x

Neurologijos skyrius (Hipodromo g. 13)

Adresas: Hipodromo g. 13, Kaunas

Darbo laikas: visą parą
Slaugytojų postas tel. (8 37) 342 088
Gydytojų kabinetai tel.: (8 37) 342 335, 375 512

 

Vedėja
Aistė Čikotienė
Tel.(8 37) 740 779
Vyresnioji slaugytoja - administratorė
Laima Vitkaitienė

Apie Neurologijos skyrių

Skyriuje dirba 13 gydytojų neurologų, 6 gydytojų asistentai. Neurologijos skyrius yra LSMU Šeimos ir Vidaus ligų klinikų mokymo bazė.

Neurologijos skyriaus poskyriai:

  • Neurofiziologinių tyrimų kabinetas, kuriame atliekamas Elektroencefalografijos tyrimas. (Elektroencefalografijos (EEG) tyrimas yra neinvazinis galvos smegenų bioelektrinio aktyvumo tyrimas, kurio metu registruojami galvos smegenų potencialai). Tyrimo metu pacientui klijuojami elektrodai ant galvos odos ir monitoriuje stebimas galvos smegenų žievės aktyvumas, kuris leidžia nustatyti epilepsiją, įvertinti šios ligos gydymo efektyvumą, taip pat diagnozuoti įvairias nervų ir psichikos ligas, tikslinti patologinio proceso vietą galvos smegenyse. Esant neaiškiai epilepsijos ar sąmonės sutrikimų diagnozei, pacientai stacionarizuojami į Neurologijos skyrių, kur miego metu užrašomas EEG tyrimas.
  • Vertebroneurologijos (stuburo susirgimų) poskyris, kuriame gydomi pacientai su išreikštu ūmiu ir poūmiu skausminiu šaknelių sindromu (7 – 10 balų). Esant indikacijoms pacientams atliekami visi tyrimai, kurie galimi LSMU Kauno ligoninės (Hipodromo g. 13) diagnostikos bazėje (kompiuterinė tomografija, magnetinis branduolinis rezonansas, ultragarsiniai kaklo ir galvos kraujagyslių tyrimai, bendri klinikiniai tyrimai). Gydymo stacionare metu taikomas medikamentinis ir ankstyvosios reabilitacijos gydymas. Po gydymo stacionare pacientai, esant indikacijoms, nukreipiami į ambulatorinę reabilitaciją II. Pacientų stacionarizavimui į šį poskyrį reikalingas siuntimas neurologo konsultacijai mūsų ligoninės Konsultacijų poliklinikoje (būtinas šeimos gydytojo siuntimas), kur suteikiama kokybiška gydytojo neurologo konsultacija, yra galimybė atlikti kompiuterinės tomografijos tyrimą bei tiesiogiai nukreipti stacionariniam gydymui, sudarant pacientui galimybę pasirinkti net tik gydymo pradžią, bet ir komfortišką palatą už nedidelę priemoką.

Neurologijos skyriuje gydomi pacientai, sergantys:

  • Parkinsono liga;
  • galvos smegenų kraujotakos sutrikimais;
  • epilepsija;
  • išsėtine skleroze;
  • stuburo ligomis;
  • patyrę išeminius ar hemoraginius insultus.

Paslaugos ir pagalba

Neurologijos skyriuje gydomi pacientai įvykus išeminiam ar hemoraginiam insultui, sergantys Parkinsono liga, galvos smegenų kraujotakos sutrikimais, epilepsija, išsėtine skleroze, stuburo ligomis, įvairios kilmės polineuropatijomis.

Be to, tik mūsų skyriuje insultą patyrusiems pacientams į paralyžiuotą ranką leidžiamos botulino toksino injekcijos. Taip siekiama pagerinti paciento savarankiškumą, mažinti dėl spastiškumo atsiradusį raumenų skausmą, užtikrinti geresnę gyvenimo kokybę.

Atliekami visi diagnostiniai tyrimai, reikalingi diagnozei patikslinti (laboratoriniai, rentgenologiniai, ultragarsiniai (kaklo kraujagyslių UG tyrimas – triplex), kompiuterinė tomograma. Magnetinis branduolių rezonanso tyrimas atliekamas stacionariniams ir ambulatoriniams pacientams, esant neaiškiai diagnozei, ruošiant ligonį operacijai. Elektroneuromiografijos aparatu registruojamas ir vertinamas periferinių nervų ir raumenų elektrinis aktyvumas. Tyrimas leidžia nustatyti periferinės ir autonominės nervų sistemos, neuroraumeninės jungties bei raumenų pažeidimus. Tyrimas trunka iki 1,5 val. Pacientams skirti atlikti šį tyrimą gali neurologai, reumatologai, traumatologai, plastikos chirurgai ir neurochirurgai. Jeigu pacientas turi siuntimą, tyrimas nemokamas. Esant indikacijų, stacionariniams Neurologijos skyriaus pacientams sudaroma galimybė atlikti ištyrimą ENMG.

Elektroencefalografijos (EEG) tyrimas. Esant neaiškiai epilepsijos ar sąmonės sutrikimų diagnozei, pacientai stacionarizuojami į Neurologijos skyrių, kur miego metu atliekamas EEG tyrimas. Atliekamas ir būdravimo EEG tyrimas. Rezultatus vertina neurologas ir medicinos gydytojas encefalografijoms atlikti.

Visi skyriuje dirbantys gydytojai neurologai papildomai ambulatoriškai konsultuoja ligonius. Kasmet atliekama apie 2000 pirminių konsultacijų. Neurologo konsultuotiems ambulatoriniams pacientams taikoma pirminė reabilitacija. Nesant gydymo efekto, kai kurie ligoniai, siekiant nuodugniai juos ištirti, guldomi į Neurologijos skyrių arba Vertebroneurologijos poskyrį. Pacientai gali rinktis ir mokamas palatas. Taip pat guldomi ligoniai su siuntimais iš Kauno, Kauno rajono pirminės sveikatos priežiūros centrų, LSMU Kauno ligoninės priėmimo skyriaus, aplinkinių šalies rajonų.

Neurologijos skyriuje dirba patyrę specialistai. Gydytojai nuolat tobulinasi konferencijose, stažuotėse, dirbama pagal pasaulines neurologų asociacijos metodikas ir rekomendacijas.

Daugumą insultą patyrusių pacientų gydome po atliktų trombolizių ir trombektomijų, kurios atliekamos LSMU Neurologijos skyriuje, glaudžiai bendradarbiaujame su trečio lygio specialistais.

Kasdien su gydytojais neurologais aptariamas pacientų judėjimas, registruojame pokyčius LEAN lentoje.

Videoturas po verterbroneurologijos (stuburo susirgimų) poskyrį