x

Tradiciniame renginyje – LSMU Kauno ligoninės medicinos ir slaugos pasiekimai

2022 gegužės 20 d.
f in @

Gegužės 18 d. surengta tradicinė konferencija „LSMU Kauno ligoninė: diagnostikos, gydymo ir slaugos perspektyvos“. Joje medicinos ir slaugos personalo atstovai pristatė naujoves savo darbuose, pasidalijo naudinga patirtimi. Renginys vyko gyvai ir nuotoliniu būdu, jame pranešimus iš viso klausė apie tūkstantis dalyvių.

Konferenciją pradėjo LSMU Kauno ligoninės generalinis direktorius, prof. Habil. dr. Albinas Naudžiūnas. Jis pirmiausiai padėkojo visos įtaigos darbuotojams. „Gyvename sudėtingu, nelengvu laikotarpiu.

Pandemijos metu mūsų ligoninė buvo pagrindinis kovos prie ją forpostas Kauno regione. Turėjome 6000 stacionarių COVID-19 pacientų.

Labai dėkoju ligoninės žmonėms, kad atlaikėme šią pandemiją. Ji dar nespėjo pasibaigti, kai šalia turime karą ir vėl nusimato nelengvi laikai. Taigi noriu padėkoti gydytojams, slaugytojoms, visam kitam personalui už darbą, palinkėti šituo nelengvu laikotarpiu didelės stiprybės, susitelkimo, bendrų tikslų siekimo“, – linkėjo vadovas.

Renginys vyko dviejose konferencijų salėse, kuriose konferencijos darbas vyko gydytojų bei slaugos ir socialinio darbo sekcijose.

Gydytojų sekcijose atskiroms dalims pirmininkavo prof. A. Naudžiūnas, Joana Dambrauskienė, LSMU Kauno ligoninės direktorė medicinai prof.

Diana Žaliaduonytė, prof. Gytė Damulevičienė,  direktorės medicinai pavaduotojas Justinas Dzidzevičius, prof. Donatas Venskutonis. Slaugytojų sekcijoje – LSMU Kauno ligoninės direktorė slaugai Marija Žeruolienė, Gražvydė Masiliūnienė, Erika Jasukaitienė.

Gydytojų sekcijoje kardiologė prof. Diana Žaliaduonytė pristatė pranešimą apie labai aktualią visuomenės problemą – širdies nepakankamumą ir jo gydymo naujoves. Tuo metu geriatrė prof. Gytė Damulevičienė slaugytojoms aiškino apie teisingus būdus maitinant ligonius su geriatriniu rijimo sutrikimo sindromu – orofaringine disfagija. Vėliau gydytojų sekcijoje profesorė pristatė geriatrijos ypatumus medicinoje. Kita šios srities specialistė gyd. Jurgita Knašienė kalbėjo apie COVID-19 pasekmes geriatrijos ligoniams, jų smegenų pžeidimus.

Gyd. Elžbieta Trapenskė pasakojo apie skrandžio ligą gastroparezę, jos gydymą ir diagnostiką. Infektologę Estela Tamašauskienė apžvelgė hepatito C viruso gydymo ypatumus. Gyd. Auksė Gečionienė supažindino su mikrobiotos svarba mitybai ir galimybes naujus mokslinius tyrimus perkelti į kasdieninę praktiką. Gyd. Ramunė Maziliauskienė kalbėjo apie depresijos diagnostikos ir gydymo aktualijas.

Chirurgas Edvinas Dainius skaitė pranešimą „Minimaliai invazinė pilvo sienos išvaržų ir diastazės korekcija“, chirurgė Eglė Kubiliūtė – „Minimaliai invazinis pilonidinės cistos gydymas“._ _Gyd. Justinas Dzidzevičius, LSMU Kauno ligoninės direktoriaus medicinai pavaduotojas atkreipė dėmesį į urologinę ligą mikrohematuriją – „Mikrohematurija ir vėžio diagnozė.

Mikrohematurijos ištyrimo algoritmas“. Doc. dr. Tomas Biržietis, LSMU Kauno ligoninės filialo P. Mažylio gimdymo namų vadovas kalbėjo apie netaisyklingos vaisiaus padėties korekcijos galimybes. Gydytojų sekcijos pranešimus vainikavo traumatologo ortopedo dr. Aurimo Širkos pranešimas apie įspūdingas traumatologų operacijas, jų taikomus inovatyvius traumų gydymo metodus ir pasiekimus.

Slaugos specialistų sekcijoje skaityti šie pranešimai: Erika Jasukaitienė „Inovatyvus žaizdų gydymas“,dokt. Rasa Paleckienė „PDCA įtaka slaugos kokybei. Ką verta atsiminti ir kaip pradėti naudoti?“ Rasa Klevickienė „Slaugytojų požiūris į klaidą medicinoje“; Audronė Paulė „Pirmoji pagalba. Jos svarba.

Slaugytojo vaidmuo teikiant pirmąją pagalbą“; Nereta Stanislovienė „Specialistų ir bendruomenės edukacija apie slaugą. Kas naujo Lietuvoje?“; Laima Vitkaitienė „Insultu sergančių pacientų maitinimo ypatumai ir springimo rizika“; Ineta Sokolovienė „Pacientų su suformuotomis stomomis mokymo programos nauda“; Jovita Polikauskienė „Ambulatorinių pacientų mokymo svarba“; Jolanta Mačienė „Gimdos kaklelio tyrimas: nuo objekto iki diagnozės“; Janina Ribelienė „Paciento saugumo užtikrinimas operacinėje“; Saulius Davainis „Socialinių paslaugų poreikis pacientams teikiant stacionarias slaugos paslaugas“.

„Šiandien pametėme dalį to, kuo mūsų žmonės gali pasididžiuoti kaip šios ligoninės atstovai. Tikslas yra ne tik parodyti, ką sugebame, bet ir suteikti kokybiškas paslaugas pacientams“, – konferencijos baigiamojoje kalboje pabrėžė prof. D. Žaliaduonytė.