x

LSMU Kauno ligoninės Slaugos klinikoje – kaniterapijos specialistų vizitas

2022 rugsėjo 21 d.
f in @
Rugsėjis – pasaulinis Alzhaimerio ligos mėnuo. Ta proga LSMU Kauno ligoninės Slaugos klinikoje, Kiaunių g. 2 padalinyje, pas čia esančius pacientus su savo augintiniais apsilankė LSMU Kaniterapijos centro darbuotojai.
Kaip sakė LSMU Kauno ligoninės Slaugos klinikos vadovė palaikomajam gydymui ir slaugai bei paletyviai pagalbai dr. Lina Urbietė, šiame padalinyje dauguma ligonių yra vaikštantys ir jiems labai svarbi įvairiapusė veikla. „Daugeliui atrodo, kad slaugos įstaigose esantys pacientai daugiausiai laiko praleidžia lovose, bet iš tikrųjų būtina skatinti jų judėjimą, suteikti įspūdžių, dėl to pas mus ir maitinimas organizuojamas ne lovose, kam nėra gulimo režimo“, – pasakojo vadovė.
LSMU Slaugos klinikos senolių džiaugsmu trykštančios emocijos ir šypsenos akivaizdžiai patvirtino, kokia naudinga yra gyvūnų terapija. Meiliais ir jaukiais keturkojais leido pasidžiaugti LSMU lektorė Viktorija Grigaliūnienė, LSMU jaunesnioji mokslo darbuotoja Ugnė Nedzinskaitė, LSMU studentė Vestina Mažuknaitė bei LSMU Kaniterapijos centro vadovas Mindaugas Paleckaitis.
U. Nedzinskaitė su šuneliu Dodžiu ir atsivežtu katinu Pijumi parodė, kokių triukų galima išmokyti savo augintinius. Beje, šunį ir katiną U. Nedzinskaitė priglaudė, kai juos išmetė ankstesni beširdžiai šeimininkai. Daug gerų emocijų suteikė taip pat iš prieglaudos paimta kalytė Musė bei didelė ir besimėgaujanti glostymu V. Grigaliūnienės augintinė Heidė.
Pasak V. Grigaliūnienės, bendravimas su šunimis išskiria vieną iš laimės hormonų – oksitociną. Tai savo ruožtu pacientams spartina gijimą, gerina bendrą sveikatos būklę. M. Paleckaitis minėjo, kad LSMU jau buvo studentų, kurie rengė diplominius darbus iš kaniterapijos srities, dėstomos šio dalyko paskaitos. Šiai gydymo sričiai parengta ir įstatyminė bazė, todėl manoma, kad centro veikla plėsis, o ateityje gyvūnų terapijos specialistų gausės.
U. Nedzinskaitė savo ūkyje, kur įkurta VšĮ „Stebuklingi draugai LT“, iš viso turi priglaudusi kelias dešimtis keturkojų augintinių. Jiems labai praverstų jūsų parama šunų ir kačių maistu. Norintys pagelbėti gali kreiptis telefonu 8 658 46499.