Šauliams savanoriams įteiktos ligoninės padėkos

2021 sausio 25 d.

Vasario 16-osios išvakarėse LSMU Kauno ligoninės vadovai įteikė padėkas Lietuvos šaulių sąjungos (LŠS) Vytauto Didžiojo šaulių 2-osios rinktinės savanoriams, talkinusiems ligoninei didžiausio pandemijos piko metu. Kartu su padėkomis šauliai apdovanoti ir uniformas papuošusių antsiuvų vardiniais sertifikatais.

Apie 30 šaulių, baigiantis gruodžiui atėjusių į pagalbą LSMU Kauno ligoninės medicininiams ir ūkiniams padaliniams, budėdami pamainomis naktimis ir savaitgaliais padėdavo personalui pervežti COVID-19 sergančius pacientus į kitus ligoninės skyrius ar kitas gydymo įstaigas, atliko daug kitų fizinės jėgos reikalaujančių darbų. Gruodžio 30 d. ligoninė ir LŠS Vytauto Didžiojo šaulių 2-oji rinktinė pasirašė bendradarbiavimo sutartį.

Per padėkų teikimo ceremoniją po atviru dangumi prie Infekcinių ligų korpuso ratu sustoję šauliai sugiedojo valstybės himną. LŠS Vytauto Didžiojo šaulių (Kauno apskrities) 2-osios rinktinės vadas, ats. kapitonas Vytautas Žymančius pagyrė rinktinės šaulius, pagelbėjusius ligoninei savanorišku darbu. „Džiaugiamės, galėdami padėti, – tarė vadas. – Tėvynės labui!“

Dėkodamas LŠS Vytauto Didžiojo šaulių 2-osios rinktinės šauliams, LSMU Kauno ligoninės generalinis direktorius prof. Albinas Naudžiūnas jų savanorišką veiklą palygino su 1918-ųjų savanoriais. Pasak jo, šiuo metu neginame tėvynės nuo  priešo, kaip teko ginti mūsų seneliams, tačiau kaunamės biologiniame kare su nematomu priešu – viruso pandemija. „Visų mūsų darbuotojų ir pacientų vardu sakau ačiū už kilnią savanorišką pagalbą ligoninei labai sudėtingu ir sunkiu metu“, – kalbėjo ligoninės vadovas prof. A. Naudžiūnas.

LSMU Kauno ligoninės direktorė  valdymui ir infrastruktūrai dr. Svetlana Kauzonienė pabrėžė, kad šauliai per COVID-19 epidemiją jau ne pirmą kartą atskubėjo ligoninei į pagalbą: vos paskelbus ekstremaliąją padėtį, pavasarį,  prie Infekcinių ligų skyriaus jie pastatė palapines pacientų rūšiavimui, srautų valdymui, medicinos personalo persirengimui. „Nuoširdžiai dėkojame už geranoriškumą, už jūsų pasiaukojamą savanorišką darbą, už tai, kad talkinate mums žmogiškaisiais resursais“, – sakė dr. S. Kauzonienė.

Prie padėkų visos įstaigos vardu prisidėjo ir LSMU Kauno ligoninės savanorių koordinatorius – Socialinės veiklos skyriaus vadovas Saulius Davainis, kurį šauliai juokais pavadino „pilkuoju kardinolu“. „Jis dirbo svarbius nematomus darbus – tvarkė mūsų dokumentus, sutartis, nuolat palaikė ryšį“, – paaiškino  šaulių medicininio būrio vadas Žilvinas Neliubšys, kontaktavęs su S. Davainiu.  „Drąsa ir pilietiškumas – tai vertybės, kurios ryškiausiai atsiskleidžia ekstremalių iššūkių metu. Lietuvos sveikatos mokslų universiteto Kauno ligoninei atremiant COVID-19 epidemijos smūgius, Jūsų pagalba tapo neįkainojama humaniškumo ir solidarumo dovana. Nuoširdus ačiū už kilnią savanorystės misiją, už tai, kad galynėjantis su pasauline pandemija tapote mūsų ligoninės komandos dalimi!” – toks tekstas įrašytas padėkose šauliams. Jų savanoriška veikla ligoninėje dar nesibaigia.