x

Reumatologinėmis ligomis sergantiems pacientams – plačios pagalbos galimybės

2023 kovo 07 d.
f in @

Gydytoja reumatologė Loreta Maumevičienė

„Reumatologinės ligos labai pablogina gyvenimo kokybę. Jomis sergantys pacientai neretai vartoja daug vaistų nuo skausmo, galinčių sukelti gastroenterologinių problemų. Taip pat ilgai negydomos jos gali vesti prie neįgalumo, tad džiaugiamės, kad galime pacientams pasiūlyti greitą ištyrimą, platų radiologinių tyrimų spektrą, o prireikus suteikti ne tik ambulatorinę pagalbą, bet ir paslaugas ligoninės stacionare. Svarbu ir tai, kad turime stiprią įvairių specializacijų specialistų komandą, kuri gali sutelkti jėgas ir visapusiškai spręsti paciento sveikatos problemas“, – pasakoja LSMU Kauno ligoninės Konsultacinės medicinos centro vadovė Elžbieta Trapenskė.

LSMU Kauno ligoninės Konsultacijų poliklinikoje (Hipodromo g. 13) pacientus konsultuoja patyrusios gydytojos reumatologės:

  • Joana Dambrauskienė
  • Loreta Maumevičienė
  • Nino Berianidzė-Mikėnienė
  • Paulina Jolanta Žilinskaitė

Specialistės gydo įvairias reumatologines ligas, tarp kurių dažniausiai pasitaiko reumatoidinis artritas, podagra, žvyneline sergantiems žmonėms būdingi (psoriaziniai) artritai, artropatijos, Bechterevo ligos paūmėjimai ar spondilodiscitas. Tenka diferencijuoti ir sudėtingesnes autoimunines ligas, tokias kaip sisteminė raudonoji vilkligė, sklerodermija, reumatinė polimialgija ir kt.

Platus paslaugų spektras

  • Poliklinikoje nemažai konsultacijų yra išplėstinės – konsultacijos metu pacientui papildomai atliekami tyrimai ar echoskopijos.
  • Poliklinikoje atliekame įvairius radiologinius tyrimus: magnetinio rezonanso tomografiją, kompiuterinę tomografiją, kaulų tankio tyrimą, echoskopijas, rentgenografijas. Taip pat įvairius laboratorinius tyrimus, pvz.: šlapimo rūgšties, reumatoidinio faktoriaus. Daliai tyrimui eilių nėra, daliai jos palyginti neilgos. Būtent dėl greito ištyrimo šias paslaugas renkasi trumpam į Lietuvą grįžtantys emigrantai.
  • Jei reikalingas išsamesnis ištyrimas, pacientas gali būti stacionarizuotas į Vidaus ligų skyrių, kuriame patikslinama diagnozė ir parengiamas gydymo planas. Tai ypač aktualu iš kitų miestų atvykstantiems pacientams, kuriems būtų sudėtinga kelis kartus atvykti į polikliniką. Taip pat stacionare gali būti taikomas gydymas ligų paūmėjimo metu ar pereinamas pirmas fizioterapijos etapas.
  • Jei pacientui trečio lygio medicinos įstaigoje buvo paskirta biologinė terapija (sergant reumatoidiniu artritu), ambulatorine tvarka galima tęsti biologinių vaistų skyrimą – eilės nėra ilgos.
  • Pas reumatologus taip pat lankosi pacientai, kuriems reikalingas ilgalaikis stebėjimas, reguliarūs tyrimai, gydymo ar vaistų korekcijos.

Gydytoja reumatologė Loreta Maumevičienė pasakoja, kad nemažai pacientų sulaukia ne tik iš Kauno, bet ir aplinkinių rajonų, dažniausiai iš tų, kuriuose gydytojų reumatologų nėra ar eilės pas juos ilgos, o pacientus siunčia įvairūs specialistai:

„Paprastai šeimos gydytojai siunčia įtardami reumatologinius susirgimus esant sąnarių patologijai, skausmui, uždegimui, patinimui, degeneraciniams pakitimams, dėl ilgalaikio neaiškios kilmės karščiavimo, ištirti dėl osteoporozės. Dermatovenerologai siunčia žvyneline sergančius pacientus, kai įtariamas psoriazinis artritas. Pasikartojantys akių uždegimai – vienas iš autoimuninių ligų simptomų, tad tokie pacientai atkeliauja po apsilankymo pas gydytojus oftalmologus. Taip pat pacientus siunčia neurologai dėl stuburo juosmeninės dalies skausmo įtardami sakroilitą. Kardiologai siunčia išsitirti šlapimo rūgštį.“

Jei Jums reikalinga reumatologo konsultacija, kviečiame registruotis LSMU Konsultacijų poliklinikoje
(Hipodromo g. 13)
Registratūros tel.: (8 37) 342 170, (8 37) 200 401
Registracija internetu https://ipr.esveikata.lt/
Reikalingas siuntimas.