x

LSMU Kauno ligoninės Slaugos klinika atveria duris mokslui

2022 liepos 22 d.
f in @

LSMU Kauno ligoninės Slaugos klinikoje Garliavoje, Vytauto g. 61, darbuotojų bendruomenei – palaikomojo gydymo ir slaugos skyrių vyresniosioms slaugos administratorėms, gydytojams, socialiniams darbuotojams pristatyta Lietuvos sveikatos mokslų universiteto (LSMU) Slaugos klinikos vadovė, LSMU Kauno ligoninės slaugos koordinatorė mokslo integracijai ir kokybei profesorė Aurelija Blaževičienė.

Dalyvavo LSMU Kauno ligoninės direktorė medicinai profesorė Diana Žaliaduonytė, direktorė slaugai Marija Žeruolienė, vadovė palaikomajam gydymui, slaugai ir paliatyviajai pagalbai dr. Lina Urbietė, taip pat viešnia – LSMU Slaugos fakulteto dekanė profesorė Jūratė Macijauskienė.

LSMU Kauno ligoninės vadovė palaikomajam gydymui, slaugai ir paliatyviajai pagalbai Lina Urbietė prof. A. Blaževičienei įteikė raktą, kad universiteto Slaugos klinikos vadovė galėtų dirbti ir savo kabinete Garliavoje, LSMU Kauno ligoninės Slaugos klinikoje. Ši Kauno ligoninės klinika tampa klinikine baze ir studijoms, ir mokslui, kuriam atvers duris čia vykdoma universiteto klinikos veikla.

„Slaugos klinika tampa didelio projekto dalimi. Čia, mūsų ligoninės klinikoje, turėtų gimti modernios slaugos teorijos, virsiančios mokslo žiniomis grįsta praktika, kuri plėsis kituose ligoninės padaliniuose“, – apie ligoninės Slaugos klinikos ir universitetinės Slaugos klinikos bendros veiklos perspektyvą kalbėjo prof. D.Žaliaduonytė, LSMU Slaugos klinikos vadovei prof. A.Blaževičienei linkėdama kūrybingo ir produktyvaus darbo.

„Esu laiminga, kad mes, esu tuo įsitikinusi, įeisime į istoriją. Lietuva pirmoji  Baltijos šalyse įkūrė universitetinę Slaugos kliniką, kuri turi klinikinę bazę  LSMU Kauno ligoninės Slaugos klinikoje.  Mokslo įrodymais grįstos slaugos pas mus dar yra labai mažai. Džiugu, kad prieš metus įvyko mentalinis lūžis ir politikai, žmonės, priimantys svarbius strateginius sprendimus, pagaliau suprato universitetinės Slaugos klinikos Lietuvoje būtinybę. Dvi smarkios profesorės – Diana Žaliaduonytė ir Jūratė Macijauskienė pradėjo pralaužti šią užtvarą ir šiandien noriu joms labai padėkoti“, – kalbėjo LSMU Slaugos klinikos vadovė prof. A.Blaževičienė.

Ji pabrėžė, kad didelius darbus įmanoma nuveikti tik kartu su bendraminčiais, komandoje. „Siekinys yra per būsimus mokslo metus pasiekti, kad ministras įsakymu suteiktų mums slaugomiems pacientams palankios ligoninės statusą“, – kalbėjo LSMU Slaugos klinikos vadovė, LSMU Kauno ligoninės slaugos koordinatorė mokslo integracijai ir kokybei prof. A.Blaževičienė.