x

T. Lesutis: slaugytojų padėjėjų darbas – pamatas sklandžiai ligoninės veiklai

2023 rugpjūčio 16 d.
f in @

Šilainių padalinyje slaugytojų padėjėjų ir kartu dirbančiai slaugos pagalbinių darbuotojų  komandai jau maždaug metus sėkmingai vadovauja Slaugos koordinatorius Tomas Lesutis.

LSMU Kauno ligoninės direktorė slaugai Marija Žeruolienė pabrėžia, kad slaugytojų padėjėjų indėlis slaugant pacientus yra itin didelis. „Tai žmonės, esantys ypač arti paciento, jų indėlis visos ligoninės darbe yra labai svarbus ir kilnus“, – įsitikinusi M. Žeruolienė. Pasak jos, šiame darbe reikalingos ne tik žinios, bet ir labai svarbios asmeninės savybės: empatiškumas, pagarba, atsakingumas, rūpestingumas ir kitos, kas padeda įsijausti į kiekvieno paciento situaciją, rūpesčius. LSMU Kauno ligoninės direktorės slaugai pavaduotoja Gražvydė Masiliūnienė priduria, kad tai yra pasiaukojantis, daug dėmesio, atsakingumo, kruopštumo, sąžiningumo, atjautos reikalaujantis darbas.

Pakalbinome T. Lesutį apie slaugytojų padėjėjų ir jo paties iššūkius šiame darbe.

Kokio maždaug dydžio komandai vadovaujate?

Josvainių padalinyje darbuojasi apie 129 slaugytojų padėjėjų ir 10 pagalbinių darbuotojų. Mūsų kolektyvą sudaro įvairaus amžiaus darbuotojai. Nemažai dėmesio sulaukiam iš studentų, kurie nori pagilinti ir pritaikyti savo žinias praktikoje bei būsimajame darbe. Tiek vyrai, tiek moterys, labai nemaža dalis darbuotojų yra jau ilgamečiai ligoninės darbuotojai.

Kokios pagrindinės jų funkcijos, kuo jos svarbios?

Pagrindinės slaugytojų padėjėjų funkcijos kartu su slaugos personalu užtikrinti pacientams kokybišką slaugą. Pasirūpinti, kad paciento būtinieji poreikiai būtų išpildyti: užtikrinti higienos poreikius, supažindinti su skyriaus patalpomis, atlikti kai kurias slaugos procedūras, maitinti transportuoti ir kitas funkcijas.

Slaugytojo padėjėjai yra labai svarbi slaugos grandis, be šių darbuotojų šiandien sunku įsivaizduoti kasdieninį darbą, strigtų visa grandinė darbų. Tai didelė pagalba slaugytojams. Kiekvienas ligoninės darbuotojas yra labai svarbus, kad galėtume užtikrinti saugią ir kokybišką pacientų priežiūrą.

Kuo šis darbas sunkus?

Šis darbas turi savo iššūkių kaip ir kiekvienas kitas. Pirmiausiai reikia norėti padėti pacientui, mylėti jį, tuomet yra lengviau susitvarkyti su kiekviena kylančia problema. Reikia atsiminti, kad pacientai yra lygiai tokie patys žmonės, kad galbūt jiems nėra malonu, kai keičiamos sauskelnės ar maitinami kitų žmonių, todėl turime būti tolerantiški, laikytis etikos ir suprasti pacientus, kuriais rūpinamės. Sunkumas gal ir kyla dėl to, kad kartais pamirštame pagrindus.

Taip pat reikia pabrėžti, kad mus supa didelis kolektyvas ir kartais gali būti nesusikalbėjimų tarpusavyje, pavyzdžiui, laikas, kai keičiasi pamaina: vieni darbuotojai būna pailsėję, o kiti galimai turėję sunkią naktį ir gali būti kandesni. Bet stengiamės viską išsispręsti ir judėti tolyn.

Slaugomi pacientai turi būti prižiūrimi nuolatos, slaugytojų padėjėjų darbo valandos nėra trumpos, iššūkių gali kilti nemažai, ant kojų praleidžiama daug laiko, tačiau stengiamės būti komanda ir susitvarkyti su problemomis. Reikia vertinti, kokį darbą atlieka slaugytojų .padėjėjai Taip pat norėčiau pastebėti ir naudojantis proga pranešti, kad ieškome pastiprinimo slaugytojo padėjėjo komandai, tad jeigu ieškote darbo, mielai kviečiu susisiekti su manimi ir pasikalbėti apie galimybes papildyti mūsų komandą.

Ar sudėtinga buvo pradėti dirbti, kaip sekasi dabar?

Manau, kad atėjus į naują darbo vietą visiems reikia laiko apsiprasti ir suprasti, kaip yra dirbama. Labai malonu, kad turėjau labai daug palaikymo ir pagalbos. Atėjus į šią darbo vietą tikrai nebuvo lengva, daug darbuotojų, daug situacijų, labai daug komunikacijos, bet manau įsivažiavau, suprantu kaip dirbam, dėl ko dirbam. Negaliu pasakyti, kad dabar yra daug lengviau, manau, daugiau įpratau prie darbo krūvio ir žinau, ko tikėtis. Noriu padėkoti visam kolektyvui, kad labai šiltai priėmė į komandą, kad gavau labai daug naudingų patarimų, pagalbos su iškilusiais sunkumais, tikrai nei vienas žmogus neatsisakė pagelbėti su iškilusiais klausimais, visi geranoriškai pagelbėjo ir pagelbėja.

Papasakokite apie save – laisvalaikį, pomėgius…

Esu kilęs iš Joniškio rajono, baigiau Lietuvos Sporto universitetą, kineziterapijos studijas. Dirbau privačioje klinikoje, atlikau praktiką „Žalgirio“ dublerių krepšinio komandoje ir turėjau nemažai patirties savanoriškose praktikose. Ėjau visur kur galiu, stengiuosi niekada neatsisakyti naujų patirčių, nes manau, kad kiekviena patirtis gali atnešti labai daug į mūsų gyvenimus. Laisvalaikiu sportuoju, žaidžiu krepšini Taip pat stengiuosi aktyviai įsitraukti į „Rotaract“ klubo „Unitum“ veiklą (šis klubas vienija jaunimą iki 30 m. ir yra dalis „Rotary“ klubo), tuo noriu prisidėti prie visuomeninės veiklos ir įgyti kuo daugiau įvairios patirties.

Visiems Ligoninėje dirbantiems slaugytojo padėjėjams, kartu su jais dirbantiems pagalbiniams darbuotojams sakome:…didžiuojamės Jumis, dėkui, kad esate, kad dirbate pacientų sveikatos labui.