Neurologijos II skyrius – pandemijos iššūkių sūkuryje

2021 lapkričio 23 d.

LSMU Kauno ligoninės Neurologijos II skyrius, esantis Josvainių g. 2 (Šilainiuose) nuo praėjusių metų sėkmingai įveikia vieną po kito pandemijos siunčiamus iššūkius.

Prieš daugiau kaip metus prasidėjus antrai COVID-19 infekcijos bangai, šis padalinys buvo perorientuotas į Izoliacinį skyrių, kur buvo stacionarizuojami karščiuojantys ir turintys kitokių koronaviruso simptomų pacientai. Šiems pacientams dar nebūdavo nustatyta pilna diagnozė. „Taigi šiame skyriuje daugelis jų išgirsdavo savo diagnozę iš čia dirbančių gydytojų. Tam tikrai reikėdavo dažnai didelio jautrumo ir atsargumo, nes daliai ypač vyresnių pacientų COVID-19 diagnozės pavadinimas, ypač dar tuo metu, asocijuodavosi net ir su mirtimi“, – prisimena Neurologijos II skyriaus vedėja Diana Beatričė Tvarijonienė.

Kitas taip pat nelengvas iššūkis buvo skirti tinkamą gydymą ir tyrimus pirmosiomis, ypač svarbiomis dienomis, kai susirgimai būdavo įvairiausi ir tik labai retai neurologinės kilmės – pradedant nuo terapinių, dermatologinių, baigiant įvairiausiais chirurginiais, urologiniais susirgimais. „Tačiau padedant kolegoms, vyko tikrai sklandus darbas, o sulaukus COVID-19 tyrimo rezultato, dalį pacientų, kai jau būdavo saugu, galima būdavo perduoti gydyti atitinkamo profilio skyriams. Visas skyriaus personalas – tiek gydytojai, tiek slaugytojai, tiek slaugos padėjėjai, valytojos ir kiti – dirbo nuoširdžiai ir bendradarbiaudami vienas su kitu“, – gyrė savo darbuotojus vadovė.

Pasak D.B. Tvarijonienės, iš pradžių, kai infekcija buvo dar grėsmingesnė, nes nebuvo galimybės skiepytis, personalas vis tiek dirbo labai ryžtingai. Nepaisant to, kad gydant įvairius pacientus ir nežinant, kuris serga COVID-19, reikėjo einant pas kiekvieną iš jų nuolatos keisti aprangos elementus, ir todėl nebuvo galimybės dirbti su pačia maksimaliausia – penkto lygio apsaugos – apranga. Taip pat, daliai personalo sergant, visi vieningai dalinosi darbus.
Neurologijos II skyrius kaip Izoliacinis skyrius dirbo daugiau nei pusę metų – visus aštuonis mėnesius. „Vėliau, kuomet vėl grįžome prie savo įprastų pareigų ir ėmėme dirbti kaip Neurologijos II skyrius, vis tiek pagelbėdami infektologams, gydėme pacientus, kurie sirgo neuroinfekcijomis, dažniausiai erkiniu encefalitu. Dabar, praslinkus vos keturiems mėnesiams, vėlei beveik tuo pat metu kaip ir pernai, dėl augančio sergančių COVID-19 infekcija pacientų kiekio ir ligoninei didinant COVID-19 lovų skaičių, mūsų skyrius vėlei turėjo pakeisti profilį. Šiuo metu jau dirbame gydydami ligonius, kuriems nustatytas COVID-19 virusas“, – pasakojo D.B. Tvarijonienė.

Jos teigimu, tiek slaugos personalas, tiek slaugytojų padėjėjai bei kitas pagalbinis personalas sėkmingai susidoroja ir su šia užduotimi. Šiuo metu šiame skyriuje nuolat gydoma apie dvi dešimtys ligonių, kuriems nustatyta COVID-19 infekcija, daliai jų gydoma aktyvi šios infekcijos forma, dalis ir vėlei yra sergantys įvairiausiomis, tiek terapinėmis, tiek chirurginėmis ligomis, bet turintys ir nustatytą koronavirusą.

Primename, kad LSMU Kauno ligoninė yra didžiausia šalyje COVID-19 gydymo įstaiga. Taigi ligoniams, kuriems nustatyta ši infekcija teko atiduoti net aštuonis įvairių ligų skyrius tiek Šilainių, tiek Aukštųjų Šančių padaliniuose.