x

Terapijos klinikos Kardiologijos skyrius

Adresas: Hipodromo g. 13, Kaunas

Darbo laikas: visą parą
Gydytojų kabineto tel.: (8 37) 342 506

DĖL LEIDIMO LANKYTI PACIENTUS

Norėdami gauti leidimą lankyti pacientą, skambinkite tel. (8 37 ) 375 137 . Leidimai išduodami kitai dienai: pavyzdžiui, antradienį lankymo leidimai suteikiami trečiadieniui.

Vedėja
Prof. dr. Diana Žaliaduonytė
Tel.(8 37) 342 020
Vyresnioji slaugytoja - administratorė
Toma Daunytė

Apie Terapijos kliniką

Terapijos klinika – viena didžiausių LSMU Kauno ligoninės klinikų. Joje dirbantys neurologai, kardiologai, vidaus ligų gydytojai, gastroenterologai, reanimatologai, pulmonologai, reumatologai ir kt. specialistai ne tik teikia aukščiausio lygio diagnostikos ir gydymo paslaugas, bet ir patys atlieka endoskopinius tyrimus, gydomąsias intervencijas, todėl pacientai geriau ištiriami, užtikrinamas efektyvus gydymas per trumpesnį laiką.

Terapijos klinikoje taip pat mokosi gausus būrys rezidentų. Būsimiesiems specialistams stengiamasi sudaryti galimybes mokytis ir tiesiogiai dirbti su pacientais. Būtent čia internistai bei būsimieji šeimos gydytojai semiasi medicininės patirties, savo žinias praktikoje pritaiko slaugą studijuojantys kolegijų ir LSMU studentai.

Terapijos klinikai (Hipodromo g. 13) priklauso:

 • Reanimacijos ir intensyvios terapijos skyrius
 • Priėmimo-skubios pagalbos skyrius
 • Kardiologijos skyrius
 • Vidaus ligų skyrius
 • Neurologijos skyrius
Terapijos klinikos vadovė
Rūta Nutautienė
Tel.(8 37) 395 395
Administratorė
Giedrė Bučnienė
Tel.(8 37) 342 340

Apie Kardiologijos skyrių

Kardiologijos skyriuje dirbantys gydytojai ir slaugytojai teikia kvalifikuotas ir šiuolaikines II-o lygio kardiologijos paslaugas, atlieka širdies ir kraujagyslių ligų diagnostiką, diferencinę ligų diagnostiką, skiria medikamentinį gydymą, esant poreikiui, pacientus nukreipia į III-io lygio kardiologijos stacionarą intervencinėms procedūroms.

Skyrius turi 35 lovas, skyriuje dirba 7 gydytojai kardiologai, 15 bendrosios praktikos slaugytojų, gydytojai asistentai, konsultuoja keli vidaus ligų gydytojai.

Čia veikia intensyvaus stebėjimo ir gydymo palata, kuri skirta sunkios būklės ligoniams, kuriems reikalingas pastovus būklės vertinimas ir intensyvus gydymo koregavimas.

Skyriuje gydomi širdies ligomis sergantys pacientai – išemine širdies liga, širdies nepakankamumu, ritmo ir laidumo sutrikimais, sunkiai kontroliuojama arterine hipertenzija, širdies ydomis. Jei yra poreikis, pacientai konsultuojami kitų sričių ligoninės specialistų dėl gretutinių būklių.

Stacionarizuotiems ar ambulatoriniams pacientams atliekami šiuolaikiniai tyrimai: echokardiografija, paros Holter monitoravimas, paros arterinio kraujo spaudimo monitoravimas, fizinio krūvio mėginys (veloergometrija), perstemplinė širdies elektrinė stimuliacija, perstemplinė echokardiografija, kaklo kraujagyslių echoskopija.

Visi skyriuje dirbantys gydytojai kardiologai konsultuoja pacientus ligoninės konsultacinėje poliklinikoje taip užtikrinant gydymo tęstinumą po stacionarinio gydymo.

Paslaugos ir pagalba

Konsultacinėje poliklinikoje teikiamos paslaugos:
 • gydytojo kardiologo konsultacija;
 • išplėstinė gydytojo kardiologo konsultacija kartu atliekant širdies echokardiografiją;
 • fizinio krūvio mėginys – veloergometrija;
 • paros Holter monitoravimas;
 • arterinio kraujo spaudimo (AKS) paros monitoravimas;
 • perstemplinė širdies elektrinė stimuliacija;
 • perstemplinė echokardiografija;
 • kaklo kraujagyslių echoskopija.
Širdies nepakankamumo kabinetas

Konsultacinėje poliklinikoje nuo 2017 m. veikia širdies nepakankamumo kabinetas, kuriame gydytojas kardiologas dirba su specialiai paruošta bendrosios praktikos slaugytoja. Kabinete besilankantys pacientai įgyja bendrųjų žinių apie širdies nepakankamumą, gydymo ir gyvensenos ypatumus.

Stacionariniams pacientams teikiamos paslaugos:

Kardiologijos skyriuje gydomi skubiai bei planiškai stacionarizuoti pacientai. Planine tvarka stacionarizuojami prieširdžių virpėjimu sergantys pacientai, kuriems atliekamas sinusinio ritmo grąžinimas elektroimpulso terapija.

Tais atvejais, kai pacientas dėl ritmo sutrikimo buvo ambulatoriškai konsultuotas kardiologo bet kurioje miesto ar rajono poliklinikoje, kitame pirminiame sveikatos priežiūros centre ar Kauno klinikose, pacientą į stacionarą registruoja šeimos gydytojas (ar kardiologas, ar pats pacientas) tel.: (8 37) 34 2170, (8 37) 20 0401 (Konsultacijų poliklinikos registratūra) bei NURODO, KAD REGISTRUOJA PACIENTĄ RITMO GRĄŽINIMUI PO KARDIOLOGO KONSULTACIJOS. Pacientas bus iškart įregistruotas į stacionarą. Atvykstančiam pacientui prašome pridėti ne senesnius nei 7 dienų elektrolitų tyrimus (kalis), inkstų funkcijos rodiklius (kreatininas) ir 3–4 savaičių, tiriant kas 1 savaitę, krešumo rodiklius (TNS, SPA, jei vartoja varfariną), širdies echoskopijos tyrimą (jei atlikta). Jei pacientas persirgęs COVID-19, jis turi turėti antikūnų testą ar šeimos gydytojo patvirtinimą, kad yra persirgęs. Kitu atveju – pacientui bus paskirtas COVID testo atlikimo laikas LSMU Kauno ligoninėje 2 d. iki stacionarizavimo.

Tais atvejais, kai pacientas dėl ritmo sutrikimo buvo ambulatoriškai konsultuotas šeimos gydytojo bet kurioje miesto ar rajono poliklinikoje, pirminiame sveikatos priežiūros centre, pacientas bus registruojamas kardiologo konsultacijai (registruoja šeimos gydytojas ar pats pacientas) tel.: (8 37) 34 2170, (8 37) 20 0401 (Konsultacijų poliklinikos registratūra) bei NURODO, KAD REGISTRUOJA PACIENTĄ KARDIOLOGO KONSULTACIJAI DĖL ŠIRDIES RITMO GRĄŽINIMO.
Pacientas bus įregistruotas į stacionarą po kardiologo konsultacijos esant indikacijoms. Atvykstančiam konsultacijai pacientui prašome pridėti elektrolitų tyrimus (kalis), inkstų funkcijos rodiklius (kreatininas), skydliaukės hormonų tyrimą (TTH, FT4), širdies echoskopijos tyrimą (jei atlikta).

Siunčiant ritmo atstatymui į stacionarą, prašome pridėti ne senesnius nei 7 dienų elektrolitų tyrimus (kalis), inkstų funkcijos rodiklius (kreatininas) ir 3–4 savaičių, tiriant kas 1 savaitę, krešumo rodiklius (TNS, SPA, jei vartoja varfariną), širdies echoskopijos tyrimą (jei atlikta). Jei pacientas persirgęs COVID-19, jis turi turėti antikūnų testą ar šeimos gydytojo patvirtinimą, kad yra persirgęs. Kitu atveju – pacientui bus paskirtas COVID testo atlikimo laikas LSMU Kauno ligoninėje 2 d. iki stacionarizavimo.

Visiems stacionarizuotiems pacientams galima atlikti šiuos tyrimus – širdies echokardiografiją, perstemplinę širdies echokardiografiją, paros Holter monitoravimą, arterinio kraujo spaudimo monitoravimą, fizinio krūvio mėginį, kaklo kraujagyslių echoskopiją.

Skubiai stacioanrizuotiems pacientams atliekami tiek reikiami diagnostiniai tyrimai, tiek parenkamas arba optimizuojamas medikamentinis gydymas pagal diagnozę bei vyraujančius simptomus.

Bendradarbiaujant su LSMU Kauno klinikomis pacientus galime tiesiogiai nukreipti sudėtingiems vaizdiniams tyrimams arba vainikinių arterijų angiografijai esant indikacijoms.