x

Reabilitacijos klinikos Stacionarinės reabilitacijos skyrius

Adresas: Hipodromo g. 13

Darbo laikas:  8 – 15:30 val.
Tel. (8 37) 342 441  (9 – 15:30 val.)

Stacionarinės reabilitacijos skyriaus vedėja
Tel.(8 37) 342 441, Darbo laikas: 8–15.30 val.
Vyresnioji slaugos administratorė
Laima Kontrimienė
Tel.(8 37) 342 441

Apie Reabilitacjos kliniką

Reabilitacijos kliniką sudaro Stacionarinės ir Ambulatorinės reabilitacijos skyriai. Stacionarinės reabilitacijos skyriuje teikiama Reabilitacija II ir Pakartotinė reabilitacija II, pacientams sergantiems nervų sistemos ligomis ir judamojo-atramos aparato ligomis. Ambulatorinės reabilitacijos II paslauga teigiama pacientams, sergantiems nervų sistemos, judamojo-atramos aparato ir kvėpavimo sistemos organų ligomis bei I-o reabilitacijos etapo paslaugos poliklinikos pacientams ir pacientams, besigydantiems visuose ligoninės skyriuose.

Klinikoje dirba licencijuoti, nuolat besitobulinantys ir diegiantys inovatyvius sprendimus specialistai, siekiantys atkurti ir kompensuoti sutrikusias paciento biopsichosocialines funkcijas. Darbas vyksta komandoje, kurią sudaro pacientas, FMR gydytojas, kineziterapeutas, BPS, ergoterapeutas, masažuotojas, logoterapeutas, psichoterapeutas, psichologas, socialinis darbuotojas, paciento artimieji. Esant reikalui, konsultuojamės su kitų sričių specialistais.

Reabilitacijos klinikos specialistai pirmieji Lietuvoje darbui pasitelkė interaktyviąsias reabilitacijos technologijas. Naujųjų kompiuterinių sistemų pagalba galima parinkti pacientams individualias reabilitacijos programas ir gauti grįžtamąjį ryšį apie pasiektus rezultatus. Tai didina ligonių motyvaciją, gerina jų psichoemocinę būklę. Vadovaujamės holistiniu požiūriu į pacientą, stengiamės užtikrinti draugišką, malonią atmosferą ir sąlygas pacientams sveikti.

Reabilitacijos klinikos vadovė
Daiva Pažėrienė
Tel.(8 37) 342 441
Reabilitacijos klinikos administratorė
Dovilė Antanaitienė
Tel.(8 37) 342 190

Stacionarinės reabilitacijos skyriuje teikiamos medicininės reabilitacijos paslaugos

Teikiama Reabilitacija II ir Pakartotinė reabilitacija II pacientams, sergantiems nervų sistemos ligomis (galvos smegenų insultas, Parkinsono liga, išsėtinė sklerozė, demielinizuojančios ligos ir kt.) ir judamojo-atramos aparato ligomis (reaumatoidinis artritas, podagra, ankilozuojantis spondilitas, po sąnarių operacijų ir kt.). Stacionarinė reabilitacija pradedama teikti poūmiu ligos periodu.

Kineziterapija – viena svarbiausių reabilitacijos priemonių, kuri tinkamais kūno judesiais padeda atnaujinti, pagerinti ir išlaikyti sąnarių, kaulų ir raumenų, širdies kraujagyslių, kvėpavimo ir kitų sistemų funkcinę būklę.

Stacionarinės reabilitacijos skyriuje dirba profesionali kineziterapeutų komanda, kuri aktyviai domisi naujausiomis medicinos mokslo naujienomis, nuolat atnaujina savo žinias bei jas pritaiko pacientų gydyme. Naudojamos naujausios mokslo praktika pagrįstos gydymo metodikos, leidžiančios pasiekti puikių rezultatų.

Kineziterapija yra kompleksinė gydymo dalis judamojo aparato, operacijų, persirgto insulto, taikomos sergančių pacientų būklei gerinti, taip pat šių ligų profilaktikai. Kineziterapeutai savo darbe naudoja pasyvią ir aktyvią kineziterapiją, kineziterapiją su elastiniu pasipriešinimu (Thera band gumomis), Gymnic kamuoliais, nestabiliomis platformomis. Kineziterapeutai dirba su šiuolaikine kineziterapijos įranga – E-link, See Me kompiuterizuota vertinimo ir treniruočių sistema, taikoma kineziterapija vandenyje.

Kineziterapijos programa sudaroma individualiai, įvertinus funkcinį pajėgumą, ištvermę, esamą būklę.

Ergoterapija – pacientų galimybių atstatymas, palaikymas ar sutrikimų kompensavimas tikslinga veikla, siekiant padėti pacientams savarankiškai gyventi, atsižvelgiant į jų norus, poreikius, visuomenės nustatytus reikalavimus. Skatinama pacientus siekti maksimalaus funkcinio nepriklausomumo visose gyvenimo srityse.

Naudojamos ne tik tradicinės ergoterapijos priemonės (plaštakų ir pirštų treniruokliai, smulkiąją motoriką ir dėmesio koncentraciją lavinančios priemonės), bet plačiai taikomos ir interaktyvios bei virtualios realybės kompiuterinės sistemos (E-Link, Reha-com). Įdiegę šias priemones, pacientams galime pasiūlyti įdomią, į veiklas įtraukiančią reabilitaciją ir padaryti gydymo procesą greitesnį, įdomesnį ir efektyvesnį. Interaktyvios reabilitacijos sistemos gali būti pritaikomos reabilituojant pacientus persirgusius insultu, sergantiems įvairiomis sąnarių ligomis, esant liekamiesiems reiškiniams po traumų, po atliktų ortopedinių operacijų, nepriklausomai nuo jų amžiaus.

E-LINK sistema, padeda atkurti sutrikusias judėjimo ir apsitarnavimo funkcijas, kompiuterinių žaidimų dėka juos užprogramuojant individualiai užduočiai, siekiant gydymo proceso progreso. Rehacom – kompiuterinė profesionali sistema sukurta turintiems pažinimo, dėmesio, atminties ir kt. sutrikimų. Šioje sistemoje yra specializuotos programos, kurias galima individualiai parinkti.

Fizioterapija (graikiškai physis– gamta, therapeia– gydymas) – tai gydymas natūraliais gamtos veiksniais (vanduo – gėlas ir mineralinis, purvas, šviesa ir kt.) bei dirbtiniais fiziniais veiksniais (ultragarsas, elektromagnetinis laukas, lazerio spinduliai, ir kt.). Gydant fiziniais veiksniais, gerinama audinių mityba ir kraujotaka, slopinamas uždegimas, gerinamas raumenų tonusas, silpninami spazmai, o svarbiausia – malšinamas skausmas. Šis metodas – svarbi kompleksinės terapijos ir medicininės reabilitacijos sudėtinė dalis, kuri sustiprina gydymo efektą, padeda išvengti komplikacijų, greičiau atstato darbingumą, pagerina gyvenimo kokybę.

Teikiamos šios fizioterapinės procedūros:

  • D’Arsonvalizacija,
  • elektrostimuliavimas, TENS
  • vaistinių medžiagų inhaliacija,
  • lazerio terapija,
  • mikrobangų terapija,
  • ultragarso terapija,
  • UAD terapija,
  • kintamojo magnetinio lauko terapija,
  • interferencinių srovių terapija,
  • poliarizuotos šviesos procedūra,
  • poliarizuotos šviesos ir spalvų terapijos procedūra,
  • aukšto intensyvumo lazeris
  • limfodrenažas,
  • ozokerito-parafino aplikacijos,
  • povandeninis masažas
  • sūkurinės vonelės rankoms ir kojoms;
  • perlinės vonios.

Klasikinis gydomasis masažas yra taikomas įvairioms ligoms gydyti, pažeistoms organizmo funkcijoms atkurti bei normalizuoti. Masažas gerina trofinius procesus odoje, aktyvina medžiagų apykaitą organuose bei audiniuose, gerina kraujo ir limfos apytaką, raumenų elastingumą, didina jų gebėjimą greičiau susitraukti ir atsipalaiduoti, didina jų darbingumą.

Psichologas, psichoterapeutas įvertina paciento būseną, psichologines, asmenines problemas, taiko psichologinės terapijos ir psichoterapijos metodus (individualūs motyvuojantys pokalbiai su pacientais ir jų artimaisiais, psichorelaksacijos seansai, sąmoningumo mokymas), padeda pacientui susidaryti požiūrį į ligą ir gyvenimo tikslus, atitinkančius geresnį prisitaikymą baigus reabilitaciją.

Reabilitacijos klinikos logopedė viena pirmųjų Lietuvoje, be įprastų logopedinių pratybų, pradėjo taikyti logopedines pratybas su aparatu „vocaSTIM“ pacientams, persirgusiems insultu, esant kitų neurologinių pažeidimų ir kalbos, rijimo, balso sutrikimų, veido raumenų paralyžiui. Naudojant aparatą „vocaSTIM“ gijimo procesas tampa daug veiksmingesnis.

Kaip užsiregistruoti?

Gauti informaciją apie stacionarinės reabilitacijos II sąlygas arba užsiregistruoti galite:
Tel.: (8 37) 342 441 (darbo dienomis nuo 8.30 – 15.30 val.)

Atvykti į stacionarinę reabilitaciją galite:

  • Su gydytojo siuntimu F 027/a ir galiojančia TLK pažyma reabilitacijai II.
  • Be siuntimo- reabilitacija II yra mokama.

Atvykdami turėkite:

  • asmens dokumentą;
  • išrašą iš medicininių dokumentų F 027/a išduotą gydančio gydytojo;
  • asmeninius daiktus (asmens higienos reikmenis, judesių nevaržančią aprangą);

Atvykus į VšĮ LSMU Kauno ligoninės padalinį Hipodromo g. 13, kreiptis į Priėmimo skubios pagalbos skyrių.