x

LSMU Kauno ligoninės Terapijos dienos stacionaras švenčia pirmąsias metines

2023 rugpjūčio 30 d.
f in @

LSMU Kauno ligoninės Hipodromo g. padalinyje 2022-ųjų rugpjūtį pradėjęs veiklą  Terapijos dienos stacionaras pirmųjų savo veiklos metų sukaktį pažymėjo simboliniu skaičiumi: paslaugos buvo suteiktos 1000–ajam pacientui.

„Srautai išties nemaži. Pirmieji mūsų veiklos metai įrodė, kad terapinio profilio dienos stacionaro paslaugų poreikis – didžiulis, per mėnesį tokių paslaugų suteikiame nuo 330 iki 440“, – pasakoja Terapijos dienos stacionaro vadovė gydytoja Rūta Nutautienė.

„LSMU Kauno ligoninėje greta chirurgijos, traumatologijos, psichiatrijos, akušerijos ir kt. jau veikiančių dienos stacionarų steigti terapinio profilio dienos stacionarą buvo pažangus žingsnis. Tai kelias, kurį renkasi modernus medicinos pasaulis. Pacientų srautai ir skaičiai, jų atsiliepimai apie mūsų ligoninės Terapijos dienos stacionarą neleidžia abejoti, kad toks žingsnis buvo savalaikis ir reikalingas“, –  teigia LSMU Kauno ligoninės direktorė medicinai prof. dr. Diana Žaliaduonytė.

Per pirmuosius metus šiame skyriuje susiformavo darni profesionalių darbuotojų komanda, sėkmingai diegiami LEAN metodai, o pacientų atsiliepimams skirtas žurnalas pildosi gausybe padėkų, kuriose pacientai akcentuoja kvalifikuotą, atidų, nuoširdų personalo darbą ir malonią aplinką.

„Pasijutau kaip geriausioje Amerikos klinikoje“, „Ačiū visam personalui už rūpestį, supratingumą, įsiklausymą ir gerumą“, „Linkiu ir toliau taip nuoširdžiai dirbti“ –  rašo  Terapijos dienos stacionaro lankytojai.

„Viso to nebūtume pasiekę, jei ne stiprus ligoninės administracijos, ypač direktorės medicinai profesorės Dianos Žaliaduonytės palaikymas, vertingi patarimai, racionalūs pasiūlymai, už kuriuos esu labai dėkinga. Tai buvo be galo reikšmingas indėlis į Terapijos dienos stacionaro veiklą.  Džiugina ir darnus kolektyvo įsitraukimas į skyriaus darbą, veiklos plėtrą, naujovių diegimą. Visai mūsų komandai, ypač vyresniajai slaugytojai-administratorei Eglei Bernadišiūtei noriu tarti nuoširdų ačiū už entuziazmą, siekį tobulėti ir augti“, – šypsosi Terapijos dienos stacionaro vadovė R. Nutautienė.

*

Apie LSMU Kauno ligoninės Terapijos dienos stacionarą:

Terapinio profilio pacientams, kuriems reikia planinio gydymo ar diagnostikos, dienos stacionare užtikrinama priežiūra iki 8 valandų. Vienu metu skyriuje gydoma vidutiniškai nuo 17 iki 23 pacientų.

Su vienu gydytojo siuntimu infuzoterapijai pacientai gali gauti nuo 1 iki 10 dienos stacionaro paslaugų. T.y., rytą pacientas atvyksta, po pietų išvyksta, kita dieną vėl atvyksta ir taip – 10 darbo dienų.

Pacientai kartą per dieną maitinami, jiems išrašomas nedarbingumo pažymėjimas.

LSMU Kauno ligoninės Terapijos dienos stacionare atliekami kraujo ir diagnostiniai (radiologiniai, endoskopiniai) tyrimai, taikomas medikamentinis gydymas. Jei reikia, pacientą konsultuoja kiti gydytojai specialistai, atliekamos reabilitacinės procedūros.

Sėdintiems patogiose funkcinėse kėdėse–foteliuose ar gulintiems pacientams infuziniu būdu skiriami vaistai (statomos lašinės), atliekamos kraujo komponentų transfuzijos, su bendrine nejautra vykdomos diagnostinės kolonoskopijos, bronchoskopijos, ezofagogastroduodenoskopijos (tai – vienas svarbiausių endoskopinių tyrimų, tiriantis stemplę, skrandį ir dvylikapirštę žarną) procedūros.

Daugiau informacijos rasite: https://kaunoligonine.lt/terapijos-dienos-stacionaras-hipodromo-g-13/