 birželio 09 d.

LSMU Kauno ligoninė ir Pažangios medicinos draugija surengė konferenciją „Ilgalaikė priežiūra: šiandiena ir ateities perspektyvos“. Didelio susidomėjimo sulaukęs renginys vyko gyvai ir nuotoliu.

Sveikinimo žodį konferencijos dalyviams tarė LSMU Kauno ligoninės direktorė medicinai prof. Diana Žaliaduonytė pabrėžusi vis aktualesnes tampančias amžėjimo aktualijas medicinoje.

Pirmajai renginio daliai pirmininkavo LSMU Kauno ligoninės direktorės slaugai pavaduotoja Erika Jasukaitienė ir LSMU Kauno ligoninės Slaugos klinikos palaikomojo gydymo ir slaugos skyrių vadovė dr. Lina Urbietė.

Apie ilgalaikės priežiūros paslaugų namuose ir gydymo įstaigose reglamentavimą supažindino Sveikatos apsaugos ministerijos Slaugos ir ilgalaikės priežiūros skyriaus l.e.p. vedėjas Artūras Šimkus. Apie išplėstinės slaugos ligoninėje aktualijas pranešimą skaitė LSMU Kauno ligoninės Slaugos klinikos vadovė prof. Aurelija Blaževičienė. Šios klinikos skyrių vadovė dr. Lina Urbietė analizavo, ar patenkintas senėjančios visuomenės slaugos paslaugų poreikis. LSMU ligoninės Kauno  klinikų Anesteziologijos klinikos vadovas prof. Andrius Macas kalbėjo apie mokslu grįsta efektyvų skausmo valdymą. Šios įstaigos Onkologijos ir hematologijos klinikos gydytoja Greta Chlebopaševienė pristatė poliatyvios  priežiūros iššūkius  ir inovacijas. LSMU Slaugos klinikos asistentė Jovita Demskytė kalbėjo apie saugų pacientų kūno padėties keitimą.

Antrajai daliai pirmininkavo LSMU Kauno ligoninės koordinatorė mokslo integracijai ir kokybei Rasa Paleckienė. Šioje dalyje pristatytos šios temos: „Ilgalaikės dirbtinės plaučių ventiliacijos slaugoje iššūkiai ir sprendimai“ – pranešėja LSMU ligoninės Kauno klinikų Intensyvios terapijos vyresnioji slaugytoja-slaugos administratorė Laura Dyglė; „Kineziterapeuto vaidmuo ilgalaikėje priežiūroje“ – LSMU Reabilitacijos klinikos kineziterapeutė Laura Rutkauskienė; „Psichologo vaidmuo teikiant ilgalaikės priežiūros paslaugas pacientų ir artimųjų perspektyva“ – LSMU Kauno ligoninės Slaugos klinikos medicinos psichologė Milda Vaznevičienė; „Socialinių paslaugų poreikis pacientams teikiant ilgalaikės priežiūros paslaugas – LSMU Kauno ligoninės Socialinės veiklos skyriaus vadovas Saulius Davainis; „Medicinos personalo iššūkiai bendraujant su pacientais ir jų artimaisiais. Sąsajos su profesiniu perdegimu“ – LSMU Kauno ligoninės operacinių slaugytoja Karilė Armonienė.