Chirurgijos skyriaus vadovas: “Esame pasiruošę talkinti regiono rajoninėms ligoninėms”

2024 vasario 19 d.

Nuo vasario 1 d. LSMU Kauno ligoninės Hipodromo g. padalinio Chirurgijos skyriui vadovauja gydytojas chirurgas Rimantas Kupris. Kviečiame susipažinti iš arčiau.
„Nuo vaikystės esu gamtos vaikis iki kaulų smegenų, – apibūdina save naujasis Chirurgijos skyriaus vadovas. – Neabejojau, kad būsiu miškininkas, kaip tėtis ir senelis. Tačiau man baigiant 12 klasę miškotvarkoje prasidėjo reformos. Tėtis, matydamas tendencijas, patarė pasvarstyti ir apie kitas sritis, o miškus, jų priežiūrą, sodinimą pasilikti laisvalaikiui.
Draugai ir mokytojai anksčiau užsimindavo, kad man derėtų rinktis mediko kelią, bet praleisdavau tai pro ausis. O jau nuvykus teikti paraiškas stojimui į aukštąsias mokyklas, pirmąkart apie tai rimčiau susimąsčiau ir pagalvojau – kodėl gi ne?
Artimieji buvo, švelniai tariant, nustebę. Juk giminėje neturėjome nė vieno gydytojo, o apie medicinos studijas nė karto nebuvo kalbėta. Kad esu gydytojas chirurgas, artimieji neatsistebi iki šiol, mat vaikystėje man silpna pasidarydavo pamačius menkiausią žaizdelę.“
▪️
Baigęs medicinos studijas, Rimantas internatūrą atliko toje pačioje gydymo įstaigoje, kur dirba ir šiandien – LSMU Kauno ligoninėje. Didžiąją laiko dalį jis dirbo Bendrosios ir abdominalinės chirurgijos skyriuje, kuriam tuo metu vadovavo jo kraštietis, iš Joniškio rajono kilęs  šviesaus atminimo chirurgas Zenonas Baikštys.
„Po to buvo rezidentūra, kuriai baigiantis įsidarbinau Bendrosios ir abdominalinės chirurgijos skyriuje gyd. asistentu. Po keleto mėnesių, gavęs licenciją, tapau šio skyriaus gydytoju chirurgu. Tai buvo prieš 10 metų“, – pasakoja R. Kupris, šiame skyriuje minintis darbo dešimtmetį.
▪️
„Su skyriaus komanda esame gerai pažįstami. Kiek daug drauge nuveikta ir kiek naujų planų subrandinta ateičiai. Ne vienus metus pagal VLK ir SAM taikomus kiekybinius ir kokybinius kriterijus esame vieni iš Lietuvos lyderių. Ir mažinti apsukų tikrai nežadame. Tikslas – ne tik gerokai padidinti dienos chirurgijos paslaugų kiekį, bet ir plėsti paslaugų spektrą. Turime didelę patirtį pilvo sienos išvaržų operacijose.
Planuose – specializuotis sudėtingose didelių ar atsinaujinusių pilvo sienos išvaržų operacijose. Turime ambicijų tapti Kauno regiono išvaržų operacijų kompetencijos centru“, – kalba Chirurgijos skyriaus vadovas.
„Be to, – tęsia jis, – turime įdirbį tulžies pūslės ir latakų akmenligės operaciniame gydyme. Atliekame ne tik tulžies pūslės šalinimo bei akmenligės operacijas, bet ir jos komplikacijų – tulžies latakų akmenligės ir tulžies akmenų sukelto kasos uždegimo gydyme. Turime išvystytą infrastruktūrą, techninę bazę ir puikiai paruoštą kompetentingą komandą, su kuria galime atlikti praktiškai visas ekstrines operacijas pacientams, sergantiems ūmiomis chirurginėmis pilvo ligomis.“
▪️
„Esame pasiruošę padėti regiono rajoninėms ligoninėms, prisiimdami sudėtingesnius chirurginius atvejus, taip mažinant krūvį kolegoms LSMUL Kauno klinikose, – teigia R. Kupris. – Turime solidų užnugarį: be galo kompetentingą gastroenterologų, radiologų ir endoskopuotojų komandą, su kuria dirbdami drauge esame labai universalūs.“
„Greta stacionaro, tiek paprastas, tiek išplėstines konsultacijas pacientams teikiame ligoninės Konsultacijų poliklinikoje, kartu atliekant ultragarsinį tyrimą arba intervencijas. Ambulatorinėje operacinėje atliekame ambulatorinės chirurgijos operacijos“, – pasakoja naujasis Chirurgijos skyriaus vadovas.