Pristatome Chirurgijos skyriaus Josvainių g. vadovą Edviną Dainių

2024 kovo 25 d.

Pristatome Chirurgijos skyriaus vadovą Edviną Dainių

LSMU Kauno ligoninės Chirurgijos skyriui (Josvainių g. 2) šiemet vadovauti pradėjo Edvinas Dainius. Jam šio skyriaus darbas puikiai pažįstamas, nes čia pradėjo dirbti iškart po rezidentūros prieš 11 metų. Jo vadovaujamame skyriuje teikiamos dienos chirurgijos, antrojo ir trečiojo lygio chirurgijos paslaugos. Operuojami ligoniai sergantys  skrandžio ir dvylikapirštės žarnos, plonųjų ir storųjų žarnų, tiesiosios žarnos, tulžies pūslės ir latakų,  tarpvietės patologija, pilvo sienos ir kirkšnies išvaržomis, odos ir poodžio dariniais. Operacijos atliekamos tiek klasikiniu tiek minimaliai invaziniu būdu.

Skyriuje atliekamos skubios ir planinės operacijos. „Kuo anksčiau diagnozuojama liga, tuo operacijos yra lengvesnės, mažėja komplikacijų tikimybė. Esame taip organizavę darbą, kad pacientams netenka ilgai laukti nei konsultacijų, nei operacijų, todėl kviečiu žmones nedelsti – jei kyla kokių nors įtarimų dėl sveikatos būklės, registruokitės ligoninės Konsultacinėje poliklinikoje“, – kvietė medikas.

E. Dainius pakeitė nuo 1997 m. šiam skyriui vadovavusi Gintą Vislavičių, kuris čia ir toliau operuoja pacientus. „Jis buvo aukštai iškėlęs kokybiško darbo ir jo organizavimo kartelę, todėl mano užduotis išlaikyti šį įdirbį ir toliau tobulinti skyriaus veiklą“, – kalbėjo chirurgų vadovas.

E. Dainiaus darbotvarkė gana įtempta: šiuo metu rašo disertaciją apie pacientų gyvenimo kokybę ir gydymo rezultatus po pilonidinių cistų operacijų, dėsto Lietuvos sveikatos mokslų universiteto studentams, konsultuoja ir operuoja. „Geriausiai jaučiuosi operacinėje, nes nuo studijų pradžios jaučiau pašaukimą chirurgijai“, – prisipažįsta jis.

Beje, apie mediko kelia jis nesvajojo nuo mažų dienų. „Mano gimtas miestas yra Mažeikiai. Ten baigiau vidurinę, dailės mokyklą ir iki paskutinių klasių dvejojau, kokias studijas rinktis. Mano tėvai nėra gydytojai, todėl neturėjau noro nuo vaikystės tapti gydytoju, svarsčiau tarp menų ir inžinerijos, bet galiausiai pasirinkau mediciną. Studijuodamas gana greitai supratau, kad medicinoje man artimesnis rankų darbas ir pasirinkau chirurgo kelią“, – šypsojosi E. Dainius.

E. Dainiaus vadovaujamo kolektyvo chirurginėms konsultacijoms kviečiame registruotis tel. 8 37 213 300 arba intetnetu https://ipr.esveikata.lt/