Vasara – darbymetis ausų, nosies, gerklės ligų gydytojams

2022 birželio 30 d.

„Mūsų skyriuje darbymetis, – sako LSMU Kauno ligoninės Chirurgijos klinikos Ausų, nosies, gerklės ligų skyriaus  (Hipodromo g. 13) gydytoja otorinolaringologė Bernadeta Zykienė. – Operuojame ir vaikus, ir suaugusiuosius, planinis darbas vyksta kasdien.“

Vasaros karščiai su maudynėmis, kondicionieriais, skersvėjais, atšaldytais gėrimais ausų, nosies, gerklės ligų (LOR) gydytojams kasdien deleguoja naujų pacientų.

„Šiuo metu turime daug mažųjų pacientų, jiems dažniausiai atliekame planines tonzilių ir adenoidų šalinimo operacijas. Kai kurie žmonės kažkodėl įsitikinę, kad adenoidus ir tonziles blogai operuoti vasarą. Noriu pabrėžti, kad šios operacijos sėkmingai atliekamos visais metų laikais, o vasara – vaikų atostogų metas, kai galima problemą išspręsti iki mokslo metų, tam ypač palanki“, – kalba gydytoja B.Zykienė.

Ji mini keletą įprastų šiltojo sezono sveikatos sutrikimų, dėl kurių į ligoninės Ausų, nosies, gerklės ligų skyrių  kreipiasi žmonės. Vienas dažniausių pacientų nusiskundimų yra maudynių pasekmė – išbrinkę sieros kamščiai ausyse, dėl kurių užgula ausis, suprastėja arba dingsta klausa, kartais dėl spaudimo pasireiškia skausmas. Tokie kamščiai paprastai šalinami Priėmimo skubios pagalbos skyriuje. „Atkreipiame dėmesį, kad atvykus be siuntimo ši paslauga pacientui yra mokama“, –  primena B.Zykienė.

Gydytoja pabrėžia, kad kai dėl didelio temperatūrų skirtumo, kondicionierių, gėrimų su ledukais ir kt. pacientui pradeda skaudėti gerklę, negalima numoti ranka ir bandyti pasigydyti naminėmis priemonėmis. Tokiais atvejais reikia pasirodyti gydytojui. „Didelė tikimybė, kad gerklėje gali būti susiformavęs pūlinys ir tuomet prireikia stacionarinio gydymo mūsų skyriuje“, – aiškina gydytoja otorinolaringologė B.Zykienė.