LSMU Kauno ligoninės Reabilitacijos klinikos vadovo pareigas pradėjo eiti prof. dr. Raimondas Kubilius.
Gydytojo kardiologo domėjimosi sritis yra kardiologinė reabilitacija bei širdies ir kraujagyslių ligų prevencija. Savo klinikinius ir akademinius siekius prof. dr. R. Kubilius taip pat realizuoja Lietuvos sveikatos mokslų universitete bei LSMU ligoninės Kauno klinikų filiale Kulautuvos reabilitacijos ligoninėje.
Specialistas sako, kad pastaraisiais metais į pacientą orientuotoje gydymo kelionėje visų rūšių medicininių reabilitacijos paslaugų poreikis tampa kaip niekada aktualus.
„Jau kuris laikas Kauno regione negebame atliepti pacientų, sergančių nervų sistemos, širdies ir kraujagyslių ligomis, augančio medicininės reabilitacijos poreikio. Neabejoju, kad ir ką tik duris atvėrusioje LSMU Kauno ligoninės Ortopedijos traumatologijos klinikoje didėjantys pacientų srautai taip pat indukuoja didesnį poreikį reabilitacijai. Reabilitacijos klinikos misija – augti kartu su augančiais pacientų poreikiais ir lūkesčiais, teikiant efektyvias ir inovatyvias reabilitacijos paslaugas“, – teigia prof. dr. R. Kubilius.
„Džiaugiuosi, kad sukaupta organizacinės struktūros ir veiklos patirtimi galėsiu pasidalinti ir su LSMU Kauno ligoninės reabilitologų bendruomene. Reabilitacijos komandos noras imtis pokyčių lyderystės bei siekis sinchronizuoti skirtingose vietose veikiančius ligoninės padalinius, taikliai atliepiant pacientų bei ligoninės lūkesčius, nuteikia labai optimistiškai. Esu tikras, kad skėtinis Kauno klinikų ir LSMU Kauno ligoninės organizacijos modelis, entuziastingas komandas apjungs dar efektyvesnei veiklai, geresniam įsitraukimui į mokslines, pedagogines bei projektines veiklas“, – sako naujasis Reabilitacijos klinikos vadovas.
Prof. dr. R. Kubilius (trečias iš dešinės) su naujaisiais kolegomis
LSMU Kauno ligoninė
Dėl svetainės pritaikymo neįgaliesiems
PROGRAMĖLĖS KŪRĖJŲ ŽODIS
Atitikties statusas
Mes esame įsitikinę, kad naudojimasis internetu turėtų būti prieinamas visiems, todėl nuosekliai siekiame, kad svetainėmis galėtų naudotis plačiausia galima auditorija, nepriklausomai nuo aplinkybių ir gebėjimų.
Įgyvendindami šį norą, siekiame kuo griežčiau laikytis pasaulinio žiniatinklio konsorciumo (W3C) turinio prieinamumo gairių 2.1 (WCAG 2.1) AA lygiu. Šios gairės nurodo, kaip žiniatinklio turinį galima padaryti prieinamą žmonėms su įvairaus pobūdžio negalia. Atitiktis šioms gairėms padeda užtikrinti, kad puslapis prieinamas visiems: akliesiems, žmonėms su judėjimo, regos, pažintinių funkcijų ir kitais sutrikimais.
Šioje svetainėje naudojamos įvairios technologijos, skirtos ją padaryti kuo prieinamesnę bet kuriuo metu. Naudojame prieinamumo sąsają, leidžiančią asmenims su specifine negalia pritaikyti svetainės UI (naudotojo sąsają) ir dizainą prie savo asmeninių poreikių.
Be to, svetainėje naudojama AI paremta funkcija, kuri nuolat optimizuoja svetainės pritaikymo lygį. Ši funkcija atkuria svetainės HTML, pritaiko jos funkcijas ir veikimą ekranų skaitytuvams, kuriuos naudoja aklieji, ir klaviatūros funkcijas, naudojamas žmonių su judėjimo sutrikimais.
Jei pastebėjote gedimų ar turite funkcijų pagerinimo idėjų, mielai su jomis susipažinsime.
Ekrano skaitytuvai ir valdymas klaviatūra
Interneto svetainėje įdiegta ARIA atributų (angl. Accessible Rich Internet Applications) technologija, kad užtikrintume, jog akli naudotojai, besinaudojantys ekranų skaitytuvais, galėtų skaityti svetainės tekstus ir naudotis jos funkcijomis. Kai tik naudotojas su ekrano skaitytuvu patenka į svetainę, jis tuoj pat gauna priminimą įsijungti Aklumo režimo profilį, kad galėtų efektyviai naršyti ir naudotis svetaine. Apačioje pateikiame informaciją, kaip mūsų svetainėje užtikrinamos kai kurios svarbios ekranų skaitytuvų funkcijos:
Vartotojai taip pat gali naudoti sparčiuosius klavišus, tokius kaip „M“ (meniu), „H“ (antraštės), „F“ (formos), „B“ (mygtukai) ir „G“ (grafika), norėdami pereiti į specifinius elementus.
Šioje svetainėje palaikomi režimai
Papildomas UI, dizaino ir skaitomumo pritaikymas
Naršyklės ir pagalbinės technologijos suderinamumas
Programėlė suderinama su įvairiausiomis naršyklėmis, kad naudotojai galėtų rinktis tai, kas jiems priimtiniausia. Įdėjome daug pastangų, kad programėlė būtų palaikoma pagrindinių sistemų, kurios sudaro 95 % rinkos, įskaitant Google Chrome, Mozilla Firefox, Apple Safari, Opera, Microsoft Edge, JAWS, NVDA (ekrano skaitytuvai), tiek Windows, tiek MAC naudotojams.
Pastabos ir komentarai
Nepaisant mūsų dėtų pastangų leisti lankytojams prisitaikyti šią svetainę pagal savo poreikius, vis tiek gali būti puslapių ar svetainės dalių, kurios nėra iki galo pritaikytos, kurias šiuo metu bandome pritaikyti ar joms dar neturime tinkamo techninio sprendimo. Nuolat geriname svetainės prieinamumą pridėdami ar atnaujindami įvairias funkcijas ir vystydami bei pritaikydami įvairias technologijas. Tai darome tam, kad skirtingų poreikių naudotojai galėtų optimaliai naudotis svetaine ir jos pritaikymas žengtų koja kojon su technologine pažanga.