x

Terapijos klinikos Vidaus ligų skyrius

Adresas: Hipodromo g. 13, Kaunas

Darbo laikas: visą parą
Slaugytojų postas (8 37) 342 040
Slaugytojų postas (8 37) 342 086
Gydytojų kabinetas (8 37) 342 043

DĖL LEIDIMO LANKYTI PACIENTUS

Norėdami gauti leidimą lankyti pacientą, skambinkite aukščiau nurodytais budinčių gydytojų telefono numeriais. Leidimai išduodami kitai dienai: pavyzdžiui, antradienį lankymo leidimai suteikiami trečiadieniui.

Vedėja
L.e.p. Inga Beinaravičienė
Tel.(8 37) 395 395
Vyresnioji slaugytoja - administratorė
Aistė Aukštuolienė
Tel.(8 37) 342 093

Apie Terapijos kliniką

Terapijos klinika – viena didžiausių LSMU Kauno ligoninės klinikų. Joje dirbantys neurologai, kardiologai, vidaus ligų gydytojai, gastroenterologai, reanimatologai, pulmonologai, reumatologai ir kt. specialistai ne tik teikia aukščiausio lygio diagnostikos ir gydymo paslaugas, bet ir patys atlieka endoskopinius tyrimus, gydomąsias intervencijas, todėl pacientai geriau ištiriami, užtikrinamas efektyvus gydymas per trumpesnį laiką.

Terapijos klinikoje taip pat mokosi gausus būrys rezidentų. Būsimiesiems specialistams stengiamasi sudaryti galimybes mokytis ir tiesiogiai dirbti su pacientais. Būtent čia internistai bei būsimieji šeimos gydytojai semiasi medicininės patirties, savo žinias praktikoje pritaiko slaugą studijuojantys kolegijų ir LSMU studentai.

Terapijos klinikai (Hipodromo g. 13) priklauso:

  • Reanimacijos ir intensyvios terapijos skyrius
  • Priėmimo-skubios pagalbos skyrius
  • Kardiologijos skyrius
  • Vidaus ligų skyrius
  • Neurologijos skyrius
Terapijos klinikos vadovė
Rūta Nutautienė
Tel.(8 37) 395 395
Administratorė
Giedrė Bučnienė
Tel.(8 37) 342 340

Apie Vidaus ligų skyrių

Vidaus ligų skyrių sudaro šie poskyriai:

  • Pulmonologijos
  • Reumatologijos
  • Gastroenterologijos
  • Diagnostikos

Skyriuje dirba specializuoti vidaus ligų gydytojai, pulmonologai, gastroenterologai, reumatologai, endokrinologai, transfuziologai, kurie kartu konsultuoja ir konsultacinėse poliklinikose. Šiuose poskyriuose tiriami ir gydomi ligoniai, sergantys plaučių, širdies, inkstų, virškinimo trakto, sąnarių ir kraujo ligomis, diagnozuojami onkologiniai susirgimai. Naudojamos visos šiuolaikinės diagnostikos priemonės.

Pulmonologijos poskyris

Kvėpavimo sistemos ligomis sergantys pacientai guldomi į Vidaus ligų skyriaus Pulmonologijos poskyrį, kuriame dirba specializuoti pulmonologai. Šiame poskyryje gydomi pacientai, sergantys plaučių, trachėjos, bronchų ir kitomis ligomis. Ketvirtadalis poskyrio pacientų serga lėtine obstrukcine plaučių liga (LOPL) ar infekcinėmis plaučių ligomis (plaučių uždegimas, pūliniai, bronchektazė ir kt.). Kiek retesnės ligos yra astmos paūmėjimas, plaučių arterijų trombinė embolija bei pacientai, tiriami dėl onkologinių plaučių ligų.

Vertinant šių ligų sunkumą, išplitimą ir pacientų būklę, skiriami reikalingi tyrimai, tarp jų ir echoskopinės (pilvo organų echoskopija, pleuros echoskopija, širdies echoskopija, kojų venų echoskopija), radiologinės (krūtinės ląstos rentgenologinis tyrimas, kompiuterinė tomografija), intervencinės procedūros (endoskopinis kvėpavimo sistemos tyrimas, pleuros skysčio diagnostinė ir gydomoji punkcija ir kt.), bei atliekami funkciniai kvėpavimo mėginiai (spirometrija, esant reikalui su dilatacija), siekiant nustatyti kuo tikslesnę diagnozę ir parinkti tinkamą gydymo taktiką. Poskyryje pacientai gydomi, kol pasveiksta ar sustabdomas ligos progresavimas.

Gydytojai pulmonologai skiria ir vykdo gydymą deguonimi, nuolatinio teigiamo slėgio neinvazinę plaučių ventiliaciją, paima ir įvertina arterines kraujo dujas, atlieka pleuros ertmės terapinę ir diagnostinę torakocentezę, atliekami polisomnografiniai tyrimai.

Pacientai gali būti nukreipiami į specializuotus centrus (dėl tuberkuliozės, plaučių, pleuros ir tarpuplaučio navikų, kvėpavimo sutrikimų miegant).

Sudaromas ir vykdomas individualaus kvėpavimo organų liga sergančio asmens medicininės reabilitacijos planas, išmokoma naudotis ilgalaikės kvėpavimo priežiūros priemonėmis.

Diagnostikos poskyris

Vidaus ligų gydytojai diagnozuoja ir gydo vidaus organų ligas. Viena pagrindinių vidaus ligų gydytojų užduočių yra polipatologija. Poskyryje ne tik diagnozuojama liga, bet ir parenkamas individualus kiekvieno paciento gydymas, derantis su kitomis ligomis ir vartojamais vaistais.

Vidaus ligų gydytojai gydo infekcines, parazitines ligas, virškinimo, kvėpavimo organų, nervų ir kraujotakos sistemos ligas, jungiamojo audinio ir skeleto-raumenų, kraujo ir kraujodaros organų ligas bei tam tikrus sutrikimus, susijusius su imuniniais mechanizmais, endokrinines, mitybos ir medžiagų apykaitos ligas, urogenitalinės sistemos ligas, traumas, apsinuodijimus ir kitus išorinių priežasčių padarinius.

Vidaus ligų gydytojas, įtaręs navikinį susirgimą, esant indikacijų, nukreipia pacientą pasikonsultuoti su gydytoju specialistu (gydytoju onkologu chemoterapeutu, gydytoju onkologu radioterapeutu, gydytoju hematologu) ir skiria simptominį gydymą. Specialistai vertina ir gali atlikti elektrokardiogramą, krūvio elektrokardiogramą, spirometriją; pleuros ertmės punkciją; ascito punkciją; kaulų čiulpų punkciją; širdies echoskopiją; skydliaukės echoskopiją; vidaus organų echoskopiją.

Reumatologijos poskyris

Gydytojai reumatologai tiria ir gydo pacientus, sergančius sąnarių, kaulų, raiščių ir raumenų ligomis. Poskyryje diagnozuojamos ir gydomos tokios ligos kaip reumatoidinis artritas, uždegiminė spondiloatropatija (ankilozinis spondilitas, psoriatinis artritas, reaktyvus artritas, enteropatinė artropatija), infekcinis artritas, fibromialgija, sisteminė jungiamojo audinio osteoporozė, metabolinė ir endokrininė artropatija, sąnarių degeneracinės ligos (osteoartritas, stuburo osteochondrozė, spondiliozė) ir kitos patologijos. Gydytojas reumatologas skiria ir vertina kraujo bei instrumentinius tyrimus (KT, MRT, Ro), atlieka sąnarių echoskopiją, diagnostinę ir gydomąją sąnarių punkciją.

Gastroenterologijos poskyris

Poskyryje diagnozuojami ir gydomi pacientai dėl ūmių ir lėtinių stemplės, skrandžio, žarnyno, išangės, kasos, kepenų, tulžies pūslės ligų, funkcinių virškinimo trakto negalavimų. Gydytojai gastroenterologai konsultuoja konsultacinėje poliklinikoje, atlieka endoskopinius tyrimus ir manipuliacijas endoskopijų kabinete.

Atliekamos intervencinės procedūros: gastroskopija, kolonoskopija ir minimaliai invazinės endoskopinės procedūros (taikinio biopsija, perezofaginė gastrostomija, polipektomija, endoskopinis kraujavimo stabdymas), aspiracinė punkcija echoskopo kontrolėje, diagnostinė ir gydomoji abdominalinė paracentezė.