x

Vidaus ligų skyrius

Adresas: Hipodromo g. 13, Kaunas

Darbo laikas: visą parą
Slaugytojų postas (8 37) 342 040
Slaugytojų postas (8 37) 342 086
Gydytojų kabinetas (8 37) 342 043

 

Vedėja
L.e.p. Inga Beinaravičienė
Tel.(8 37) 395 395
Vyresnioji slaugytoja - administratorė
Edita Armalienė
Tel.(8 37) 342 093

Apie Vidaus ligų skyrių

Vidaus ligų skyrių sudaro šie poskyriai:

  • Pulmonologijos
  • Gastroenterologijos
  • Diagnostikos

Skyriuje dirba specializuoti vidaus ligų gydytojai, pulmonologai, gastroenterologai, endokrinologai, transfuziologai, kurie kartu konsultuoja ir konsultacijų poliklinikose. Šiuose poskyriuose tiriami ir gydomi ligoniai, sergantys plaučių, širdies, inkstų, virškinimo trakto ir kraujo ligomis, diagnozuojami onkologiniai susirgimai. Naudojamos visos šiuolaikinės diagnostikos priemonės.

Pulmonologijos poskyris

Kvėpavimo sistemos ligomis sergantys pacientai guldomi į Vidaus ligų skyriaus Pulmonologijos poskyrį, kuriame dirba specializuoti pulmonologai. Šiame poskyryje gydomi pacientai, sergantys plaučių, trachėjos, bronchų ir kitomis ligomis. Ketvirtadalis poskyrio pacientų serga lėtine obstrukcine plaučių liga (LOPL) ar infekcinėmis plaučių ligomis (plaučių uždegimas, pūliniai, bronchektazė ir kt.). Kiek retesnės ligos yra astmos paūmėjimas, plaučių arterijų trombinė embolija bei pacientai, tiriami dėl onkologinių plaučių ligų.

Vertinant šių ligų sunkumą, išplitimą ir pacientų būklę, skiriami reikalingi tyrimai, tarp jų ir echoskopinės (pilvo organų echoskopija, pleuros echoskopija, širdies echoskopija, kojų venų echoskopija), radiologinės (krūtinės ląstos rentgenologinis tyrimas, kompiuterinė tomografija), intervencinės procedūros (endoskopinis kvėpavimo sistemos tyrimas, pleuros skysčio diagnostinė ir gydomoji punkcija ir kt.), bei atliekami funkciniai kvėpavimo mėginiai (spirometrija, esant reikalui su dilatacija), siekiant nustatyti kuo tikslesnę diagnozę ir parinkti tinkamą gydymo taktiką. Poskyryje pacientai gydomi, kol pasveiksta ar sustabdomas ligos progresavimas.

Gydytojai pulmonologai skiria ir vykdo gydymą deguonimi, nuolatinio teigiamo slėgio neinvazinę plaučių ventiliaciją, paima ir įvertina arterines kraujo dujas, atlieka pleuros ertmės terapinę ir diagnostinę torakocentezę, atliekami polisomnografiniai tyrimai.

Pacientai gali būti nukreipiami į specializuotus centrus (dėl tuberkuliozės, plaučių, pleuros ir tarpuplaučio navikų, kvėpavimo sutrikimų miegant).

Sudaromas ir vykdomas individualaus kvėpavimo organų liga sergančio asmens medicininės reabilitacijos planas, išmokoma naudotis ilgalaikės kvėpavimo priežiūros priemonėmis.

Diagnostikos poskyris

Vidaus ligų gydytojai diagnozuoja ir gydo vidaus organų ligas. Viena pagrindinių vidaus ligų gydytojų užduočių yra polipatologija. Poskyryje ne tik diagnozuojama liga, bet ir parenkamas individualus kiekvieno paciento gydymas, derantis su kitomis ligomis ir vartojamais vaistais.

Vidaus ligų gydytojai gydo infekcines, parazitines ligas, virškinimo, kvėpavimo organų, nervų ir kraujotakos sistemos ligas, jungiamojo audinio ir skeleto-raumenų, kraujo ir kraujodaros organų ligas bei tam tikrus sutrikimus, susijusius su imuniniais mechanizmais, endokrinines, mitybos ir medžiagų apykaitos ligas, urogenitalinės sistemos ligas, traumas, apsinuodijimus ir kitus išorinių priežasčių padarinius.

Vidaus ligų gydytojas, įtaręs navikinį susirgimą, esant indikacijų, nukreipia pacientą pasikonsultuoti su gydytoju specialistu (gydytoju onkologu chemoterapeutu, gydytoju onkologu radioterapeutu, gydytoju hematologu) ir skiria simptominį gydymą. Specialistai vertina ir gali atlikti elektrokardiogramą, krūvio elektrokardiogramą, spirometriją; pleuros ertmės punkciją; ascito punkciją; kaulų čiulpų punkciją; širdies echoskopiją; skydliaukės echoskopiją; vidaus organų echoskopiją.

Gastroenterologijos poskyris

Poskyryje diagnozuojami ir gydomi pacientai dėl ūmių ir lėtinių stemplės, skrandžio, žarnyno, išangės, kasos, kepenų, tulžies pūslės ligų, funkcinių virškinimo trakto negalavimų. Gydytojai gastroenterologai konsultuoja konsultacijų poliklinikoje, atlieka endoskopinius tyrimus ir manipuliacijas endoskopijų kabinete.

Atliekamos intervencinės procedūros: gastroskopija, kolonoskopija ir minimaliai invazinės endoskopinės procedūros (taikinio biopsija, perezofaginė gastrostomija, polipektomija, endoskopinis kraujavimo stabdymas), aspiracinė punkcija echoskopo kontrolėje, diagnostinė ir gydomoji abdominalinė paracentezė.