x

Skubios pagalbos skyrius (Josvainių g. 2 ir Baltijos g. 120)

Adresas: Josvainių g. 2, Kaunas

Darbo laikas: visą parą
Tel. numeriai:  (8 37) 306 011, 8 686 12 757

Centrinis korpusas (Josvainių g. 2), tel.: (8 37) 306 011
Akušerijos ir ginekologijos korpusas (Josvainių g. 2), tel.: (8 37) 306 057, (8 37) 306 080
Infekcinių ligų korpusas (Baltijos g. 120), tel.: (8 37) 306 055

PAGALBA TEIKIAMA SUAUGUSIEMS PACIENTAMS

Skubios pagalbos centro vadovė, vidaus ligų gydytoja
Gražina Karalevičienė
Tel.(8 37) 306 012
Skubios pagalbos skyriaus (Josvainių g. 2 ir Baltijos g. 120) vadovė
Diana Zinkienė
Tel.(8 37) 306 012
Vyresnioji slaugytoja
Audronė Paulė
Tel.(8 37) 306 011

Apie skyrių

Skubios pagalbos skyrius (Josvainių g. 2) yra LSMU Kauno ligoninės Skubios pagalbos centro padalinys. Jame suteikiama skubi medicininė pagalba suaugusiems pacientams, priimami ligoniai su gydytojų siuntimu, yra stebėjimo palatos, atliekama diagnostika. Jei reikia tolesnio gydymo, pacientas nukreipiamas į ligoninės stacionarinius skyrius.

Priėmimo tvarka

Skyriuje būtinoji pagalba nuolat gyvenantiems Lietuvoje piliečiams teikiama nemokamai.

Europos sąjungos piliečiams būtinoji pagalba teikiama nemokamai tik pateikus asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą ir Europos sveikatos draudimo kortelę.

Atvykstantys skubos tvarka konsultacijai ar hospitalizacijai su gydytojo siuntimu, pacientai gali kreiptis į Priėmimo ir skubios pagalbos skyrių visą parą. Atvykus turėti asmens tapatybę bei socialinį draustumą patvirtinantį dokumentą (socialinio draudimo, pensininko, neįgaliojo, darbo biržos pažymėjimą arba kt.).

Jei į skyrių atvykusiam pacientui iš karto nepavyksta nustatyti diagnozės, reikalingi papildomi tyrimai, specialistų konsultacijos, gydymas (esant realiai grėsmei sveikatai ar gyvybei), teikiama stebėjimo paslauga trunkanti nuo 4-24 val. Per tą laiką gydytojas turi galimybę įvertinti paciento būklę, priimti sprendimą dėl tolesnio gydymo (išleidimo į namus, nukreipimo į kitą gydymo įstaigą, stacionarizavimo).

Atvykstantys hospitalizacijai planine tvarka (stacionarizavimas planine tvarka vykdomas darbo dienomis nuo 8 iki 13 val.), pacientai privalo turėti:

  • gydytojo siuntimą (forma 027/a)
  • tapatybę ir socialinį draustumą patvirtinančius dokumentus bei (pensininko, neįgaliojo, Darbo biržos) pažymėjimą.

Pacientai privalo pateikti tik galiojančius asmens tapatybę ir socialinį draustumą patvirtinančius dokumentus. Jei, prieš atvykstant į Priėmimo – skubios pagalbos skyrių, pacientui buvo atlikti tyrimai ar rentgeno nuotraukos, būtina juos turėti su savimi. Tai palengvins gydytojų darbą, padės greičiau nustatyti sveikatos sutrikimus. Neturintys gydytojo siuntimo bei atvežti greitosios medicinos pagalbos automobiliu pacientai, kai nėra būtinosios pagalbos, už gydytojo konsultaciją bei atliktus tyrimus turi susimokėti pagal galiojančius ligoninės įkainius (kainyną rasite registratūroje). Bendrosios praktikos gydytojo paslauga teikiama nemokamai tik tiems pacientams, kurie yra prisirašę pirminėse sveikatos priežiūros įstaigose, sudariusiose sutartį su VšĮ LSMU Kauno ligonine, pasibaigus jų darbo laikui bei poilsio dienomis.

Atvykstantiems hospitalizacijai rekomenduojama su savimi turėti asmens higienos priemones. Jeigu jūs norėsite ligoninėje dėvėti savo drabužius, jie turėtų būti švarūs ir tvarkingi. Pacientų elgesį ligoninėje reglamentuoja ligoninės vidaus tvarkos taisyklės. Skyriaus teritorija visą parą stebima vaizdo kameromis.

Visais ištyrimo bei gydymo atvejais, išskyrus gyvybei grėsmingus, reikalingas asmens sutikimas. Jei pacientas neveiksnus – paciento atstovo pagal įstatymą ar atstovo pagal pavedimą, sutikimas.