x

Vaikų reabilitacijos skyrius “Žibutė”

Adresas: J. Zikaro g. 14, Kačerginė, Kauno raj.

Darbo laikas: visą parą
Tel. nr.: (8 37) 569 338
El. paštas: zibute@kaunoligonine.lt

Kaip mus rasti

Viešuoju transportu važiuokite iš Kauno autobusų stoties 3 aikštelės (maršrutas Nr. 157 Kaunas-Kačerginė-Ežerėlis). Išlipkite stotelėje – „Kačerginė“.

Vaikų reabilitacijos skyriaus ,,Žibutė“ vadovė
Jūratė Brazienė
Tel.(8 37) 569 338
Vaikų reabilitacijos skyriaus ,,Žibutė“ vyresnioji slaugytoja – administratorė
Vitalija Žižlevskienė
Tel.(8 37) 569 338

Apie Vaikų reabilitacijos skyrių „Žibutė“

Vaikų reabilitacijos skyriuje „Žibutė“ teikiamos stacionarinės medicininės reabilitacijos paslaugos (tik vaikams) ir ambulatorinės medicininės reabilitacijos paslaugos (vaikams ir suaugusiems). Vaikų reabilitacijos skyrius įsikūręs kurortinėje vietovėje – Kačerginės miestelio pušyne. Profesionalumu ir nuoširdumu pasižymintis specialistų kolektyvas reabilitaciniam gydymui taiko nemedikamentinius metodus, interaktyvią kompiuterinę įrangą, daug dėmesio skiria pacientų mokymui apie ligą. Ši visuma leidžia pasiekti puikius gydymo rezultatus.

Vaikų reabilitacijos skyrius turi modernią interaktyvią kompiuterinę įrangą skirtą pacientų medicininei reabilitacijai. Įdiegę šias priemones pacientams galime pasiūlyti įdomią, į veiklas įtraukiančią reabilitaciją ir padaryti gydymo procesą greitesnį ir efektyvesnį.

Tai E-LINK sistema, padedanti atkurti sutrikusias judėjimo ir apsitarnavimo funkcijas, kompiuterinių žaidimų dėka juos užprogramuojant individualiai užduočiai, siekiant gydymo proceso progreso.

„I-Dance“- tai kompiuterizuota fizinio aktyvumo skatinimo įranga, kuri taikoma kineziterapijos procese. Skambant ritmingai muzikai vaikai šoka ant individualios interaktyvios platformos, sekdami nuorodas ekrane, besikeičiančias tam tikru greičiu. Procedūros efektyvumo didinimui, galima reguliuoti programų tempą ir sudėtingumą.

„See-Me“- tai virtualios tikrovės reabilitacinė sistema, kuri padeda atkurti viso kūno ir galūnių motorines funkcijas, reakciją, lankstumą ir koordinaciją erdvėje. Vaikui stovint prieš televizoriaus monitorių reikia atlikti užduotis, matomas ekrane. Kineziterapeutas parenka užduočių sudėtingumą individualiai pagal paciento poreikį.

„Breathing Labs“, tai prietaisas su kompiuterinė programa, skirta kvėpavimo sistemos ligomis sergantiems vaikams. Kvėpavimo pratimai atliekami pučiant orą į specialų daviklį. Nuo pučiamo oro greičio priklauso kompiuterinių žaidimų vaizdai – važiuojančios mašinėlės greitis, zuikio gaudomi balionėliai ir t.t. Vaikas tuo pačiu metu žaidžia ir atlieka kvėpavimo gimnastiką.

„Rehacom“ – kompiuterinė profesionali sistema vaikams, turintiems pažinimo, dėmesio, atminties ir kt. sutrikimų. Šioje sistemoje yra 22 specializuotos programos, kurias galima individualiai parinkti kiekvienam pacientui.

Taip pat veikia, puikiai pacientų ir jų tėvų vertinama, skyriaus darbuotojų iniciatyva ir lėšomis įkurta pirmoji „Diabeto teorinė-praktinė mokyklėlė“. Ji skirta vaikams, sergantiems cukriniu diabetu arba nutukimu, bei jų tėvams.

Dėl didelės reabilitacinio gydymo paklausos ir puikių atsiliepimų personalo darbui, plėtėme savo veiklą. Nuo 2019 metų pradėjome teikti ambulatorines reabilitacijos paslaugas ir suaugusiems:

 • fizinės medicinos ir reabilitacijos gydytojo konsultacijos
 • pradinės medicininės reabilitacijos paslaugos (kineziterapija, gydomasis masažas, fizioterapija, ergoterapija). Iki 25 procedūrų.
 • ambulatorinė medicininė reabilitacija (10-20 darbo dienų gydymo kursas).

Kviečiame registruotis į cukriniu diabetu sergančių vaikų ir paauglių vasaros stovyklas!

Cukriniu diabetu sergantiems vaikams (iki 18 metų amžiaus), kuriems ilgiau nei 2 savaites yra užsitęsęs cukraus kiekio kraujyje nestabilumas, svyruojantis insulino poreikis arba glikolizuotas hemoglobinas yra daugiau nei 6,5% – indikuotinas reabilitacinis gydymas.

Vaikų reabilitacijos skyriuje “Žibutė”, Kačerginėje kasmet organizuojamos stovyklos cukriniu diabetu sergantiems vaikams. Stovyklų metu, be pagrindinio reabilitacinių procedūrų taikymo, vykdomi sveikos mitybos ir judėjimo mokymai, organizuojama pramoginė veikla.

Šiose stovyklose naujai susirgę cukriniu diabetu vaikai susipažįsta su kitais vaikais, sergančiais  diabetu kelerius metus. Tai puiki proga perimti gerąją praktiką, pasidalinti patirtimi ir tęsti bendravimą pasibaigus stovyklai.

2024 m. cukriniu diabetu sergančių vaikų reabilitacinio gydymo vasaros stovyklų tvarkaraštis:

Birželio 3 – 21d.

Stovykla vaikams iki 12m. (galima su slaugančiu asmeniu*)

Birželio  25 – liepos 13d.

Stovykla vaikams iki 12m. (galima su slaugančiu asmeniu*)

Liepos   15  – rugpjūčio 3d.

Stovykla paaugliams (> 12m.)

Rugpjūčio   5  – rugpjūčio 23d.

Mišri stovykla (tiems, kas nespėjo į pirmas tris pamainas)

Svarbi informacija

 • 1–7 m. amžiaus vaikai, bei vyresni turintys neįgalumą, gali atvykti reabilitacijai su slaugančiu asmeniu.
 • Reabilitacinio gydymo metu vienam iš tėvų išduodamas nedarbingumo pažymėjimas, jeigu vaikui nustatytas sunkus neįgalumo lygis arba vaiko amžius yra 0–6 metai.
 • Kreipkitės į šeimos gydytoją arba vaikų endokrinologą, kuris, esant indikacijų, nukreips pas reabilitologą, kad įvykdytumėte visus būtinus etapus.

Būtini dokumentai:

 • Reabilitologo (arba skyriuje gydžiusio gydytojo) siuntimas (elektroninis), kuriame nurodoma, kad reikalingas reabilitacinis gydymas. Siuntimas galioja 2mėn., per šį laikotarpį būtina užsiregistruoti.

Daugiau informacijos ir išankstinė registracija tel. (8 37) 569 338

 

Registracija reabilitaciniam gydymui dėl nutukimo

Per paskutinį dešimtmetį Lietuvoje nutukusių ir antsvorį turinčių vaikų skaičius padvigubėjo. Pandemija dar padidino vaikų svorį. Kaip be streso, žingsnis po žingsnio pasiekti ir išlaikyti normalų vaiko svorį?

Vaikai nuo 1 iki 18 metų, sergantys nutukimu ar pagumburio funkcijos sutrikimu, visus metus gali atvykti į VšĮ LSMU Kauno ligoninės Vaikų reabilitacijos skyrių „Žibutė“ reabilitaciniam gydymui, trunkančiam 16 dienų. Gydymas yra kompensuojamas ligonių kasų.

Dėl reabilitacinio gydymo, vaikui sergant nutukimu ar pagumburio funkcijos sutrikimu, kreipkitės į šeimos gydytoją.

Informacija ir išankstinė registracija tel. (8 37) 569 338 (8–19 val.).  

Laukiame atvykstant adresu:
J. Zikaro g. 14, Kačerginė, Kauno r.
VšĮ LSMU Kauno ligoninės Vaikų reabilitacijos skyrius „Žibutė“

"Žibutėje" teikiamos paslaugos

Tai stacionarinis gydymas, kurio metu taikant kineziterapijos salėje / baseine, ergoterapijos, gydomjo masažo, fizioterapijos (magneto-, elektro-, ultragarso-, trumpųjų bangų ir kt.), vandens (perlinių-povandeninių ir vertikalių vonių), šilumos, šviesos terapijos, psichologinės ir socialinės pagalbos, logoterapijos, mokymų apie ligą ir kitus metodus, pasiekiamas sutrikusių funkcijų atstatymas arba išvengiama lėtinių ligų paūmėjimų, bei komplikacijų. Esame pirmieji šalyje, kurie vaikams pradėjome naudoti interaktyvias priemones reabilitacijoje (E-Link, Rehacom, See Me, Brething Labs, I- Dance), dėl kurių vaikai noriai dalyvauja procedūrose ir gydymas yra efektyvesnis.

Vaikų reabilitacijos skyrius turi modernią interaktyvią kompiuterinę įrangą skirtą pacientų medicininei reabilitacijai. Įdiegę šias priemones pacientams galime pasiūlyti įdomią, į veiklas įtraukiančią reabilitaciją ir padaryti gydymo procesą greitesnį ir efektyvesnį.

Reabilitacijos trukmė gali trukti nuo 14 iki 48 dienų. Tai priklauso nuo vaiko būklės sudėtingumo ir gydymo rūšies, kuriai vaikas siunčiamas. Siuntimą reabilitacijai išduoda vaiką ligoninėje gydęs gydytojas arba fizinės medicinos ir reabilitacijos (FMR) gydytojas, jei vaikas gydytas ambulatoriškai, bei jam taikytos pradinės rabilitacijos paslaugos. Į skyrių priimame 0-18 m. vaikus iš visos Lietuvos, sergančius:

 • endokrininėmis ligomis (cukrinis diabetas, nutukimas, skydliaukės ligos, hipofizės ligos ir kt.);
 • judamojo–atramos aparato ligomis (nudegimai, kaulų lūžimai, sąnarių uždegimai, po ortopedinių operacijų, osteomielitas, osteochondropatija ir kt.);
 • kvėpavimo sistemos ligomis (plaučių uždegimas, bronchinė astma, bronchektazinė liga, obstrukcinis bronchitas ir kt.);
 • virškinimo sistemos ligomis (stemplės, skrandžio ir dvylikapirštės žarnos opa, opinis kolitas, pankreatitas ir kt.);
 • nervų sistemos ligomis (tarpslankstelinių diskų ligos, po encefalito ar meningito, nugaros ir galvos smegenų pažeidimai, nervų sužalojimai, nervų ir raumenų ligos ir kt.);
 • odos ligomis (atopinis dermatitas, žvynelinė).

Svarbi informacija

 • Atvykti būtina per 21 dieną nuo siuntimo išrašymo, jeigu siuntime nenurodyta kitaip.
 • Vienas iš artimųjų gali slaugyti vaiką skyriuje, jeigu:

– vaikas yra iki 8 m. amžiaus,

– vaikui yra ≥ 8m., bet jis turi patvirtiną neįgalumą arba elgesio-adaptacijos sutrikimą, kurį gydytojas nurodė vaiko siuntimo dokumentuose (forma 027/a).

Slaugančiam asmeniui maitinimas ir nakvynė apmokama PSDF lėšomis.

Nedarbingumo pažymėjimas slaugančiam asmeniui išduodamas:

 • iki vaikui sueis 7 m.,
 • jei vaikui yra ≥ 7 m., bet jis serga ypač sunkia liga, įrašyta Sveikatos apsaugos ir Socialinės apsaugos ir darbo ministerijų patvirtintame sąraše.

Kaip užsiregistruoti

Tel.: (8 37) 569 338 (8 – 19 val.)

Atvykstant būtina turėti galiojančius dokumentus:

 • asmens tapatybės dokumentą (kortelę arba pasą),
 • gydytojo siuntimą vaikų stacionarinei reabilitacijai (suformuotą elektroninėje sistemoje).

Tai ambulatorinis gydymas, kurio metu taikant kineziterapijos, ergoterapijos, gydomojo masažo, fizioterapijos (magneto-, elektro-, ultragarso-, trumpųjų ir mikro bangų ir kt.), šilumos, šviesos, psichologinės, logoterapijos, mokymų apie ligą ir kitus metodus, pasiekiamas sutrikusių funkcijų atstatymas arba išvengiama  lėtinių ligų paūmėjimų, bei komplikacijų. Naudojame interaktyvias priemones reabilitacijoje (E-Link, Rehacom, See Me, Breathing Labs, I-Dance), dėl kurių gydymas yra efektyvesnis.

Skyrius turi daug privalumų:

 • procedūras atlieka puikius pacientų atsiliepimus pelnęs kolektyvas,
 • išvengiama įprasto poliklinikų pacientų srauto, nes taikomos tik reabilitacijos paslaugos,
 • visada yra laisvų vietų automobiliui,
 • procedūros atliekamos viena po kitos, kad išvengti ilgo laukimo tarp procedūrų,
 • pušyno aplinka ir oras prieš/po procedūrų teigiamai veikia savijautą,
 • galima išsipirkti nakvynę ir maitinimą, kad išvengtumėte kasdienio važinėjimo į procedūras ir pilnavertiškai sustiprintumėte sveikatą,
 • puiki Kačerginės miestelio infrastruktūra,
 • patogus susisiekimas su Kaunu.

Ambulatorinės medicininės reabilitacijos gydymo trukmė (darbo dienomis):

 • vaikams – 12 – 16 d.
 • suaugusiems – 10 – 20 d.

Svarbi informacija

 • Gydymą pradėti būtina per 21 dieną nuo siuntimo išrašymo, jeigu siuntime nenurodyta kitaip.
 • Darbingo amžiaus pacientams, ambulatorinės medicininės reabilitacijos gydymo laikotarpiui išduodamas nedarbingumo pažymėjimas.

Kaip užsiregistruoti

Tel. (8 37) 569 338 (8 -19 val.)

Būtina turėti galiojančius dokumentus:

 • asmens tapatybės dokumentą (kortelę arba pasą),
 • gydytojo siuntimą ambulatorinės medicininės reabilitacijos gydymui (suformuotą elektroninėje sistemoje).

Konsultacijos metu gydytojas įvertina paciento būklę, dėl kurios pacientą siunčia šeimos arba kitos specializacijos gydytojas ir paskiria pradines reabilitacines procedūras:

 • kineziterapiją,
 • gydomąjį masažą,
 • fizioterapiją (magneto-, elektro-, ultragarso-, trumpųjų ir mikro bangų, šilumos, šviesos ir kt. terapijas),
 • ergoterapiją.

Gydymo epizodo metu gali būti skiriama  iki 25 procedūrų, apmokamų iš PSDF. Procedūrų dažnis parenkamas individualiai. Dažniausiai paskirtos 3-4 procedūros taikomos kiekvieną dieną, su minimaliom pertraukom tarp jų. Intensyvus kursas užtrunka apie 5 dienas, o tai labai svarbu efektyviai malšinant skausmą nugaroje, sąnariuose, stiprinant raumenų tonusą, atstatant judesių amplitudes ir kt., patyrus traumas ir pan.

Įvertinęs taikyto gydymo efektyvumą, išliekant biosocialinių funkcijų sutrikimams bei tikintis tolesnio funkcijos gerėjimo, FMR gydytojas gali skirti ambulatorinės medicininės reabilitacijos gydymą, trunkantį nuo 10 iki 20 darbo dienų.

Svarbi informacija

Siuntimas FMR gydytojo konultacijos registracijai galioja 60 dienų nuo jo išrašymo dienos. Per šį laikotarpį pacientas turi užsiregistruoti konsultacijai.

Kaip užsiregistruoti

Tel.: (8 37) 569 338 (8 – 19 val.)

Būtina turėti galiojančius dokumentus:

 •  gydytojo siuntimą fizinės medicinos ir reabilitacijos gydytojo konsultacijai (patvirtintą e-sistemoje),
 • asmens tapatybės dokumentą (kortelę arba pasą).

Kviečiame registruotis į cukriniu diabetu sergančių vaikų ir paauglių vasaros stovyklas!

Cukriniu diabetu sergantiems vaikams (iki 18 metų amžiaus), kuriems ilgiau nei 2 savaites yra užsitęsęs cukraus kiekio kraujyje nestabilumas, svyruojantis insulino poreikis arba glikolizuotas hemoglobinas yra daugiau nei 6,5% – indikuotinas reabilitacinis gydymas.

Vaikų reabilitacijos skyriuje “Žibutė”, Kačerginėje kasmet organizuojamos stovyklos cukriniu diabetu sergantiems vaikams. Stovyklų metu, be pagrindinio reabilitacinių procedūrų taikymo, vykdomi sveikos mitybos ir judėjimo mokymai, organizuojama pramoginė veikla.

Šiose stovyklose naujai susirgę cukriniu diabetu vaikai susipažįsta su kitais vaikais, sergančiais  diabetu kelerius metus. Tai puiki proga perimti gerąją praktiką, pasidalinti patirtimi ir tęsti bendravimą pasibaigus stovyklai.

2024 m. cukriniu diabetu sergančių vaikų reabilitacinio gydymo vasaros stovyklų tvarkaraštis:

Birželio 3 – 21d.

Stovykla vaikams iki 12m. (galima su slaugančiu asmeniu*)

Birželio  25 – liepos 13d.

Stovykla vaikams iki 12m. (galima su slaugančiu asmeniu*)

Liepos   15  – rugpjūčio 3d.

Stovykla paaugliams (> 12m.)

Rugpjūčio   5  – rugpjūčio 23d.

Mišri stovykla (tiems, kas nespėjo į pirmas tris pamainas)

Svarbi informacija*

 • 1–7 m. amžiaus vaikai, bei vyresni turintys neįgalumą, gali atvykti reabilitacijai su slaugančiu asmeniu.
 • Reabilitacinio gydymo metu vienam iš tėvų išduodamas nedarbingumo pažymėjimas, jeigu vaikui nustatytas sunkus neįgalumo lygis arba vaiko amžius yra 0–6 metai.
 • Kreipkitės į šeimos gydytoją arba vaikų endokrinologą, kuris, esant indikacijų, nukreips pas reabilitologą, kad įvykdytumėte visus būtinus etapus.

Būtini dokumentai:

 • Reabilitologo (arba skyriuje gydžiusio gydytojo) siuntimas (elektroninis), kuriame nurodoma, kad reikalingas reabilitacinis gydymas. Siuntimas galioja 2mėn., per šį laikotarpį būtina užsiregistruoti.

Daugiau informacijos ir išankstinė registracija tel. (8 37) 569 338

 

Kodėl verta pasirinkti mus?

MES MYLIME SAVO DARBĄ IR VAIKUS

– esame pušyne, kur puikus oras;

– aptverta didelė saugi teritorija;

– galimybė naudotis kurortinio Kačerginės miestelio infrastruktūra (parkas, kavinė, parduotuvė, viešbutis, biblioteka, pažintiniai takai, piliakalniai, dviračių takai ir kt.);

– netoli Kaunas, bei gerai organizuotas susisiekimas su jo centru viešuoju transportu;

– ilgametė personalo patirtis ir nuolatinis tobulėjimas, atvirumas naujovėms;

– turime ilgiausią patirtį teikiant reabilitacijos paslaugas endokrinologinio profilio pacientams, sergantiems cukriniu diabetu ir nutukimu;

– kasmet organizuojame cukriniu diabetu ir nutukimu sergančių vaikų reabilitacines stovyklas;

– pirmieji iš vaikų reabilitacinių įstaigų pradėjome pacientų ir jų tėvų teorinius-praktinius mokymus darbuotojų lėšomis įkurtoje „Diabeto mokyklėlėje“;

– pirmieji pradėjome taikyti reabilitacinį gydymą vaikams, patyrusiems nudegimų traumas;

– geri atsiliepimai pacientų, kurie buvo gydyti dėl ortopedinių ligų ir kitų traumų;

– pasiekiame puikius rezultatus gydant vaikų odos alerginius ir kvėpavimo sistemos susirgimus;

– skyriuje konsultuoja vaikų gydytojai – specialistai (vaikų pulmonologas-alergologas, vaikų gastroenterologas, vaikų endokrinologas, vaikų neurologas, vaikų traumatologas, vaikų nefrologas, fizinės medicinos ir reabilitacijos gydytojas ir kt.);

– atsiradus nenumatytam vaiko būklės pablogėjimui yra galimybė per trumpą laiką perkelti jį į kitą Kaune esančią ligoninę, nes darniai bendradarbiaujame su kolegomis. Pagerėjus vaiko būklei parsivežame savo transportu atgal, kad vaikas galėtų tęsti reabilitaciją;

– pirmieji pradėjome taikyti išmaniąsias technologijas vaikų reabilitacijai (I-Dance, E-LINK, Rehacom, Breathing-Labs, See-Me);

– esame lanksčiai prisitaikantys prie paciento poreikių;

– esame daugiaprofilinės LSMU Kauno ligoninės sudėtinė dalis, todėl yra galimybė naudotis šios ligoninės teikiamomis paslaugomis esant poreikiui;

– pastoviai diegiame progresyvias naujoves vaikų reabilitacijoje;

– kolektyvo stiprybė – nuoširdus bendravimas su pacientais ir tarpusavyje;

– bendrai siekiame padėti pasveikti arba reikšmingai pagerinti sveikatą – fizinę, emocinę, psichologinę;

– vaikų laisvalaikiui lauke įrengtos naujos krepšinio, žaidimų aikštelės ir kt.;

– po procedūrų ir pamokų vaikų užimtumu ir laisvalaikiu rūpinasi auklėtojos;

– siekiame Jums padėti…

Dažniausiai užduodami klausimai

Vaiko asmens tapatybę įrodantį dokumentą ir gydytojo siuntimą vaiko reabilitacijai (forma Nr.027/a – elektroninį jos variantą, siunčiančio gydytojo pateiktą ESPBI sistemoje).

 • Galėsite, jeigu Jūsų vaiko amžius yra iki 8 metų ir siunčiantis gydytojas bus užpildęs vaiko siuntimo dokumentus, pagal kuriuos bus apmokėta už Jūsų nakvynę ir maitinimą iš PSDF (privalomojo sveikatos draudimo fondo).
 • Galėsite, jeigu Jūsų vaikas 8 metų ar vyresnis, bei atitinka bent vieną iš šių reikalavimų:
  – vaikui nustatytas neįgalumas,
  – siunčiančios įstaigos gydytojų konsultacinė komisija (GKK) nustatė, kad vaikui reikalinga slauga dėl adaptacijos ar elgesio sutrikimų, dėl sunkių centrinės ar periferinės nervų sistemos, atramos – judamojo aparato pažeidimų, traumų, operacijų.
  Tokiu atveju taip pat bus apmokėta už Jūsų nakvynę ir maitinimą iš PSDF (privalomojo sveikatos draudimo fondo), jeigu siunčiantis gydytojas bus teisingai užpildęs vaiko siuntimo dokumentus.
 • Jeigu neatitinka nė viena iš aukščiau nurodytų sąlygų, Jūs galėsite būti kartu su vaiku, jeigu susimokėsite už nakvynę/maitinimą savo lėšomis.

Galite, jeigu skyriuje bus laisvų vietų ir sumokėsite už vaiko nakvynę/maitinimą. Tokiu atveju sklandžiam Jūsų priėmimui būtina išankstinė registracija tel. (8 37) 569 338.

Nedarbingumo pažymėjimas išduodamas paskutinę gydymo dieną už visą slaugos laikotarpį, jeigu:

 • vaikui yra 0-6 metai (įskaitytinai).
 • vaikui yra 7-17 m., bet jis serga liga, įrašyta į Sveikatos apsaugos ministro ir Socialinės apsaugos ir darbo ministro patvirtintą sunkių ligų sąrašą, pagal kurį išduodami nedarbingumo pažymėjimai.

Reabilitacijos eigoje vyksta mokymo procesas visiems mokyklinio amžiaus vaikams, jeigu jie dėl savo sveikatos būklės gali aktyviai dalyvauti. Pamokos 0-4 klasėms ir 5–12 klasėms vyksta po procedūrų, pagal iš anksto patvirtintus pamokų tvarkaraščius.

Atvykstant būtina atsivežti pratybas ir vadovėlius bei rašymo priemones. Išsamesnė informacija pateikiama „Kačerginės vaikų sanatorijos „Žibutė“ mokyklos“ internetiniame puslapyje.

 • Standartinis maitinimas vaikui – 4 kartus per dieną (pusryčiai-pietūs-pavakariai-vakarienė).
 • Išplėstinis maitinimas vaikams, sergantiems cukriniu diabetu, iki 6 kartų per dieną (pusryčiai- priešpiečiai – pietūs-pavakariai-vakarienė-naktipiečiai). Maitinimų skaičius priklauso nuo vartojamo insulino režimo.
  *Patiekalų meniu skiriasi priklausomai nuo vaiko susirgimo. Jeigu vaikas alergiškas maisto produktams (apie tai registracijos metu būtina informuoti slaugytoją), jam sudaromas specialus meniu.
 •  Maitinimas slaugančiam asmeniui – 3 kartus per dieną (pusryčiai-pietūs-vakarienė).

Esant poreikiui, bendro naudojimo patalpose slaugantys asmenys gali naudotis virduliu, šaldytuvu, mikrobangų krosnele.

 • Asmens higienos reikmenis (dantų šepetėlis, muilas, plaukų ir kūno šampūnas ir kt.),
 • rankšluostį (1-2 vnt.),
 • šlepetes,
 • sportinę aprangą ir avalynę,
 • rūbus pasikeitimui pagal sezoną,
 • lietsargį arba apsiaustą nuo lietaus,
 • maudymosi kostiumėlį/kelnaites, kepurėlę (jei plaukai ilgesni nei 5 cm), gumines šlepetes (šių reikmenų gali prireikti, jeigu bus paskirtos vandens procedūros, atsižvelgiant į vaiko susirgimą),
 • puodelį gėrimui,
 •  kt. pagal savo poreikius.

Mūsų skyrius yra kurortiniame Kačerginės miestelyje, todėl galėsite pasinaudoti jame esančia infrastruktūra. Daugiau informacijos Kačerginės seniūnijos svetainėje.

Jums reikės mokėti:

 • jeigu pageidausite procedūrų, kurios pagal reabilitacijos įstatymą neindikuotinos Jūsų vaikui pagal ligą arba pageidausite jų daugiau, nei priklauso pagal paslaugų apimtis, numatytas reabilitacijos įsakyme. Tada už jas reikės susimokėti pagal patvirtintą mokamų paslaugų kainyną, prieš tai gydytojui įvertinus, ar jas galima Jūsų vaikui taikyti.
 • jeigu norėsite atsivežti kartu su Jumis kitą savo vaiką, kuriam neskirta reabilitacija;
 • už atskirą palatą IV korpuse.

Detaliau galite teirautis telefonu (8 37) 569 338.

Atvykti reikėtų darbo dienomis iki 14 val., prieš tai  išankstinės registracijos metu užsiregistravus telefonu (8 37) 569 338.

Jeigu nėra galimybių atvykti šiuo laiku, jis individuliai derinamas išankstinės registracijos metu telefonu (8 37) 569 338.

Jeigu turite kitų klausimų, rašykite mums el. paštu zibute@kaunoligonine.lt arba skambinkite telefonu (8 37) 569 338 .

Mielai Jums atsakysime.