x

Pas įvairių sričių gydytojus užsiregistruoti taps paprasčiau – veiklą pradeda LSMU Kauno ligoninės Skambučių centras

2023 rugpjūčio 17 d.
f in @

 

LSMU Kauno ligoninėje pradėjo veikti Skambučių centras, kurio konsultantai registruoja pacientus specialistų konsultacijoms ir tyrimams keturių ligoninės padalinių poliklinikose.

Greitesnė ir patogesnė registracija

LSMU Kauno ligoninės poliklinikose Kaune ir Kauno rajone konsultuoja daugiau nei trisdešimties sričių specialistai: kardiologai, neurologai, chirurgai, pulmonologai, nefrologai, reumatologai, infekcinių ligų gydytojai, otorinolaringologai, psichiatrai, vaikų ligų specialistai ir kt. Čia taip pat atliekamas platus tyrimų spektras: radiologinių, laboratorinių, endoskopinių, elektroencefalografijos. Nuo šiol, norint registruotis visom šioms paslaugoms, nebereikės skambinti į skirtingas poliklinikas, užteks surinkti Skambučių centro numerį (8 37) 213 300. Juo atsilieps konsultantai, registruojantys pacientus šiose poliklinikose:

  • Infekcinių ligų registratūra (Josvainių g. 2)
  • Konsultacijų poliklinika (Hipodromo g. 13)
  • Konsultacijų poliklinika (Josvainių g. 2)
  • Konsultacijų poliklinikos padalinys Garliavoje (Vytauto g. 63, Garliava)
  • Odos ir venerinių ligų poliklinika (Josvainių g. 2)
  • Radiologinių tyrimų registratūra (Hipodromo g. 13)
  • Vaikų konsultacinė poliklinika (Baltijos g. 120)

„Šiemet įsteigtas Konsultacinės medicinos centras sujungė LSMU Kauno ligoninės poliklinikas, veikiančias Hipodromo g. 13, Josvainių g. 2 ir Vytauto g. 61 (Garliava) padaliniuose. Svarbiausi jo tikslai – efektyvinti poliklinikų darbą, didinti paslaugų prieinamumą ir užtikrinti aukštą jų kokybę. Skambučių centras – vienas iš žingsnių, padėsiančių siekti šių tikslų“, – teigia LSMU Kauno ligoninės generalinis direktorius prof. Albinas Naudžiūnas.

LSMU Kauno ligoninės direktorė medicinai prof. Diana Žaliaduonytė pabrėžė, kad Skambučių centras kurs vertę tiek pacientui, tiek įstaigai.

„Tikime, kad jis prisidės prie efektyvesnio medicinos paslaugų valdymo, eilių pas specialistus mažinimo, leis optimaliai paskirstyti konsultantų darbą ir efektyviai naudoti kitus ligoninės resursus. Centro konsultantai ne tik vykdys registracijas, teiks informaciją, bet ir sieks mažinti neatvykusių ar tyrimams nepasiruošusių pacientų skaičių. Taip pat daug dėmesio skirsime kokybės užtikrinimui, nuolat stebėdami tokius rodiklius kaip atsilieptų skambučių procentas“, – apie Skambučių centro paskirtį pasakoja prof. D. Žaliaduonytė.

Pasak LSMU Kauno ligoninės Konsultacinės medicinos centro vadovės Elžbietos Trapenskės, pagrindiniai Skambučių centro privalumai yra patogumas, kai paskambinus vienu numeriu galima užsiregistruoti paslaugoms skirtinguose padaliniuose, ar galimybė registruotis kelioms paslaugoms iš karto.

„LSMU Kauno ligoninės konsultacijų poliklinikos įsikūrusios skirtinguose Kauno miesto ir rajono vietose, jos taip pat skiriasi savo paslaugų spektru bei specialistų užimtumu, tad žmonėms, ypač besiregistruojantiems iš kitų Lietuvos miestų, buvo nelengva susiorientuoti. Dabar registracijai užteks vieno numerio. Dažniausiai pacientams yra svarbiau greičiau gauti paslaugą, nei tai daryti konkrečiame padalinyje. Jei pacientas neras jam tinkamo laiko pas specialistą ar tyrimams viename padalinyje, mūsų konsultantai galės jam pasiūlyti tokią pat paslaugą gauti kitoje LSMU Kauno ligoninės poliklinikoje. Tai užtikrins paslaugų teikimo tolygumą ir trumpins laukimo eiles“, – teigia E. Trapenskė.

Ligoninė informuoja, kad pereinamuoju laikotarpiu dar veiks senieji registratūrų numeriai, kurie bus peradresuojami į Skambučių centrą.

„Norėčiau akcentuoti, kad pas mūsų specialistus patogiai galima užsiregistruoti internetu per https://ipr.esveikata.lt/ platformą. Labai skatinčiau tą daryti, ypač Skambučių centro veiklos pradžioje, kai gali pasitaikyti techninių sutrikimų. Taip pat labai prašome pacientų informuoti mus, jei atvykti paskirtu vizito laiku nebegalite – suteikite progą užsiregistruoti kitam žmogui“, – pataria Konsultacinės medicinos centro vadovė.

Eilės trumpos, o pagalba – tęstinė

E. Trapenskė džiaugiasi, kad nuolat plečiamas paslaugų spektras ir didinamas jų prieinamumas: „Poliklinikose didėja išplėstinių konsultacijų skaičius, kai pacientas vieno vizito metu ne tik gauna gydytojo konsultaciją, bet jam kartu atliekama reikalinga medicininė intervencija ar tyrimas, taip išvengiant papildomo vizito ir greičiau gaunant reikiamą pagalbą.“

Konsultacinės medicinos centro vadovė pasakoja, kad nors, kaip ir visoje Lietuvoje, susiduriama su tam tikrų specializacijų gydytojų trūkumu, pas didžiąją dalį specialistų galima patekti per dvi savaites, o pas aktyviai konsultuojančius specialistus, pavyzdžiui, chirurgus ar vaikų ligų gydytojus, turint siuntimą, dažnai galima apsilankyti dar tą pačią dieną.

Siekiama, kad būtų užtikrintas tolesnis paciento kelias: čia pat gali būti atliekamos minimaliai invazyvios operacinės procedūros; nesant atsako į konservatyvų gydymą, pacientas gali būti nukreipiamas į Skausmo gydymo kabinetą, Odos ir venerinių ligų skyriuje veikiantį dienos stacionarą, Terapijos dienos stacionarą, Širdies nepakankamumo kabinetą, reabilitacijos skyrius.

„Jei pirminio lygio poliklinikose gydytojai specialistai, prireikus rimtesnės pagalbos, neretai turi siųsti pacientus į antro lygio paslaugas teikiančias poliklinikas, tai kone visi LSMU Kauno ligoninės poliklinikose konsultuojantys gydytojai dirba ir stacionaro skyriuose, todėl pakonsultavę pacientą, esant poreikiui, gali jį guldyti į ligoninę detalesniam ištyrimui ir gydymui bei užtikrinti tęstinę pagalbą, – manau, kad tai didžiausias konsultacijos pas mūsų specialistus privalumas“, – teigia E. Trapenskė.

Kviečiame registruotis pas LSMU Kauno ligoninės poliklinikų specialistus tel. (8 37) 213 300 arba internetu https://ipr.esveikata.lt/

Laisvės al. 17 padalinio Traumatologijos punkto specialistų konsultacijoms registruojame tel.: (8 37) 423 070, (8 37) 208 314.