Operacinės slaugytojos: esame komandoje, kuriai svarbu greitis, tikslumas, tarpusavio supratimas

2024 gegužės 20 d.

Į LSMU Kauno ligoninės Chirurgijos klinikos Operacinės (Hipodromo g.) veiklą šauniai įsiliejo trys energingos bendrosios praktikos slaugytojos – Gerda Geležauskaitė, Kristina Zabielienė ir Karolina Nemickienė.

Visos jos sutaria, kad operacinės slaugytojos darbas reikalauja tam tikrų savybių ir neabejoja, kad būtent šios savybės tiek prigimties, tiek profesinių įgūdžių dėka joms būdingos. Tai – operatyvumas, greita reakcija ir naujų dalykų įsisavinimas, tikslumas, geri gebėjimai dirbti komandoje.

Operacinių slaugytojai yra neatsiejama chirurginių operacijų komandos dalis, tačiau pacientai jų dažniausiai nemato – nebent trumpai prieš operaciją. Operacinės slaugytojas turi užtikrinti, kad operacinėje būtų laikomasi aseptikos ir antiseptikos reikalavimų, tiesiogiai atsako už medicinos prietaisų, instrumentų, tvarsliavos kontrolę operacijos metu.

Vykstant operacijai operacinės slaugytojas yra chirurgų rankos ir akys – jis turi stebėti operuojančio gydytojo judesius, žinoti veiksmų seką, kada koks instrumentas bus reikalingas, pasiruošti galimoms nenumatytoms situacijoms.

Gerda, Kristina ir Karolina vieningai tvirtina, kad operacinės slaugytojų darbo nenorėtų keisti į darbą kitame ligoninės skyriuje. „Turbūt iš įpročio nuplautas rankas laikytume pakeltas“, – juokiasi jos.

Gerda Geležauskaitė (nuotr. pirma iš kairės) į LSMU Kauno ligoninę atėjo iš privačios asmens sveikatos priežiūros įstaigos, operacinės slaugytojos darbas jai buvo naujas. „Patiko iš karto, – šypsosi Gerda. – Turbūt jau dalyvavau visų profilių chirurginėse operacijose, kurios atliekamos ligoninės Hipodromo g. padalinyje,  pradedant akių, pilvo, kraujagyslių, baigiant plastikos chirurgijos ir kitomis operacijomis.“ Gerdai patinka greitas, reikalaujantis ištvermės, neretai keliantis adrenalino lygį darbas, kuriame galima daug išmokti. Laisvalaikiu ji mėgsta ekstremalias pramogas ir kūrybą, yra šokusi sportinius šokius.

Kristina Zabielienė (nuotr. viduryje) į LSMU Kauno ligoninę atėjo iš LSMUL Kauno klinikų, kuriose taip pat dirbo operacinės slaugytoja. Kolegės ją apibūdina kaip greitai besimokančią, darbščią, komunikabilią. Jai patinka kompaktiškas ligoninės padalinys, čia atliekamų chirurginių operacijų pobūdis. Kristina yra trijų vaikų mama ir laisvalaikis daugiausiai susietas su šeiminiais užsiėmimais – buitimi, išvykomis dviračiais, iškylomis gamtoje.

Karolina Nemickienė (nuotr. pirma iš dešinės) dirbo LSMU Kauno ligoninės Konsultacijų poliklinikos (Hipodromo g.) registratūroje ir tuo pat metu mokėsi bendrosios praktikos slaugytojos specialybės. Ją įgijusi, tapo LSMU KL operacinės slaugytoja. Karolina yra dviejų vaikų mama, daug laiko skiria jiems, tačiau jai pakanka ryžto ir motyvacijos tris kartus per savaitę lankyti sporto užsiėmimus.